Tygří cesta skončila v semifinále

Date of publication Author Marcel Voneš

L i b e r e c - Domácím Bílým Tygrům se nepodařilo prodloužit semifinálovou sérii se Spartou a podlehli tak 1:4 na zápasy. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, avšak jako první skórovali Sparťané. Tygři sice brzy srovnali, jenže poté už Holešovičtí při dalších trefách svému soupeři srovnat nedovolili. Libereckým se po velkém boji podařilo 37 vteřin před koncem snížit na rozdíl jediného gólu, když při power-play propálil Dubu <b>Lukáš Zíb</b>. To už však bylo ze strany Bílých Tygrů vše a sezóna pro ně skončila.

SF5, úterý 27. března 2007
4:5
(1:1, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Žabka (Pletka), 32. Kočí(Pabiška), 52. Plodek (Víšek), 60. Zíb (Klimenta) - 6. Hlaváč (Netík), 24. Hlinka (Zelenka), 29. Netík (Dragoun), 36. Ton, 51. Hlinka (Černošek). Rozhodčí: Bolina, Rejthar - Bláha, Kalivoda . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 7 500. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 4:5.

Hnilička - Žabka, Zíb, Čutta, Krstev, Kočí, Rýgl, Holub, Derner - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Pabiška, Procházka - Jech, Šachl, Tomajko.

Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek, Protivný - Zelenka, Hlinka, Hlaváč - Ton, Langhammer, Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun - Hromas, Rob, Vrbata.

První třetina

Zápas začal velmi divoce a smůlovatě pro domácí. Ti několikrát dostali puk do brankoviště, ale nedokázali ho uklidit za brankovou čáru. Jako první se velmi pěkně uvedla stálice Plodek-Víšek-Klimenta. V zakončení však Jan Plodek nedokázal zvednout puk nad ležícího Tomáše Dubu. Další gólovou situaci tvořili Pabiška, Vaic a Procházka. Pěkná souhra, která dokonale rozebrala sparťanskou obranu, ale postrádala zakončení. Čtvrtá minuta přinesla první vyloučení a Bílí Tygři si zahráli přesilovku. Jan Víšek nepříjemně tečoval střelu od modré a Duba puk vyrazil před sebe, kde se o něj strhla mela. Jen zázrakem sparťané dokázali udržet kotouč před brankovou čárou. Obdobnou situaci si hráči zopakovali o chvíli později. Puk poskakující před brankou drásal divákům nervy.

Liberečtí ani přes urputnou snahu gól nevstřelili. Po nesmírném tlaku Liberce udeřili hosté. V šesté minutě ujeli do přečíslení Tomáš Netík a Jan Hlaváč. Druhý jmenovaný bez problémů zavěsil. Tygři ale nesvěsili hlavy a už v jedenácté minutě bylo srovnáno. Po přesné přihrávce Václava Pletky zpoza branky využil přesilovku domácích Boris Žabka. Liberec se v závěru třetiny pokoušel přidat ještě jeden gól, ale nepodařilo se jim to, a tak úvodní dějství skončilo 1:1.

Druhá třetina

Druhá část začínala pro oba týmy od nuly. Ve dvacáté čtvrté minutě dostal puk do jízdy Andrej Podkonický od Václava Pletky a vyslal na Dubu rychlou střelu švihem, která jen o kousek minula branku. Akce Sparty ve stejné minutě už gólem skončila. Jiří Zelenka prostrčil kotouč přes libereckého obránce na Jaroslava Hlinku. Ten překonal Milana Hniličku z ostrého uhlu, když si domácí gólman nedokázal pokrýt pravou tyč své branky. Hosté se naladili na útočnou notu a začali stále častěji ohrožovat branku Liberce. Petr Ton dokonce ujel do brejku. Hnilička jeho pokus zlikvidoval, stejně jako další střelu Jakuba Langhammera.

V sedmadvacáté minutě se dostal do šance Stanislav Procházka, který málem překvapil bekhendem Dubu. V další šanci neuspěl Václav Pletka sám proti brankáři hostů. Ve dvacáté deváté minutě navýšila Sparta, když přečíslení tři na dva zkušeně zakončoval Tomáš Netík. Liberec dokázal snížit ve třicáté druhé minutě. Stanislav Procházka neodbytně kroužil za brankou, až rozehrál přes Pabišku na modrou čáru, kde číhal Václav Kočí, který se již podruhé v této sérii prosadil. Pražané ale znovu odskočili Liberci na dva góly, když ujel Petr Ton a poslal puk do sítě mezi Hniličkovy betony. Rychlá hra se přelévala od jedné branky ke druhé až do konce třetiny.

Třetí třetina

Hned v první minutě třetí třetiny otestoval Hniličku Jiří Zelenka. Liberečtí museli dotahovat a nervozita byla znát z každého jejich pohybu. Jejich snahu tlačit se dopředu většinou zmařily nepřesné přihrávky nebo ztracené puky. Šanci, která se dostala až před Dubovu branku, měl na svědomí v zápase velmi dravý druhý liberecký útok. Tomáš Klimenta fotbalově přikopl na Jana Plodka, který vykroužil až před Dubu, ale jeho pokus skončil na tyčce. Ve čtyřicáté sedmé minutě střílel z dálky Lukáš Zíb a Tomáš Duba měl s jeho střelou potíže, ale Jan Víšek se k dorážce nedostal včas. Sparta už působila jistým dojmem a poradila si i s další šancí Plodka, Víška a Klimenty.

Těžkou ránu zasadili hosté Tygrům v jednapadesáté minutě. V přesilové hře střílel od modré Marek Černošek a Jaroslav Hlinka tečoval do branky. Naději ale znovu vykřesal kdo jiný než Víšek a Plodek. Ještě v té samé minutě, jako padl gól Sparty, zajistili Liberci třetí branku. Trenér Paleček se pokusil své svěřence ještě vyburcovat a v předposlední minutě si vyžádal oddechový čas a odvolal Hniličku z branky. Tento tah mu vyšel, ale jen částečně. Konec zdramatizoval Lukáš Zíb, který propálil Dubu třicet sedm vteřin před závěrem třetí třetiny. Zoufala snaha domácích přidat ještě jednu branku už nebyla nic platná a poslední vteřiny nemilosrdně odbily konec sezóny pro Liberec a poslaly Spartu do finále.