Tygři Sedláčka nepřekonali, ve Zlíně těsně prohráli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Zlín/Liberec - K přímému souboji o desátou příčku se Bílí Tygři vydali na led Zlína a ani ve svém druhém letošním představení na stadionu Luďka Čajky nebodovali. Hlavním důvodem neúspěchu Severočechů byl domácí brankář Sedláček, který nedovolil Libereckým skórovat. V hostujícím dresu se v dobrém světle ukázal brankář <b>Michal Fikrt</b>, ani jeho kvalitní výkon ale na výhru nestačil.

32. kolo, neděle 14. prosince 2008
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Hamrlík (Balaštík, Galvas), 58. Leška (Köhler, Galvas). Rozhodčí: Minář – Gut, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4035. Střely na branku: 26:47. Průběh utkání: 2:0.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Balán, Mokrejš - F. Čech, Vlach, Andrašovský.

Fikrt - Holub, Modrý, J. Moravec, Jiruš, Zíb, Harant, Žabka - Nedorost, P. Nedvěd, Pabiška - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Bartovič, Blatný, Šachl – Vantuch, Dušek, Klimenta.

Souboj jedenáctého s desátým odstartovala šance Pabišky po střele Moravce. V závěru čtvrté minuty byl vyloučen Zíb a domácí si zahráli první přesilovku, v ní se ale před Fikrta prakticky nedostali. Nicméně v době, kdy liberecký bek skočil na led, fauloval Holub a druhá početní výhoda se svěřencům trenéra Venery povedla už o něco víc. Hostující brankář si ale poradil se střelou Hamrlíka a dorážejícího Lešku pohlídal Moravec.

Série vyloučení ale pokračovala. Nejprve Tygři špatně střídali, a když poté Modrý nešťastně vyhodil kotouč mimo hrací plochu, hráli Moravané dokonce více jak minutu v pěti proti třem. Touto možností už nepohrdli a po přesné bombě Martina Hamrlíka od modré se ujali vedení. Severočeši zahrozili ve čtrnácté minutě ránou Zíba, pak si také zahráli přesilovku, v ní ale paradoxně mohl náskok Zlína navýšit Köhler, sám před Fikrtem ale neuspěl. Po dvaceti minutách tak vedli domácí těsně 1:0.

V polovině jedenadvacáté minuty odešel na trestnou lavici aktivní Köhler a hosté zahrozili dorážkou Pabišky, kterou Sedláček vykopl. V závěru čtyřiadvacáté minuty měli velkou šanci Zlínští, když po přihrávce Rachůnka nebezpečně zakončoval Záhorovský, Fikrt ale Severočechy podržel a pokus domácího útočníka zastavil, stejně jako o chvíli později další střelu obránce Hamrlíka od modré.

Leška a spol. byli i nadále aktivnější, z čehož pramenila další více jak minutu dlouhá přesilovka pět na tři. Hosty ve hře udržela dobrá defenzivní práce tria Moravec, Jiruš, Blatný doplněná o jistého Fikrta. Když už se pokračovalo v plném počtu, měl na hokejce vyrovnání Nedvěd, kterého uvolnil Nedorost, zkušený forvard ale Sedláčka z úhlu nepřelstil. Na druhé straně se opět sám před Fikrtem ocitl Köhler, ani svou druhou tutovku v zápase neproměnil, a když se po zaváhání Moravce neprosadil ani Kubiš, skončila druhá třetina bez branek.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili Tygři ofenzivně naladěni a junior Sedláček v brance Valachů si hned v první minutě musel pohlídat dvě střely Nedvěda. Chvíli na to si poradil i s šikovným nahozením Modrého, které zaclonil Bartovič. Dobré příležitosti si pak vytvořila Kašpaříkova formace. Sám její vůdce nejprve prověřil Sedláčkovu vyrážečku, při dalším střídání zase kousek vedle pálil Podkonický. Ani Fikrt nebyl bez práce a ve dvaapadesáté minutě lapil dobře mířenou střelu z hole Lešky.

Severočechům k překonání domácího gólmana nepomohla ani přesilovka ze čtyřiapadesáté minuty, a když své šance neproměnili ani Nedvěd, Nedorost a Blatný, vzal si kouč Pešán oddechový čas a odvolal Fikrta z branky. Power-play Tygrů byla ale tragická a přesnou střelou z půlky hřiště ji ukončil Petr Leška, který upravil skóre na konečných 2:0 pro Zlín.