Tygři jsou již třetí!

Date of publication Author Jan Rachota

Tygři i po reprezentační přestávce pokračovali ve výborných výkonech a z Třince si zaslouženě odvážejí tři body za vítězství 4:1. Sérii neporazitelnosti tak prodloužili již na čtyři zápasy. Velkou měrou se na výsledku podílel skvěle hrající <b>Leoš Čermák</b>, který se vrátil v Třinci do sestavy po dlouhodobějším zranění a hned si připsal tři body za dva góly a jednu asistenci.

33. kolo, neděle 26. prosince 2004
1:4
(1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 5. Peterek (Král, Malinský)- 38. Čermák (Rataj), 50. Štrba (Rataj, Čermák), 54. Procházka (Vaic), 60. Čermák (Sailer). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Hunkes, J. Malinský, Podhradský, Mezei, M. Rozsíval, F. Štefanka - Kucharczyk, Skořepa, Pavelek - Peterek, R. Král, Melenovský - Bordowski, Vítek, J. Hašek - T. Pospíšil, Polanský, Zbořil.

Hnilička - Holub, Jiruš, Fischer, Jiří Hanzlík, J. Moravec, M. Duben - Čermák, Rataj, Štrba - R. Vrbata, V. Nedorost, Sailer - V. Novák, Vaic, S. Procházka - Vampola, Plodek, Víšek.

Nevydařenou extraligovou premiéru si doslova protrpěl na třinecké střídačce proti Liberci slovenský kouč Lubomír Pokovič. Jeho svěřenci prohráli s Libercem 1:4 a v posledních pěti utkáních utrpěli už čtvrtou porážku. Naopak Liberečtí se po výhře vyšvihli na třetí příčku tabulky.

Domácí nastoupili už s uzdravenými Melenovským, Bordowskim, Štefankou a Pavelkem a úvodní třetina se také hrála v jejich režii. V 5. minutě si domácí diváci poprvé, ale také naposledy, zakřičeli gól. Při vyloučení libereckého Holuba našel Král volného Peterka a Hnilička byl proti jeho střele bez šance.

Herní převaha Třineckých ale už bez úspěšné koncovky pak trvala až do 12. minuty, kdy hosté poprvé vážněji ohrozili domácího Vojtka. Ten se však střelami Nedorosta a Vampoly překvapit nenechal. Úspěšný pak byl třinecký brankář rovněž o dvě minuty později, když Liberec hrál přesilovku a na domácího brankáře nevyzráli ani Novák s Čermákem.

Druhé dějství se sice hrálo svižně, vypracovaným šancím chyběla ale na na obou stranách v koncovce finální přihrávka a přesné zakončení. Branku, stejně jako ve třetině první, tak viděli diváci i tentokrát jedinou, a sice v síti domácího brankáře Vojtka. V době, kdy byl vyloučen třinecký obránce Podhradský, využili Severočeši početní převahu a po 20 vteřinách ji zúročil Čermák.

Závěrečných dvacet minut lépe zvládli Severočeši, kteří byli od úvodní minuty častěji nastěhováni v obranném pásmu Třince. V 50. minutě po dvou střelách Sailera a Moravce, které domácí brankář ještě stačil zlikvidovat, jej napotřetí překonal Štrba. Branka domácí zaskočila, o čtyři minuty později navíc kapitulovali potřetí. Střelu Vaice stačil třinecký gólman pouze vyrazit před najíždějícího Procházku , který bez problémů zvýšil. Konečný výsledek pak pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou upravil do prázdné branky svým druhým gólem v utkání Leoš Čermák.