Tygři pod trenérem Čadou poprvé prohráli, nestačili na brněnskou Kometu

Date of publication Author Dominik Jakubec

B r n o - V nedělním 14. kole hokejové extraligy zavítali Bílí Tygři do Brna. Jihomoravskému celku parádně vyšlo druhé dějství, kdy se Kometa dostala do vedení 3:0, a na to už svěřenci Rostislava Čady nedokázali zareagovat. Pro zkušeného kouče to tak byla vůbec první porážka na liberecké střídačce.

14. kolo, neděle 19. října 2014
3:1
(0:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Ton (Kempný), 35. Ptáček (Němec, Ton), 38. Svoboda (Němec, Kempný) – 56. Filippi (Víšek, Kajínek). Rozhodčí: Hradil, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7, navíc Dlapa (KOM) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6776. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Kometa Brno

Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška, Němec, Ton – Dočekal, Čermák (C), Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek

Lašák – Kajínek, Vitásek, Výtisk (C), Šimek, Voráček, Ulrych – Jelínek, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Bulík, Bartek – Víšek, Filippi, Valský – Kica, Urban, Dlouhý

Úvodní dějství zápasu nabídlo nespočet gólových šancí. Vícekrát mělo šanci skórovat Brno. Nejprve Petr Ton dostal obětavým pádem Němce přihrávku, kterou ale poslal mimo tři tyče. V desáté minutě si Vondráček vyměnil puk s Koreisem a trefil boční síťku. Za Liberec ale mohl skórovat Branko Radivojevič z mezikruží, z první netečoval puk do sítě. Do největší šance se dostal Tomáš Svoboda, dostal přihrávku před odkrytou část branky. Jeho pokus po ledu dokázal odrazit rychle se přesunutý Ján Lašák. V patnácté minutě poslal Jan Hruška zadovku na Františka Ptáčka. Ani tento zkušený obránce nedal důvod k radosti domácímu týmu. Ve zbytku třetiny mohl střílet Vilém Burian a Jakub Koreis, nikdo z nich gól nedal. Za bezbrankového stavu odešly oba mančafty do šaten.

Prostřední perioda byla jiného rázu. Ve 24. minutě otevřel herní účet Petr Ton, který dostal skvělou přihrávku od Kempného na kraj pravého kruhu. Po dalších deseti minutách hry se domácí radovali z druhé úspěšné trefy. Tu zařídil veterán František Ptáček z prostoru před brankou, kam dostal puk od Vojtěcha Němce, který s kotoučem číhal za brankou Lašáka. Tři minuty na to ještě dal důvod k radosti Kometě Tomáš Svoboda. Znovu si připsal asistenci Němec, Svoboda již měl za úkol překonat dva obránce Liberce, což se mu podařilo. Ondřej Dlapa dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Leoš Čermák ještě mohl dvě minuty před koncem třetiny zvýšit do prázdné branky. Jenže Ján Lašák se stihl vrátit, ale vyhodil branku ze svého postavení. Až po posunutí brankové konstrukce se puk dostal přes brankovou čáru. Videorozhodčí však gól neuznal. Na kostce po čtyřiceti minutách hry tak svítil výsledek 3:0 pro Kometu Brno.

Poslední dvacetiminutovka zápasu začala postupně dvěma přestupky Komety. Nejprve odešel Michal Kempný za hákování a poté Jan Hruška za hru vysokou holí. Několik střeleckých pokusů zaznamenaly obě strany, ale pouze Tomáš Filippi byl úspěšným, když pět minut před koncem základní hrací doby vjel mezi kruhy a bekhendem do protipohybu pokazil Čiliakovi čisté konto. Následujících pár minut si Tygři vytvořili tlak v pásmu Brna, další branky se jim ale přidat nepodařilo. Poslední minutu zápasu již bylo jasné, že tři body si dnes ponechá domácí celek.

Kometa tak i napodruhé porazila v letošním ročníku Bílé Tygry z Liberce, ale s tím rozdílem, že herní účet zápasu neotevírali hostující Tygři, ale právě domácí Kometa. Brňané tak podruhé v této sezóně otevřeli zápas svojí brankou. Stejně jako proti Slavii si své vedení uhájili až do konce, ale s menším náskokem. Bodový rozdíl dnešních dvou soupeřů se zmenšil na číslo 1. Liberec si připisuje čtvrtou porážku na stadionu soupeře a Kometa třetí domácí výhru.