Tři body opět zůstávají doma

Date of publication Author aVAL

Ze tří domácích zápasů v tomto týdnu vydolovali Bílí Tygři sedm bodů. Po Plzni odjel v neděli z Liberce s porážkou i pátý Litvínov. Oproti pátku diváci ale moc branek neviděli. Bílí Tygři totiž místo útočné taktiky vycházeli z pevné obrany, kterou podpořil výtečným výkonem i Pavel Falta. První branku utkání vstřelil až v 35. minutě a na úvodní gól krásně namazal Hájkovi Rozsíval. K asistenci přidal <b>Patrik Rozsíval</b> v 46. minutě i branku, která, jak se později ukázalo, byla vítězná. Pavla Faltu dělilo od první extraligové nuly devět vteřin - v čase 59:51 jej totiž překonal Kroupa. Domácí si ale již vítězství vzít nenechali a již tři zápasy v řadě nenašli přemožitele.

, neděle 01. prosince 2002
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 35. Hájek (Rozsíval, Michal Straka), 46. Rozsíval (Plodek) - 60. Kroupa (V. Hübl). Rozhodčí: Bolina - Čech, Machálek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Diváci: 3584.

Falta - Jiří Hanzlík, Krstev, Gřegořek (38. Kočí), Čakajík, R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, Michal Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Rozsíval, Plodek, Hájek

HC VERVA Litvínov

Podolka - Kuntoš, Hranáč, Kroupa, Gýna, Poživil, Ťupa - Klobouček, Alinč, Skořepa - Klíma, V. Hübl, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár - Stavenský, Říha, Kotrla

V úvodu zápasu sehráli Tygři dvě přesilovky za sebou, ale vytěžili z nich pouze několik nepřesvědčivých šancí. Domácí oslabil krátce poté Angel Krstev, ale Liberec naznačil svou taktiku dnešního zápasu se skvělou obranou a nepustil chemiky do žádné šance. Bez šancí pokračoval zápas i nadále, odehrával se povětšinou ve středním pásmu a více útočit se začalo až ke konci třetiny. Vyloženou šanci měl až v 19. minutě liberecký kapitán Michal Straka.

Ve druhé třetině byla hned od začátku hra rychlejší a Litvínov se dostával časteji do útočné třetiny. Liberečtí však soupeře do vyložené šance nepustili a naopak na druhé straně v minutě 27. pálil Hanzlík po krásné kombinaci, ale střela skončila po teči v síti nad plexisklem. Ani chvíli poté neprotlačil puk za záda Podolky liberecký útočník Musil. Liberec však zpomalilo vyloučení Gřegořka a poté i Kašpaříka. Dříve velký problém Liberce - obrana, ale dnes fungovala takřka bezchybně a ani oslabení 5 na 3 neznamenalo vážnější ohrožení stavu. Při oboustranném vyloučení se vyznamenal Falta, když zlikvidoval pokus Martince a Trávníčka. Po "nenápadném" úniku se před Podolkou objevil Rozsíval, zpracoval přihrávku od Straky, postrčil puk na Miroslava Hájka a ten doklepl do litvínovské sítě. Na ukazateli skóre svítilo 1:0. Bylo to poprvé, co Liberec při extraligových duelech s Litvínovem vedl. Až na střelu Kroupy se chemikům již Faltu nepodařilo ohrozit.

Třetí třetina se nesla ve znamení rychlého hokeje, brejků a osobních soubojů. Po jednom takovém brejku se o překonání litvínovského gólmana pokoušel Plodek, ale podařilo se to až Patriku Rozsívalovi, když ve 46. minutě trefil ležícího Podolku, jemuž se odrazil puk od vyrážečky do sítě - 2:0. Do brejku se podařilo jít i Kašpaříkovi s Novákem, ale ten minul. Krstev byl vyloučen již potřetí za tento zápas ve 47. minutě, obrana Tygrů ale Litvínov k ničemu nepustila. Chemici se snažili čím dál více útočit, ale jedna střela trefila časomíru a Martincovu ránu Falta vyrazil. Závěrečný litvínovský tlak se snažili domácí zpomalit time-outem. V poslední minutě, když už diváci skandovali "Hoši, děkujem!", z rychlého protiútoku zmařil šanci na první Faltovu extraligovou nulu obránce Vlastimil Kroupa, vystřelil do protipohybu domácího gólmana a snížil. Časomíra se zastavila na 59:51. Domácí si ale už vítězství vzít nenechali a tak tři body stejně jako v pátek zůstaly v liberecké Svijanské aréně.