Tygři poprvé s Vošvrdou v brance body v Rondu nezískali a prohráli těsně 2:1

Date of publication Author Roman Zajíček, Petr Schultz

Brno/Liberec – Ani ve třetím zápase v řadě se nepodařilo Libereckým bodovat. Bílí Tygři zaspali úvod zápasu a v polovině utkání prohrávali 2:0, pak se ale oklepali a Antonín Dušek vstřelil po pěkném sólu kontaktní branku. Svou premiéru mezi libereckými tyčemi si připsal Tomáš Vošvrda, ale ani jeho výkon na nějaký bod z Moravy nestačil. Tygři prohráli těsným rozdílem 2:1.

7. kolo, neděle 03. října 2010
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Hruška (Brabenec), 22. Erat (Malec, Houdek) - 34. Dušek (Nedvěd). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 5:7, navíc Veselý (KOM) na 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (Vyprodáno). Střely na branku: 26:18 Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Kometa Brno

Hovi - Houdek, Richter, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Zubíček - Erat, Balej, Brabenec - Veselý, Procházka, Hubáček - Svoboda Jar., Huml, Kvapil - Svoboda Jak., Hruška, Pospíšil.

Vošvrda - Hunkes, Trončinský, Čakajík, Moravec, Výtisk, Holub, Rýgl, Derner - Bárta, Klimenta, Plodek, Víšek, Hořava, Podkonický, Kudrna, Dušek, Nedvěd, Vak, Špaček, Urban.

Pokud někdo čekal od začátku ofenzivní podívanou, musel být zklamán. Hráči obou týmů se spíše soustředili na obranu a příliš brankáře nezaměstnávali. V liberecké bráně dostal překvapivě přednost Tomáš Vošvrda, který se poprvé musel zapotit v desáté minutě, když Kometa hrála dvojnásobnou přesilovku. Balej se snažil před bránou najít volného Brabence, který mířil dobře, leč Vošvrda se stačil přesunout a puk před brankovou čárou dokázal pokrýt.

Na brněnského gólmana Hoviho toho v první dvacetiminutovce příliš nešlo, ve výsledku to byly tři střely, ale pokaždé nebezpečné. Dobrý pokus vyslal Víšek, jenže brankář Komety byl připraven a i s dorážkou Duška neměl sebemenší patálie. Brňané byli o chloupek aktivnější, ale v jejich mírném tlaku byl potrestán domácí Veselý, čehož mohl využít Liberec a dostat se do lepší pohody.

Jenže to dopadlo přesně obráceně. Brabenec vystihl rozehrávku hostující obrany, přihrál do brejku na Radima Hrušku, který předvedl mazácké zakončení. Doslova vykoupal Vošvrdu, překonal jej bekhendovým blafákem a kotouč zasunul pod jeho betony. Následně se spíše vylučovalo a krom Houdkova pokusu jsme v Rondu žádnou vážnou situaci nezaregistrovali. Po úvodní třetině tedy stav 1:0.

Druhá třetina byla mnohem zajímavější, hrál se útočný hokej s velkým množstvím šancí. Hned v úvodu se Kometa mohla radovat, Hunkes seděl na trestné a jeho faul dokázal potrestat Roman Erat, jenž výborně clonil před libereckou bránou a efektně zároveň efektivně uklidil nahozený Malcův puk do sítě podruhé - 2:0. Poté následoval festival zahozených šancí Brna.

Malec krásně poslal do tutovky Brabence, ten tváří v tvář před Vošvrdou neuspěl a dorážka Jaroslava Svobody také neměla patřičné parametry. Následně to zkoušel z dobré pozice Stehlík, vždy puk jen proletěl brankovištěm. Liberec do poloviny zápasu tápal, svou ofenzivní činnost zvýšil až ve čtyřiatřicáté minutě. Zubíčkovo držení potrestal za devatenáct vteřin Antonín Dušek, který si položil Hoviho, udělal mu kličku a pohodlně zasunul do poloprázdné brány - 2:1. I Tygři využili přesilovku.

Od té doby hrála především parta kolem Petra Nedvěda. Kometa se bránila a měla i velkou porci štěstěny. Kudrna mohl vyrovnat, Hovi ale předvedl perfektní zákrok u své pravé tyče. Liberečtí bušili do brněnských vrátek i nadále, jenže obrana spolu s Hovim si uměla poradit. Druhá třetina 1:1, celkově 2:1 pro domácí Kometu.

Posledních dvacet minut příliš hokejové krásy nenabídlo, Kometa perfektně bránila střední pásmo, Liberec se tlačil do šancí, jenže vždy nedokázal své snažení zúročit. Své by o tom mohl vyprávět Kudrna, který se otočil kolem celé brněnské brány, Hovi mu zasunout nedovolil. Ani Kometa nezůstávala pozadu, Jaroslava Svoboda nebo Ivan Huml zle dotírali na libereckou svatyni, ale i tam byl dnes perfektní Tomáš Vošvrda.

Kometa přeci jen mohla uklidnit diváky a hlavně sebe. To by však Jozef Balej musel mířit do černého a ne do spojnice tyče a břevna. Poté hrál už jen Liberec, který soustavně bušil do brněnských vrat, ty nakonec zůstaly nedobytné. Hovi těsně před koncem vychytal Hunkese a následně nebezpečný nájezd Čakajíka. Brňané si tak připsali velice cenné a vydřené tři extraligové body.