Report ze zápasu

Tuhý boj s tříbodovou tečkou! Tygři porazili Pardubice 3:2

20.12.2016Dominik Jakubec

Tuhý boj s tříbodovou tečkou! Tygři porazili Pardubice 3:2

Pardubice - Po reprezentační pauze se Bílí Tygři vrátili na extraligový led úspěšně. Po první třetině vedli v Pardubicích již 2:0, domácí Dynamo však dokázalo vyrovnat a o zisku tří bodů tak musel rozhodnout až Vladimír Svačina, který osm minut před koncem uzavřel na 3:2. Bílí Tygři tak ukončili sérii tří porážek v řadě.

30. kolo v Út 20.12.2016 18:00
(0:2, 2:0, 0:1)
HC Dynamo Pardubice

Komentář k utkání

Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned v úvodu se musel Roman Will činit. Během první pětiminutovky se před ním hned ve dvou velkých šancích objevil domácí Tomášek, v obou případech si však Will poradil. A Tygři trestali. Po individuálním průniku se až před Kacetla dostal Vladimír Svačina a přesnou ranou poprvé překonal pardubického brankáře. O chvíli později mohl druhý zásah přidat také Milan Bartovič, který však těsně minul domácí branku.

Přesto se brzy náš tým radoval z druhého gólu. Jaroslav Vlach poslal přesný pas do mezikruží a Filip Pyrochta si se situací věděl rady. Kotouč umístil mezi betony Ondřeje Kacetla. V závěru první třetiny se mohlo Dynamo dočkat snížení, když Rolinek vybojoval v útočném pásmu a okamžitě ho předložil Nahodilovi, ten však místo střely pouze promáchl. Po prvním dějství tak Bílí Tygři vedli v Pardubicích 2:0.

To se však po změně stran rychle změnilo. Dynamo využilo nedisciplinovanost Tygrů, když Lukáš Derner už jako třetí hráč našeho týmu v tomto putoval na trestnou lavici. Po nepřehledné skrumáži v brankovišti Liberce se nejlépe zorientovat Tyler Redenbach a protlačil kotouč až za záda brankáře Romana Willa. Také Tygři o chvíli později dostali příležitost hrát v početní převaze,

Porada Pardubic

Šance na obou stranách přibývaly. Ve vlastním oslabení ujel liberecké obraně Kaut, který postupoval sám na brankáře, Will si však s jeho pokusem poradil a odmítl vyrovnání. Přesto se Dynamo o chvíli později dočkalo. Ve 34. minutě během se v mezikruží dostal k odraženému kotouči Petr Hubáček a zblízka prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Také tentokrát se Pardubice prosadily v početní převaze - přestože nešlo o klasickou přesilovku, během signalizovaného trestu již hráli v šesti. Vedení mohl Tygrům v samotném závěru druhé třetiny vrátit Bartovič, ale trefil pouze tyč.

V úvodu třetí dvacetiminutovky již bylo přeci jen znát, že se za vyrovnaného stavu nechtěl ani jeden tým pustit do vážnějšího risku. Vyložených šancí tedy ubývalo. Ve 48. minutě už se zdálo, že bude Bližňák moci vyrazit sám na brankáře, Havlík se ale na poslední chvíli dokázal vrátit a libereckého útočníka včas připravil o kotouč. Trpělivost však i přesto přinesla Bílým Tygrům třetí gól.

Radim Šimek i přes těsné bránění udržel na modré čáře kotouč a okamžitě ho poslal před branku. Zde dostal Vladimír Svačina až příliš prostoru a tvrdou ranou propálil Kacetla. Vyrovnat mohl po rychlém průniku Klimenta, ale těsně minul Willovu branku. To proti Rolinkově pokusu už se v závěru musel předvést Will. Ani hra v šesti už Dynamu k vyrovnání nepomohla, Bílí Tygři si tak po tvrdém boji odvezli z Pardubic cenné tři body.

Jan Stránský v utkání s Pardubicemi

Pavel Rohlík

HC Dynamo Pardubice

"V první třetině jsme hráli možná prvních pět minut. Pak jsme začali být pasivní. Soupeř měl šance a vedl 2:0. O přestávce jsme hráčům řekli, že je třeba se zkonsolidovat. Klukům jsem poděkoval, že byli schopni srovnat i v této těžké situaci, kdy nám nic nešlo, a trápili jsme se. Rozhodla naše chyba. Tři hráči propadli na obranné modré čáře, a soupeř po rychlé průnikové přihrávce skóroval. To rozhodlo."

Filip Pešán

"Odehráli jsme zápas tří rozdílných třetin. V té první jsme měli více pohybu a hokejovosti než domácí tým. Dali jsme dva góly a mohli přidat další. Možná jsme se tím trochu uspokojili, přestože jsme věděli, že to soupeř nezabalí. Domácí bojovali celou druhou část, přehrávali nás a byli jsme rádi, že druhá třetina skončila. Bylo jasné, že kdo dá třetí gól, vyhraje zápas. I když Pardubice odehrály dobrý zápas, jsem rád, že jsme byli o branku lepší a odvezli jsme si body."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 23. Redenbach, 34. Hubáček (Schaus, T. Kaut) – 7. Svačina, 13. Pyrochta (J. Vlach), 52. Svačina (R. Šimek, Ševc). Rozhodčí: Čech, Polák - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 4:5, navíc Ševc (LIB) 10min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Statistiky hráčů
Vlach Jaroslav0100

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner