Tři body putují na sever

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Bílým Tygrům se na ledu předposlední Plzně bodovat. Svůj "tygří" podíl na tom má uzdravený Milan Hnilička v brance, a také dva góly <b>Václava Pletky</b>.

26. kolo, pátek 24. listopadu 2006
2:4
(0:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Dobrovolný (Cartelli), 49. Cartelli (Kracík) - 9. Šachl (S. Procházka), 16. Pletka (Šachl), 25. Pletka (Šachl), 35. Vaic (Jiruš). Rozhodčí: Polák - Bejček, Bláha. Rozhodčí: Polák - Bejček, Bláha. Vyloučení: Vyloučení: 12:15, navíc Benák - Zíb 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 4481. Střely na branku: 42:38.

HC Škoda Plzeň

Málek (25. Jež) - Cartelli, Dobrovolný, Malinský, Trnka (24. Pulpán), Benák, Mazanec - Fabuš, R. Král (21. Zelenka, 41. Šaffer), Matějovský - A. Padělek, Kracík, Ludvík - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři: Kučera a Černý.

Hnilička - Kočí, Jiruš, Čutta, Krstev, Žabka, Zíb, Rýgl - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Pabiška, Tomajko. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.

Lasselsberger se v utkání s Libercem představil se zcela novou první formací ve složení Matějovský, Král, Fabuš, ale ani ta nevytrhla domácí z letargie posledních klání. První přesilovka Západočechů hned naznačila, že tvorba šancí není jejich hlavní předností. Naopak v 7. minutě lepší kombinaci předvedli Liberečtí a jen Málek udržel nerozhodný stav. Plodek se po své neproměněné dorážce musel chytat za hlavu. Jeho zaváhání hosty nemrzelo dlouho. Šachl v začátku 9. minuty zužitkoval přesnou Procházkovu přihrávku a reprezentační gólman tentokrát neměl nárok. Severočeši vycítili příležitost ihned znovu udeřit do nalomeného soupeře, jenže Pletka ve své příležitosti minul kotouč. 15. minuta pak patřila střídavě obou týmům, nejdříve najížděli dva na jednoho Novák s Podkonickým a následně pas Krále přeměnil jen ve slabý oblouček Fabuš. Až další akce přinesla branku, Šachl našel přesně na brankovišti neobsazeného Pletku a Málek se jen divil, kam se poděli všichni jeho obránci. Fabuš si ještě před sirénou spálil další tutovku, když trefil pouze padajícího Hniličku, a oba týmy šly do kabin za stavu 0:2.

Pro Plzeň nepříznivé skóre si vyžádalo změny ve složení formací. Krále s Trnkou vystřídali Zelenka s Pulpánem. Ani to nepomohlo. Ve 25. minutě Cartelli zaspal a Pletka mohl jet sám na branku, což mu pomohlo k druhému zápisu do kolonky střelců. Jeho střela přepadla přes Málka a Liberečtí již vedli jasně o tři branky. Mezi tři tyče si šel stoupnout Petr Jež a sledoval rozháranou pasáž hry, která byla plná faulů a nepřesných kombinací. Ač se diváci předváděným hokejem nebavili, alespoň se dočkali snížení. V 28. minutě při přesile čtyř proti třem dal Cartelli ideální příhru Dobrovolnému a ten střelou pod horní tyč překvapil Hniličku. Bílí Tygři byli dále zbytečně pasivní, jenže na bezzubou ofenzívu svého soka to stačilo. Snad jen Padělkův pokus z 33. minuty v pozici zády k brance stál za zmínku. Pak však přišla dokonce série blesků z jinak čistého nebe, Pletka nejdříve nezvládl blafák a těsně minul branku, Zelenka následně svým mohutným nápřahem nastřelil přesouvajícího se gólmana, další Pletkův nájezd skončil na tyči a ještě v téže (přesně 35.) minutě Vaic tečoval ránu Jiruše a mezivýsledek měl k evidentní nespokojenosti fanoušků podobu 1:4. Dále jsme sledovali jen další trápení keramiků, ti hráli dlouhé minuty v oslabení, snad jen laxnost plně sytých šelem zabránila dalšímu přídělu. Rozhodčí se sérií vyloučení přiblížil naplnění kvóty, a tak do šaten neodcházeli spokojeni nejen hosté.

Jednou z mála povedených kombinací se v úvodu poslední části hry předvedli Plzeňáci. Ač byli ve třech Matějovský zatáhl puk a našel před brankou špatně pokrytého Fabuše, který ale trefil jen ochrannou síť. Lépe se nevedlo ani Liberci, Rýdlovu dělovku Jež vyrazil. Až v 49. minutě již lehce prořídlé ochozy přesnou střelou od modré rozradostnil Cartelli, a srovnal tak alespoň poměr potrestaných faulů soupeře na 2:2. Stíhací jízdu Lasselsbergeru přibrzdil hlavní sudí Polák, když Padělkovi odpískal nedovolené bránění rozehrávajícího Hniličky. Přesto se před hostujícího brankáře natlačil Ludvík a z odvážné akce mohl vytěžit Kracík, odražený puk ale minul. Stejní hráči vybojovali i přesilovou hru v 54. minutě, kterou ještě zvýraznil faul Krsteva. 87 sekund dvojnásobné přesilovky bylo výzvou, na led šel dokonce Richard Král. Dobrovolný podtrhl smůlu, když trefil tyč. Domácím již rychle běžel čas a příliš zmatkovali. Naopak Liberečtí zkušeně bránili a drželi soupeře na odstup. Na konečném výsledku již nic nezměnilo ani vyloučení Pletky v poslední minutě.