Report ze zápasu

Tygři na lídry tabulky nestačili. Třinci podlehli 0:3

23.09.2016Dominik Jakubec

Tygři na lídry tabulky nestačili. Třinci podlehli 0:3

Liberec - V pátek večer přivítali Bílí Tygři na domácím ledě třinecké Oceláře, kteří v dosavadním průběhu sezony ještě neprohráli. Liberečtí sice soupeře přestříleli 33:25, mezi tyče se však trefit nedokázali a podlehli současným extraligovým lídrům 0:3.

6. kolo v Pá 23.9.2016 18:00
(0:0, 0:1, 0:2)
HC Oceláři Třinec

Komentář k utkání

Tygři se snažili hrát aktivně už od prvních minut. V zajímavé šanci se po odrazu puku ocitl Lakatoš, jeho střela však nenašla skulinku mezi Hrubcovými betony. Jinak však bylo v úvodu vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu, která by mohla znamenat vedení soupeře. Jedovatou střelu sice vypustil na branku Mikyska, Hrubec ale kotouč dobře viděl a dokázal ho vytěsnit do bezpečí.

Po osmi odehraných minutách se pro změnu na zteč vydal Derner, který obkroužil branku a poslal puk na hranici brankoviště, žádný z připravených hráčů v bílém ho však nedokázal protlačit za Hrubce. Zahrozit mohli také hosté, když se Rákos dral před brankáře Lašáka, ten ale dokázal touš skrýt v lapačce a příležitost překazil.

Kritický moment první třetiny přišel ve 13. minutě, kdy byl po vyhození puku vyloučen Ondřej Vitásek a vzhledem k předchozímu vyloučení Daniela Špačka poslal Tygry do tří. I díky skvělému Lašákovi a proti střele Petružálka také brankové konstrukci se naši hráči dokázali ubránit. V závěru první periody se před branku dostal Kreps, který mohl po odrazu puku téměř zakončovat do prázdné branky, Lakatoš mu však záchrannou brzdou v podobě háčku hokejkou v zakončení zamezil a zamířil na dvě minuty na trestnou lavici.

Oslabení sice Tygři přečkali, přesto v úvodu druhého dějství inkasovali. Maroszovu střelu dokázal Lašák vyrazit betonem, k dorážce se však dostal Aron Chmielewski a s klidem doklepl puk do opuštěné klece. Naši hráči se nenechali rozhodit a okamžitě se snažili vyrovnat. Sami si to však komplikovali nedisciplinovaností, následoval trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V oslabení ujeli dva na jednoho Bulíř s Radivojevičem, druhý jmenovaný však nedokázal zakončit.

Vyrovnání mohlo přijít v následné přesilové hře, když Radivojevičovo nahození chytře tečoval Bližňák, kotouč se však odrazil od brankové konstrukce. Také v další početní převaze si Tygři vytvořili řadu šancí, v největší z nich však Jelínek z mezikruží těsně přestřelil. Na druhé straně v podobné situaci pro změnu selhal střílející Kane.

Tygři měli v závěru druhého dějství více ze hry, ale nedařilo se jim prosadit. Po Bližňákové pobídce pálil Bulíř pouze do boční sítě. Celkem ve druhé třetině odehráli hráči v bílém osm minut v početní převaze, přesto však Šimon Hrubec zůstával neprůstřelný a nulu si přenesl také do startu třetí třetiny.

Také do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili naši hráči aktivně. Po Krenželokově přistrčení se zblízka snažil propálit Hrubce Jelínek, ale neuspěl. Na druhé straně však přišlo vyloučení Dominika Lakatoše a druhý gól Třince. Vladimír Roth našel v přesilovce zcela osamoceného Martina Růžičku a ten pálil do prázdné branky.

Hned po rozehrávce se navíc nechal vyloučit Radivojevič a s tygřími nadějemi to nevypadalo valně. Přesto to i v oslabení zkusil ze zajímavé pozice Krenželok, kterého vychytal Hrubec. Vzápětí již v pěti selhal těsně před brankou Michal Bulíř. A následovalo další vyloučení, když za krosček a následnou strkanici zamířil na trestnou lavici. Tygři sice oslabení přestáli, ale drahocenný čas utíkal velmi rychle.

Liberec nadále zásoboval Šimona Hrubce střelami, třinecký gólman byl ale bezchybný. Poradil si také s pokusem Lukáše Vantucha, který se před brankou zjevil zcela osamocen. Tygři to sice zkusili v power-play, ani to ale ovoce nepřineslo. V největší šanci napálil Radivojevič z levého kruhu Hrubce do masky. Namísto toho přidal Vladimír Dravecký pečetící třetí branku. Tygři tak podlehli lídrům tabulky 0:3.

Filip Pešán

"Šimonovi Hrubcovi jsme k nule velmi pomohli. Nebyli jsme schopni udržet se v pásmu soupeře, neohrozili jsme je ani v našich přesilovkách. Celý náš výkon zkrátka nebyl hoden ani bodu a musím konstatovat, že soupeř zaslouženě vyhrál. Musíme se z utkání poučit, abychom mohli být v dalších zápasech lepší."

René Mucha

HC Oceláři Třinec

"S dnešním utkáním musíme být spokojeni. Celý tým podal výborný taktický výkon, prakticky jsme se nedostali pod tlak. Byli jsme trpělivý, šance přicházely a my jsme je proměnily. Celý tým si zaslouží absolutorium, od útočníků přes obránce, a vypíchnout musím Šimona Hrubce, který podruhé v řadě udržel nulu."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 23. Chmielewski (Marosz, Roth), 44. Martin Růžička (Roth), 60. Dravecký (Rákos). Rozhodčí: Hodek, Krob - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 143. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 0:3.
Statistiky hráčů
Vitásek Ondřej0002

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner