Tygři nestačili na třinecké Oceláře

Date of publication Author Adam Sušovský, Lukáš Šonský

Třinec/Liberec - Další kolo hokejové O2 extraligy mělo na programu své další zápasy. Bílí Tygři zajížděli na led svého geograficky nejvzdálenějšhío soupeře - Třince. Liberečtí se sice hned v úvodu zápasu dostali do vedení a poté ještě jednou ve druhé třetině odskočili soupeři na rozdíl jediné branky, avšak na třinecký tlak, který byl na konci druhého dějství doprovázen několika brankami v krátkém časovém sledu, reagovat nedokázali a prohráli vysoko 6:3.

8. kolo, pátek 25. září 2009
6:3
(1:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Tomas (Polák, Cartelli), 29. Výtisk (Polák, Cartelli), 37. Polanský (Kohn, Růžička), 38. Seman (Peterek, Martynek), 48. Martynek (Peterek, Seman), 58. Martynek (Malec, Polanský) - 3. Nedvěd (Derner, Hlaváč), 26. Ondřej (Blatný), 46. Blatný (Vantuch, Hunkes) . Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3075. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC Oceláři Třinec

Hamerlík - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk - Květoň, Peterek, Martynek - Růžička, Polanský, Kohn - Tomas, Hampl, Polák - Ostřížek, Marosz, Kanko.

Fikrt - Derner, Hunkes, Jareš, Moravec, Čakajík, Stejskal, Rýgl - Hlaváč, Nedvěd, Klimenta - Ondřej, Plodek, Blatný - Víšek, Kašpařík, Vantuch - Špaček, Nedorost, Dušek

Do první třetiny vlétli hladověji Tygři. I díky vysokému tlaku si vynutili už ve třetí minutě zápasu přesilovku a kapitán Petr Nedvěd ránou z mezikruží poslal hosty do vedení - 0:1.

Oceláře gól zaskočil a dál tahali za kratší konec. Dvěma oslabením se však se štěstím ubránili. Z úvodního tlaku Liberce vysvobodilo Třinecké vyloučení Dernera a následná velká šance Květoně. Mladičký útočník se v přesilovce proháčkoval mezi kruhy, ale střelou zápěstím trefil pouze rameno Fikrta.

Pak začal úřadovat Roman Tomas, ve dvanácté minutě se ránou z pravého kruhu ještě zastřeloval, o šest minut později už ovšem byl neomylný. Po samostatném úniku totiž zamíchal pukem a bekhendovým blafákem vyrovnal - 1:1.

Na výsledku první části už nic nezměnila ani velká šance Peterka. Třinecký kapitán ve vyložené pozici s odbytím poslední sekundy třetiny pouze přestřelil.

Svižné tempo se přeneslo také do druhé třetiny. Tu začal velkou šancí znovu Tomas. Z bezprostřední blízkosti se ovšem neujala ani následná dorážka Poláka. Radovali se tedy hosté. V šestadvacáté minutě se po přihrávce Blatného dostal puk na hokejku Zděnka Ondřeje, který pumelenicí z mezikruží propálil Hamerlíka. Přesnou a tvrdou ránu do zadní tyče musel potvrdit ještě videorozhodčí - 1:2.

Ani druhý gól Oceláře nezlomil, ba naopak. Vyrovnání totiž přišlo o pouhé tři minuty později. Třinečtí ve velkém tlaku sevřeli Tygry v útočném pásmu, navíc Špaček ztratil hůl. Prakticky ve čtyřech už Liberečtí odvrátit hrozbu nedovedli. Od modré čáry poslal skrz chumel těl do brány puk obránce Jan Výtisk - 2:2.

Známé a kruté pravidlo "nedáš-dostaneš" se potvrdilo v sedm, respektive osmatřicáté minutě. Po samostatném úniku Klimenty a velké šanci Kašpaříka domácí trestali Jiřím Polanským, který v přesilové hře šikovně tečoval ránu Kohna - 3:2 a hned o minutu později Danielem Semanem, který náskok Ocelářů zdvojnásobil ránou od modré - 4:2.

V úvodu třetí třetiny si domácí vytvořili optickou převahu v útočném pásmu, radovali se však hosté. Zdeněk Blatný z ojedinělé akce hostů vrátil slabou střelou z pravého kruhu Bíle Tygry do zápasu - 4:3. Libereckým radost z gólu trvala pouze dvě minuty. Dvougólové vedení vrátil domácím využitou přesilovou hrou po ose Seman - Peterek dnes velmi aktivní Rostislav Martynek - 5:3.

Nádherný zápas pokračoval. Své zaváhání při třetí brance napravil třinecký gólman Hamerlík, který zlikvidoval lapačkou gólový pokus Klimenty. Na druhé straně v padesáté minutě při přečíslení 2 na 1 minul bránu Fikrta David Květoň.

Definitivní odpor hostů zlomil dvě minuty před koncem tečí Malcovy střely znovu Rostislav Martynek – 6:3. Nádherné a oboustranně útočné utkání tak skončilo ve prospěch Třince. Ten svým vítězstvím zlomil pětizápasovou sérii Liberce bez prohry v základní hrací době.