Tygři odrazili hradecký nápor a zvítězili těsně 2:1

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Program 48. kola zavedl pod Ještěd nevyzpytatelný hradecký Mountfield. Tygři však dobře začali a dvěma brankami v úvodní dvacetiminutovce získali náskok, který se sice v prostředním dějství ztenčil. Výsledek 2:1 už ale setrval až do závěrečné sirény, což znamenalo další tři body na liberecké konto.

48. kolo, neděle 19. února 2017
(2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 8. Vantuch (Svačina, Bartovič), 18. Mojžíš (Vantuch, Svačina) – 28. Jarůšek (Newton, Štajnoch). Rozhodčí: Hodek, Kaukokari – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 771. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Lašák – Vitásek, Ševc (A), Mojžíš (A), Jánošík, Pyrochta, Derner, Plutnar – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Bartovič – J. Stránský, Bližňák, Ordoš – Hrabík

Mountfield HK

Kacetl – Pláněk, Vydarený (A), Newton, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Čáp – Köhler, Dragoun, Šimánek (A) – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – J. Dvořák, Nedvídek, R. Pavlík

Bílí Tygři nastoupili do utkání ve slušném tempu, první velkou šanci však měli hosté z Hradce. Kukumberg se z levé strany řítil sám na Lašáka, ovšem orazítkoval jen spojnici tyčí. Na druhé straně už se síť rozvlnila. Svačinova zadovka nalezla před bránou Lukáše Vantucha, který pohotově otevřel skóre.

Další trefu mohli domácí přidat v oslabení. Krenželok vybojoval kotouč na útočné modré, posunul ho Lakatošovi a ten jel sám na bránu. Na Kacetla nevyzrál, to se ale chvíli po něm povedlo jeho spoluhráčům. Tomáš Mojžíš se z vrcholu pravého kruhu opřel do kotouče a trefil se nechytatelně. Bílí Tygři mohli jít do kabiny dokonce s tříbrankovým náskokem, proti přesilovkové ráně Radivojeviče se však Kacetl famózně přesunul.

Ševc s Jarůškem v souboji před brankou Romana Willa

Ve druhé třetině byli Tygři střelecky aktivnější, Hradec přesto dokázal vsítit kontaktní branku. Newton vyslal od levého mantinelu nenápadné nahození, do kterého však vložil svou hokejku Richard Jarůšek. Lašák na precizní teč neměl šanci reagovat.

V prostředním dějství se hráči Mountfieldu přiblížili vyrovnání, v početní výhodě se zničehonic zjevil před Lašákem obránce Newton, který mířil mezi ruku a tělo slovenského veterána. Strážce liberecké svatyně však pokusu zámořského beka nastavil vyrážečku. V samotném závěru periody pak Kacetla překonal Jan Ordoš, již dříve mu ale Jánošík adresoval přihrávku rukou, a tak branka nemohla platit.

Ševc s Jarůškem v souboji před brankou Romana Willa

V úvodu třetí části měl slušnou příležitost zvýšit náskok Valský, který se proháčkoval až před Kacetla. Tam se ale pokusil o stahovačku, což hradecký gólman dobře přečetl a akci liberecké jednasedmdesátky zneškodnil. Mimo tři tyče pak vytěsnil také štiplavou přesilovkovou ránu Radivojeviče.

Severočeši bránili náskok aktivně! Krenželok stanul v souboji tváří v tvář Kacetlovi, nic složitého nevymýšlel a zakončil bekhendem. Hradecký gólman úspěšně vykryl. Dvě a půl minuty před koncem zkusil Mountfield hru bez brankáře, risk však Východočechům nevyšel. Bílí Tygři těsný jednobrankový odstup udrželi do závěrečné sirény a ziskem tří bodů si pojistili extraligové vedení.

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

Filip Pešán
„Celé utkání bylo velmi vyrovnané a dynamické. Přestože nepadlo tolik gólů, divákům se to muselo líbit. My jsme v první třetině působili opatrně, ale paradoxně jsme se dostali do vedení 2:0. Pak sice hosté vstřelili branku z přesilové hry, což nás trochu přibrzdilo, ale od půlky zápasu jsme sice nebyli lepší, ale rozhodně jsme byli týmem, který chtěl odehrát druhou polovinu s nulou. a to se podařilo.“

Václav Sýkora
„My jsme se připravovali na počáteční tlak Liberce a myslím, že jsme to zvládli. Ta první třetina byla vyrovnaná, domácí ale potrestali naše dvě zaváhání v předbrankovém prostoru. Jak se později ukázalo, ty dvě branky rozhodly zápas. My jsme sice snížili na 2:1, ale jinak jsme si nedokázali vytvořit víc brankových možností. Ve tetí části nás trochu přibrzdilo čtyřminutové vyloučení a to jsme ještě ztratili hodně sil tím, že během zápasu odstoupili dva hráči. Chtěli jsme ještě zkusit hru bez brankáře, ale ta dlouho netrvala, protože přišlo další naše vyloučení.“

48. kolo, neděle 19. února 2017
(2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Mountfield HK