Report ze zápasu

Tuhou bitvu rozhodly až nájezdy. Tygři z pirátské kocábky ukořistili bod

18.09.2016Kryštof Rossmann

Tuhou bitvu rozhodly až nájezdy. Tygři z pirátské kocábky ukořistili bod

Chomutov/Liberec - Atraktivní duel svedlo naše mužstvo na horké chomutovské půdě. Vždyť Piráti až do duelu s Tygry neztratili ani bod! Svěřenci trenéra Filipa Pešána jich mohli získat ještě více, nicméně v nájezdech vystřelil domácím výhru Vladimír Růžička.

5. kolo v Ne 18.9.2016 15:30
     3 : 2 sn
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Piráti Chomutov

Komentář k utkání

To, že bude souboj Liberce s Chomutovem pro diváky velmi atraktivní podívanou, bylo zřejmé již podle samotného začátku střetnutí. Již ve druhé minutě ostře pálil z mezikruží Svačina, ale Laco si s jeho pokusem dokázal poradit. Stejný osud potkal i zanedlouho zakončujícího libereckého kapitána, který stanul osamocený před bránou.

V deváté minutě se naopak z první větší šance radovali Piráti. Skokan našel dlouhým pasem rozjetého Vladimíra Růžičku a ten našel mezeru mezi výstrojí Willa a levou tyčí. V závěru periody mohlo být srovnáno. Michal Bulíř byl v úniku faulován a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. Mladičký forvard však zařízení svou ranou minul a na první branku Tygrů si tak fanoušci museli ještě počkat.

Hned na začátku druhé periody měly oba celky k dispozici velké šance. Nejprve Bulíř nalezl před zařízením postaveného Jelínka, a poté se podruhé během zápasu řítil na Willa Růžička. V obou situací však předvedli brankáři vynikající zásahy a skóre se tedy neměnilo. V osmadvacáté minutě mohl skórovat při početní výhodě Juraj Valach, ale on i dorážející Koblasa úspěšní nebyli. Prvního jmenovaného zastavil gólman šelem a druhého nepřesnost.

Následně na neproměněnou šanci zareagovali Tygři. Ordošovo střílené nahození tečoval před Lacem sváteční střelec Lukáš Derner a bylo vyrovnáno. Na samotném konci prostředního dějství navíc Liberečané dostali výhodu dvojnásobné přesilové hry. Ta byla bleskurychle využita, po pasu Radivojeviče střílel Vladimír Svačina z velkého úhlu bezchybně.

Po přestávce pokračovala ofenzivní smršť, překvapit Laca se snažil Mário Bližňák, jenž ostře pálil z levé strany. Brankář Chomutova ale nakonec vzešel ze vzájemného minisouboje dvou slovenských hráčů úspěšněji. Poté byl vyloučen Lukáš Krenželok. Nejprve se ve velké šanci ocitl Petr Koblasa, přičemž Will stihl zachytit kotouč těsně před brankovou čarou a poté skóroval Michal Poletín. Ten za záda libereckého maskovaného muže dopravil vyraženou Ruttovu dělovku.

Jelikož ani jeden z celků další branku v základní hrací době nevstřelil, přišlo na řadu prodloužení. V tom se postaral zřejmě o nejnapínavější moment Rutta, který sice přestřelil, nicméně kotouč spadl do brankoviště. Will byl pozorný a neinkasoval. Bylo jasné, že se utkání prodlouží o samostatné nájezdy. V těch neuspěl ani jeden ze tří hráčů Tygrů, na druhé straně naopak skóroval forhendovým blafákem Vladimír Růžička a přisoudil tak Pirátům bonusový bod.

Filip Pešán

Liberec

"Odehráli jsme bojovný zápas s obrovským množstvím neproměněných šancí. Za čtyř samostatných nájezdů, které jsme proti Chomutovu jeli, jsme třikrát netrefili branku. S tím se zápas špatně vyhrává, a proto jsme získali pouze bod."

Jan Šťastný

Chomutov

"My jsme do utkání chtěli vstoupit aktivně, vstřelit první branku, což se nám podařilo. Sice jsme se uklidnili, ale soupeř byl od té doby lepší. Ve druhé třetině jsem soupeře nastartovali naší obrovskou nedisciplinovaností. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát více na kotouči, všechno směřovat na bránu, abychom vyrovnali. To se nám nakonec v přesilovce podařilo. Nájezdy už jsou loterie. Jsme rádi za bonusový bod, ale nebyli jsme lepší."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 9. V. Růžička (Skokan), 48. Poletín (Vondrka, Rutta), rozh. náj. V. Růžička – 32. Derner (Ordoš, J. Mikyska), 39. Svačina (Radivojevič, Bulíř). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:30. Diváci: 4 903.
Statistiky hráčů
Vitásek Ondřej00-10

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner