Tygři neuspěli ani v Třinci, z posledních tří zápasů mají pouze bod

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Po čtvrtečním duelu s pardubickým Moellerem se dnes Bílí Tygři vydali na led Třince a vstup do utkání jim příliš nevyšel, když už po jedenácti minutách prohrávali 2:0. Zpět do zápasu se ale vrátili ještě v první části po brankách Václava Pletky a <b>Tomáše Klimenty</b>. V dalším průběhu utkání už ale branky stříleli pouze Oceláři a po výhře 5:2 se tak Tygři vrací pod Ještěd bez bodu.

30. kolo, neděle 07. prosince 2008
5:2
(3:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Balej (Polanský), 11. Peterek (Květoň, Martynek), 20. Sekeráš (Peterek), 48. Moravec (Balej), 58. Kanko (Polanský) – 14. Pletka (Kašpařík), 16. Klimenta (Pabiška). Rozhodčí: Polák – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:6, navíc Podkonický (LIB) na 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3276. Střely na branku: 40:45. Průběh utkání: 2:0,2:2,5:2.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň, Kania - Balej, Polanský, Polák - Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Piecha, Moravec - Pánik, Hampl, Pavelek.

Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Zíb, Harant, Modrý, Hunkes, Kajínek - V. Nedorost, P. Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Pabiška, Víšek - Plodek.

Obě mužstva vstupovala do utkání s cílem bodovat, v nesmírně vyrovnané tabulce je totiž každé zaváhání znát. V domácí brance nastoupil Roman Čechmánek a do té liberecké se postavil Milan Hnilička, který dostal přednost před Michalem Fikrtem, jemuž se příliš nevydařilo utkání s Pardubicemi.

Po úvodním oťukávání se diváci ve Werk Areně dočkali branky už ve čtvrté minutě. Nejproduktivnější domácí hráč Jiří Polanský přihrál puk na Josefa Baleje a ten přesným švihem rozvlnil síť za Hniličkou. Třinečtí byli i nadále aktivnější a svou převahu korunovali druhým gólem. Při vyloučení Modrého se sice první minuta početní výhody domácím vůbec nepovedla, v té druhé ale už dokázali udeřit, když se pohotově trefil Jan Peterek – 2:0.

Liberečtí byli úvodem utkání zaskočeni a se svěřenci kouče Pešána to vypadalo ještě hůře, když Šimánek fauloval a nabídl domácím další početní výhodu. V ní se ale stalo to, co čekal jen málokdo – Tygři z první vážnější akce dokázali skórovat. Zaváhaní Čechmánka za brankou potrestal Kašpařík, který našel Václava Pletku, a ten už neměl problém trefit prakticky prázdnou branku. To ale nebylo vše, za necelou minutu a půl se totiž po střele Pabišky dokázal prosadit Tomáš Klimenta a začínalo se od prakticky od začátku.

Ani tím ale první dvacetiminutovka neskončila. V čase 17:57 byli současně vyloučeni Víšek a Modrý, a Třineckým se tak naskytla šance dlouhé přesilovky pět na tři. Tu dokázali krátce před jejím koncem využít, když se přesnou ranou prezentoval obránce Lubomír Sekeráš. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 3:2 pro domácí.

Třetina s pořadovým číslem dvě už tolik zajímavá nebyla. Oceláři si drželi těsný náskok, který nesmazali ani Zíb s Jirušem střelami od modré, ani aktivní Nedorost, jehož šance byla z kategorie vyložených, Čechmánek ale domácí podržel. Změnu stavu nepřinesly ani dvě přesilovky na obou stranách, ani Vosátkova bomba, kterou Hnilička schoval do lapačky. A když se neujala ani šance Šachla, byl po čtyřiceti minutách stav stále 3:2.

Bílí Tygři do třetí třetiny doslova vlétli. Dobrou šanci měl Nedvěd, ale z bezprostřední blízkosti na zkušeného Čechmánka nevyzrál, nebezpečná byla i střela Šimánka. Pak si svou aktivitou hosté vynutili i přesilovku, v ní toho ale příliš nepředvedli, a tak přišel trest. Balej si vyměnil puk s Davidem Moravcem, který se pak snadno dostal k vyraženému kotouči a poslal ho za Hniličku – 4:2.

Domácí vstřelená branka povzbudila a následné zhruba tři minuty se odehrály před brankou Liberce. Semanova bomba ale přesná nebyla a pokus Baleje si pohlídal Hnilička, a tak se zpět do zápasu pokusili vrátit Tygři. Pokusy Šachla a Blatného, ani nadějná akce Podkonického s Šimánkem ale vyrovnání nepřinesly, a tak se kouč Pešán pokusil ještě o hru bez brankáře. Ani ta se ale Severočechům nepovedla a konečnou podobu výsledku dal střelou do prázdné branky Petr Kanko.