Tygři pokořili Pardubice po prodloužení

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Bílí Tygři zvládli i druhé utkání na domácím ledě. Po úterním vítězství nad Ústím dnes porazili i Pardubice. Vyrovnané utkání rozhodl liberecký obránce Valdemar Jiruš dvaapadesát vteřin před koncem prodloužení. Liberečtí hokejisté si tak připsali další dva body do tabulky skupiny C.

TsC2, čtvrtek 09. srpna 2007
3:2p
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Novák, 37. Jiruš (Nedorost), 65. Jiruš (Novák) - 31. Richter (Blažek), 45. Blažek (Pivko). Vyloučení: 10:9, navíc Kašpařík a Snopek 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Fikrt - Žabka, Zíb, Derner, Jiruš, Kočí, Hunkes, Holub, Rýgl - Novák, Kašpařík, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Čermák, Nedorost, Špaček - Hruška, Dušek, Rapač.

HC Dynamo Pardubice

Hylák - Nakládal, Havíř, Čech, Koma, Richter, Šeda, Snopek, Linhart - Andrašovský, Pucher, Pivko - Somík, Blažek, Ondřej - Halel, Koukal, Cetkovský, Klejna, Rákos, Haluza.

Utkání začalo v rychlém tempu, ale bez vážnějších šancí. První větší příležitosti si vytvořili hosté na začátku čtvrté minuty při vyloučení Leoše Čermáka, když především obránce Havíř od modré několikrát prověřil brankáře Fikrta. Další větší šance si vytvořili východočeši až při další přesilové hře v polovině deváté minuty, kdy musel Fikrt řešit nebezpečný závar před svou brankou. Tygři se do první větší šance dostali až na začátku dvanácté minuty, avšak Klimenta s Víškem nedokázali zakončit slibně se rozvíjející Plodkovu akci. Poté si i Tygři zahráli první přesilovku, ale jedinou vážnější akci po průniku Špačka hostující Hylák, který zaskakuje za zraněného Lašáka, pokryl. Následné minuty už ale patřily jednoznačně domácím. Nejprve se pěknou akcí prezentoval Rapač a po něm roztočila v útočném pásmu kolotoč první řada Tygrů a Václav Novák tvrdou střelou prostřelil Hyláka a poslal domácí do vedení. Pak si ještě slibnou šanci vytvořili Plodek s Víškem, první jmenovaný však na zakončení neměl dostatek času. V poslední minutě prvního dějství se ještě hosté dostali do několika střeleckých pokusů, pozorný Fikrt ale všechny střely pochytal.

Nástup do druhé třetiny se vydařil více Liberci. Novák s Kašpaříkem a Procházkou si opět vytvořili tlak v útočné třetině a pěknou Novákovu ránu Hylák pokryl efektním zákrokem do lapačky. Velkou šanci na vyrovnání měli východočeši při hře v oslabení, když nepřesnou rozehrávku Tygrů málem potrestal Libor Pivko. Jeho pokus ale nakonec domácí obrana dokázala zablokovat. Další velkou šanci si pak vytvořil výtečně hrající Novák. Střelu zápěstím Hylák ukryl mezi beton a lapačku. Pak se zase do několika šancí dostali hosté, především s ránou Andrašovského měl domácí brankář problémy. Na začátku sedmé minuty od modré tvrdě vypálil liberecký bek Boris Žabka, proti jeho střele se ale blýskl Hylák, který ránu levým betonem vykopl. Vzápětí však Žabka na čtyři minuty oslabil svůj tým, a když k němu přibyl na trestné lavici ještě další liberecký obránce Zíb, dostali východočeši příležitost hrát minutu a čtyřiapadesát vteřin přesilovku v pěti proti třem. Více jak minutu Tygři ubránili, pak se ale hráči Moelleru dostali do útočné třetiny a ex-liberecký Martin Richter po Blažkově přihrávce propálil vše, co mu stálo v cestě, a vyrovnal na 1:1. Po té se na ledě přiostřilo, z čehož pramenily i další přesilové hry. Jednu z nich dokázali Tygři využít. Na konci sedmatřicáté minuty napřáhl na modré obránce Valdemar Jiruš a jeho tvrdou střelu Hylák nezachytil. Liberečtí si pak pohlídali konec druhé třetiny a do kabin odešli s jednobrankovým náskokem.

Třetí třetina začala velkou šancí Libora Pivka, který se lehce uvolnil a rychlou střelou jen těsně minul Fikrtovu branku. Pak dostali Tygři šanci hrát přesilovou hru, ale paradoxně to byli hosté, kteří při Rákosově trestu udeřili. Pivko unikl po levém křídle a akci dvou na jednoho vyřešil přihrávkou na Tomáše Blažka, jehož střela se od břevna odrazila za Fikrtova záda. V té samé přesilovce Tygrů se před libereckého gólmana dostal ještě nekrytý Andrašovský, toho ale Fikrt vychytal. Tygři si pak vypracovali několik slibných šancí při přesilové hře, především první řada byla blízko gólu po Duškově akci, který v první řadě zaskočil za Kašpaříka, který dostal desetiminutový osobní trest. Puk po Duškově dravém průniku poskakoval po brankovišti, hostující obránci ho však dokázali včas vyhodit. Ve dvaapadesáté minutě se blýskl Fikrt, který efektním semaforem pokryl Blažkovu střelu. V závěru třetí třetiny byli aktivnější domácí, především střely Čermáka a Kočího vypadali nebezpečně. Největší šanci měl ale půl minuty před koncem řádné hrací doby Plodek, který v přesilovce Tygrů jen těsně minul prázdnou branku.

Přesilovka Tygrů pokračovala ještě skoro minutu v prodloužení. Hylák ale dva nadějné pokusy libereckých hráčů vyrazil. Poté si pro změnu zahráli přesilovku hosté a velkou šanci Blažka zlikvidovali domácí obránci spolu s Fikrtem na poslední chvíli. Rozhodčí pak ještě nabídli další přesilovku Tygrům, v té měl velkou šanci Leoš Čermák, který se dostal sám před Hyláka, ten ale rychlým rozklekem nedovolil domácímu útočníkovi zakončit. Následný tlak už domácí dokázali využít. Novákovu ránu od modré Hylák vyrazil přímo k najíždějícímu Jirušovi, který svou druhou brankou v utkání rozhodl o vítězství domácích v prodloužení.