Trápení pokračuje, Bílí Tygři padli ve Zlíně

Date of publication Author Lukáš Šonský

Zlín/Liberec - Liberečtí hokejisté neprolomili nepříznivou sérii. Ve třiatřicátém kole na zlínském ledě sice viditelně zlepšili svůj herní projev, ovšem na bodový zisk nedosáhli. Severočeši vyhráli první třetinu, po následné brankové přetahované drželi ještě necelé tři minuty před koncem poslední části nerozhodný stav. Zlínští ovšem ovládli závěr duelu a odsoudili svého soka k další porážce.

33. kolo, čtvrtek 22. prosince 2011
5:3
(1:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Tesařík (Melenovský), 34. Linhart (Hamrlík, Leška), 35. Tesařík (Melenovský), 58. Köhler (Leška), 59. Čech - 4. Bulíř (Bartovič), 13. Vantuch (Víšek), 41. Kudrna (Bartovič, Nedvěd). Rozhodčí: Konc, Kubuš - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 261. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3. Nejlepší hráči: Radim Tesařík - Milan Bartovič.

PSG Berani Zlín

Horčička - Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Kubiš, Čajánek, Honejsek - Melenovský, Čech, Veselý - Finsterle, Fořt, Ondráček.

Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Štich, Moravec, Holub, Výtisk, Ulrych - Kudrna, Nedvěd, Bárta - Krejčík, Bulíř, Bartovič - Vak, T. Urban, Víšek - Kica, Špaček, Vantuch.

Bílí Tygři přicestovali na led nejméně produktivního týmu ligy s cílem zastavit nelichotivou šňůru porážek, která Kalousův výběr přibrzdila v šesti předešlých zápasech. Čtvrteční klání však i přes nepříliš oslňující formu obou výběru přineslo svižnou podívanou.

Hned v úvodu zápasu dotírala u libereckého brankoviště útočná letka vedená Melenovským, Pinc ale ke své pravé tyčce přiklouzl včas. Zato na druhé straně vzápětí udeřilo. Bartovič se natlačil před Horčičku, jenž jeho pokus vyrazil pouze před volného Michala Bulíře. Mladý forvard trefil přesně a již ve čtvrté minutě zápasu rozjásal severočeské příznivce – 0:1.

Liberecký náskok mohl zanedlouho navýšit Vak, který se zjevil sám u brankoviště protivníka. Jeho bekhendovou střelu ale zneškodnil zlínský brankář. Domácí následně odpověděli příležitosti Köhlera, kterou zlikvidoval Pinc. Hostující brankář ovšem kapituloval o chvilku později, Radim Tesařík trefil svižnou ranou z mezikruží přesně – 1:1.

Vyrovnaný stav však vydržel pouze dvacet vteřin. Lukáš Vantuch se po levé straně prosmýkl až před domácí klec, nadvakrát pokořil Horčičku a stanovil skóre po úvodním dějství – 1:2.

V prostřední třetině vyložených šancí ubylo. Liberečtí měli v úvodu mírnou převahu, ale přes zlínskou defenzivu se nedokázali na rozdíl od předchozí části výrazněji prosadit. Slibnou individuální akci předvedl Bárta, svůj úprk podél mantinelu ale zakončil přízemní ranou pouze do připraveného Horčičky.

Jenže následně usedl na trestnou lavici Ulrych a berani výhodu jednoho muže v poli bezchybně zužitkovali. Obránce Tomáš Linhart trefil od modré čáry přesně. Žlutomodrým vlila vstřelená branka krev do žil a posléze se radovali také potřetí, tvrdá rána Radima Tesaříka v mžiku prolétla za Pince a zcela obrátila dosavadní průběh zápasu – 3:2. Náskok svého výběru mohl ještě navýšit Čajánek, jenže letící kotouč tečoval pouze do tyče.

Svoji početní převahu ovšem zužitkovali také liberečtí hokejisté, a to hned zkraje třetí třetiny. Kombinaci v útočném pásmu zakončil přesnou ranou Jaroslav Kudrna, jenž poslal kotouč skrz betony brankáře a skóroval ve třetím zápase za sebou – 3:3.

Domácí mohli strhnout těsné vedení zpět na svoji stranu hned posléze, ale Pinc obdivuhodným zákrokem rozesmutnil většinu stadionu. Přízemní pokus Melenovského totiž odrazil vleže svoji rukou z brankové čáry. Zápas poté přinášel vyrovnanou podívanou a mezi mantinely se také výrazněji přiostřilo.

Prodloužení ale Zlín rázně odmítl, dvě minuty před třetí sirénou přenechal Leška kotouč Bedřichu Köhlerovi, jehož skrytá střela zpoza obránce rozvlnila síť v hostující kleci. Pinc posléze odbruslil na střídačku a Liberec poslal na led šestého hráče, jenže Filip Čech riskantní tah protivníka potrestal. Černou pryž sice za brankovou čáru neposlal, ale byl faulován v útočném pásmu zadákem Trončinským a sudí svoji pravicí přisoudil domácím technickou branku – 5:3.