Tygři podlehli Kladnu po prodloužení

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Po reprezentační pauze vybojovali Tygři na ledě Kladna bod, když prohráli 2:1 po prodloužení. Liberečtí hokejisté nepředvedli na Kladně špatný výkon, ale často narážěli na výtečného Orcta. Jediný, kdo dokázal kladenského brankáře překonat byl <b>Petr Šachl</b>, který v jedenapadesáté minutě vyrovnával na 1:1. Středočeši se proti Liberci dokázali gólově prosadit po 167 minutách.

30. kolo, středa 19. prosince 2007
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Horna (Hájek), 62. Patera (Hájek) - 51. Šachl (Pletka). Rozhodčí: Kubeš - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:5, bez využití. Diváci: 1914. Střely na branku: 16:48. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1.

Rytíři Kladno

Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Schnabel, Ševc, Šmach, Štěpánek - Gulaš, Patera, Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Diviš, Tomajko.

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Žabka, Krstev, Holub, Kočí - Blatný, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Bartovič, Šachl, Nedorost - Vantuch, Dušek, Pabiška.

Liberec vstoupil do utkání aktivněji. Už po úvodním vhazování si první řada Tygrů vytvořila tlak v útočné třetině, který ukončila Blatného střela vedle tyče domácí branky. Pak ještě nebezpečně stříleli Žabka se Zíbem. Kladno se osmělilo až na začátku páté minuty, kdy se před Pince nebezpečně tlačila dvojce Patera – Procházka. Na druhé straně se šikovně před Orcta dostal Dušek, jeho pokus ale nebyl přesný. Do velmi dobré šance se dostali Okenáři na začátku deváté minuty. Hájek našel ideálně Čurillu, který měl chvíli kotouč před prázdnou brankou, hostující obránci ale nedovolili kladenskému útočníkovi zakončit.

V polovině první třetiny se dvakrát ukázal Zdeněk Orct. Nejprve pokryl efektně střelu Nedorosta do lapačky a poradil si i se střelou Bartoviče po ledě. Ve třinácté minutě byl vyloučen Krstev, a nabídl tak domácím první přesilovou hru v zápase. Liberec se ale s přehledem ubránil a naopak mohl jít do vedení, Klimentova střela ale skončila těsně vedle. Zbytek první třetiny už příliš gólových šancí nenabídl, a do kabin tak oba týmy odcházely za bezbrankového stavu.

Druhá třetina začala přesilovou hrou Tygrů. Dvě minuty dostal Martin Procházka za hákování a v následné početní výhodě nebezpečně pálil od modré Zíb. Jeho pokus ale dokázal Orct skrýt mezi betony. Nedlouho poté, co skončila přesilovka hostů, začala další, tentokrát však pro domácí. I druhá přesilovka se ale kladenským hokejistům vůbec nevydařila. Až když skákal Krstev na led, tak se do gólové šance dostal po Rudovského přihrávce Diviš, v dobré pozici ale kotouč netrefil. Do další šance se dostával v osmadvacáté minutě Kuchler, kterého pěkně uvolnil Gardoň, obrana hostů ale včas zasáhla.

O minutu později si zahráli Tygři další přesilovku, ale s pokusy Zíba a Žabky od modré si Orct poradil. Tygři pak měli mírnou převahu, domácího gólmana ale ohrožovali spíše z větších vzdáleností jako aktivní Zíb s Hunkesem. V třiatřicáté minutě už se diváci na Městském stadionu dočkali branky. Po nenápadné Hájkově střele, se nejlépe před Pincem zorientoval domácí útočník Tomáš Horna, který pohodlně uklidil puk do branky – 1:0. Hned po úvodní brance se navíc domácím naskytla možnost další přesilovky, naložili s ní ale úplně stejně jako s těmi předcházejícími a Pince prakticky neohrozili.

Středočeši byli po úvodní brance aktivnější, z čehož pramenila další velká gólová možnost. Zíb zastavil rozjetého Gulaše jen za cenu faulu, rozhodčí Kubeš neváhal a nařídil trestné střílení. Puk si postavil nejproduktivnější hráč Kladna Jaroslav Kalla, Pinc ale jeho pokus pokryl. Domácí pak ještě několikrát prověřili Pincovu pozornost, závěr třetiny se ale odehrával na opačné straně hřiště. Tygři se nastěhovali před Orcta a jejich tlak ukončil faul Nádašdiho a závěrečná siréna. Po čtyřiceti minutách tak vedli domácí nejtěsnějším možným rozdílem.

V přesilovce, kterou měli Tygři na začátku třetího dějství k dispozici, měl velkou šanci Jan Plodek, který se dostal sám před Orcta, ten ale jeho střelu i dorážku skvělým zákrokem pokryl. Na začátku čtyřiačtyřicáté minuty odešel na trestnou lavici ex-liberecký útočník Jan Tomajko, a Severočeši si tak zahráli v rychlém sledu další dvouminutovou přesilovku. První část početní výhody sehráli Tygři velmi dobře, hosté se ale ubránili a druhou minutu Tomajkova trestu už zvládli bez komplikací.

Tygři nicméně přidali a Orct měl plné ruce práce. V šestačtyřicáté minutě se vyznamenal proti akcím Plodka a Šachla. Kladenští se pak soustředili vyloženě na defenzivu a hosté pokračovali v dobývání domácí branky. Orct ale čaroval a poradil si i s ostrou střelou Krsteva. V jedenapadesáté minutě už ale kapituloval, když ho překonal Petr Šachl, který dorazil Pletkovu střelu a vyrovnal na 1:1. Poté se hra vyrovnala, i když více času se hrálo určitě před domácí brankou, gól v řádné hrací době už ale necelé dvě tisícovky diváků na Městském stadionu neviděli.

Prodloužení trvalo přesně minutu a pětačtyřicet vteřin. Pak se ke kotouči před libereckou brankou dostal nekrytý Pavel Patera a střelou pod horní tyčku, rozhodl o bodu navíc pro Kladno.