Tygři podlehli smrtícím slávistickým přesilovkám

Date of publication Author Jan Chlubna, Lukáš Hykš

P r a h a - Bílí Tygři ze Sazka Areny body nepřivezli. Na ledě nového stadionu podlehli pražské Slavii 1:5, když o výsledku rozhodla hra v početní výhodě. Zatímco Liberečtí skórovali v přesilovce jednou, když <b>Andrej Podkonický</b> snižoval v první třetině, ale Slavia se při své výhodě trefila hned čtyřikrát, a tak doma uhájila všechny body.

9. kolo, neděle 03. října 2004
5:1
(2:1, 1:0, 2:0)

Branky: 5. Vondrka (M. Kopecký), 9. J. Novák (P. Kadlec, Stümpel), 27. Stümpel (J. Novák), 48. Pálffy (J. Novák, Žabka), 58. Duda (Žabka, D. Pojkar) - 20. Podkonický (Vaic, J. Moravec). . Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:7, navíc Hanzlík (Liberec) 10 minut. Využití: 4:1. Diváci: 5470. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

HC Slavia Praha

Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Graňák, Žabka, Klouček, D. Pojkar - Pálffy, Stümpel, R. Dlouhý - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Duda, P. Martinec, Sup - Vondrka, Sobotka, M. Kopecký.

Hnilička - J. Holub, Jiruš, M. Duben, Jareš, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost.

Úvod zápasu byl ve znamení vzájemného oťukávání. Přesto, jak již bývá v Sazka Aréně tradicí, se domácí brzy ujali vedení. Ve 4. minutě Duda sice ještě Hniličku nepřekonal, v čase 4:28 se to však domácím již povedlo. Při avizovaném vyloučení napřáhl z pravého kruhu Vondrka a našel skulinku mezi betonama gólmana hostí. O minutu později bylo před brankou Liberce opět rušno. Hnilička vyrazil jednu ze střel přímo na hůl Dlouhého, naštěstí pro hosty útočník Slavie nebyl dostatečně pohotový, aby zaváhání brankáře Tygrů potrestal. V 8. minutě načal kolonku trestů obránce hostí Jareš. Celé dvě minuty ovšem na trestné lavici nepobyl. V čase 8:39 po kombinaci dvojice Kadlec, Stümpel vypálil z prostoru mezi kruhy Jan Novák a Hnilička sklapl betony opět naprázdno.

Za další minutu po gólu Nováka se provinil proti pravidlům Plodek a hosté se museli opět bránit ve čtyřech. Domácím však tentokrát přesilovka nevyšla a naopak mohli inkasovat. Na začátku 12. minuty si nechali ujet Vrbatu a vzniklý požár musel hasit až skvělým zákrokem Franěk. V 17. minutě slávistický gólman pro změnu utržil do masky ránu od Kotalíka. V 19. minutě si hlavní rozhodčí Minář vybral jeden z drobnějších faulů, což odnesl Martinec. I Tygři se pak dokázali v početní převaze gólově prosadit. V čase 19:03 Vaic poslal zadovkou puk na Podkonického a slovenský útočník ve službách Liberce měl již snadnou úlohu, neboť Franěk v tu chvíli ležel v brankovišti.

Jan Holub čistí prostor před brankovištěm. Foto: Martin Prokop. Na začátku druhé části mohla Slavia opět odskočit na rozdíl dvou branek, když se do přečíslení dostala dvojice Sup, Martinec. Druhý jmenovaný však ztroskotal na obětavém obranném zákroku Krsteva. Slavia byla i nadále při chuti. Na konci 24. minuty zpracoval skákavý puk před modrou Vondrka a ještě stačil připravit šanci pro Kopeckého. Ten ale nad Hniličkou nevyzrál. Po této situaci následovala před gólmanem hostí menší strkanice, hlavní rozhodčí Minář ovšem žádný trest neudělil. Ve 26. minutě však již jeho pravice vylétla nahoru, poté co Jareš vrazil na hrazení Dudu.

I druhý pobyt Jareše na lavici hříšníků skončil předčasným návratem. V čase 26:32 vypálil Novák sice vedle, jenže kotouč se odrazil přímo na hokejku Stümpela, před kterým zívala téměř odkrytá liberecká branka. Liberečtí se záhy mohli kontaktním gólem vrátit zpět do zápasu. Ve 29. minutě se ocitl tváří v tvář Fraňkovi Rozsíval. Pevnější nervy měl nakonec slávistický brankář. Hra pak upadla do průměru a skóre 3:1 platilo i po čtyřiceti minutách.

Závěrečné dějství zahájili útočněji hosté. Jejich tlak navíc mělo znásobit vyloučení Vašíčka. Tomu muselo být úzko zejména při šanci Kotalíka ze 44. minuty. V brance Slavie však opět zafungovala jistota v podobě Petra Fraňka. Brankář domácích se pak zaskvěl i ve 45. minutě, kdy dobrým vyjetím znemožnil skórovat Čermákovi. Ve 47. minutě zbrzdilo útočnou snahu Liberce vyloučení Hanzlíka. Stejně jako ve dvou případech u Jareše, i jeho pobyt u trestoměřičů měl epizodní charakter. V čase 47:09 Novák vyslal další ze svých pumelic, Hnilička stačil vyrazit puk jen k číhajícímu Pálffymu, pro něhož nebylo problémem uklidit kotouč do sítě.

Bílí Tygři pak mohli zápas ještě mírně zdramatizovat, když v rozmezí sedmasedmdesáti sekund byli potrestáni Klouček s Pojkarem, ale ani dvojnásobná početní převaha hostům ke gólu nepomohla. Jak s přesilovkami nákladat, ukázal Martincův útok. V čase 57:48 vystřelil od modré Žabka, puk si v následné skrumáži před Hniličkou našel Duda a navrátilec z Kazaně završil svou premiérovou trefou v nové sezóně počet gólů v liberecké síti na pět. Diváci, až na početnou skupinu příznivců Liberce, tak mohli po skončení zápasu odcházet do svých domovů nadmíru spokojeni.