Tygři poprvé v sezoně nestačili na Litvínov, padli po nájezdech

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci 50. kola hokejové Tipsport extraligy přivítali Bílí Tygři na svém ledě hosty z Litvínova. Vyrovnaný zápas severočeských týmů nepoznal vítěze dlouhých pětašedesát minut a na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, kterým bonusový bod za výsledek 4:5 vystřelil Lukeš. Liberci k výhře nepomohla ani premiérová branka Vladimíra Rotha.

50. kolo, neděle 19. února 2012
4:5sn
(2:3, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Roth (T. Urban, Bulíř), 20. Kudrna (Roth), 32. Vantuch (Holub), 51. Vak – 9. Stříteský (Kubát, Jenáček), 11. Hübl (Stříteský), 14. Černý (Kubát, Hübl), 36. Frolík, rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Jeřábek, Souček – Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 997. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5sn. Hráči utkání: Vladimír Roth – Matěj Stříteský.

Vošvrda (od 14. Pinc) – Čakajík, Výtisk , Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub, Štich – Klimenta, Nedvěd, Kudrna – Vantuch, T. Urban, Bulíř – Kica, Vak, Špaček – Víšek, Krejčík, Bárta.

HC VERVA Litvínov

Volke – Černošek, Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Brejčák – Lukeš, Hübl, Černý – Šrámek, Smolka, Jurčík – Kubinčák, Frolík, Majdan – Ručinský, Jenáček, Gerhát.

Souboj dvou severočeských celků začal velmi svižně a lépe pro domácí. Ty mohl do vedení poslat hned v úvodu Klimenta, avšak na Volkeho si nepřišel. To Vladimír Roth už ano. V přesilovce dostal kotouč na levý kruh a švihem rozvlnil litvínovskou síť. Mladý zadák tak slavil svůj první zásah v tygřím dresu. Tento stav ale hosté rychle změnili.

Nejprve, taktéž v přesilovce, srovnal Matěj Stříteský a po jeho trefě se během tří minut dostal Litvínov do dvoubrankového vedení. Viktor Hübl se zjevil sám za obranou a blafákem se nemýlil. Litvínovský obrat završil Jakub Černý, jehož projektil z pravého kruhu vyhnal Vošvrdu z branky.

To ale v prvních dvaceti minutách nebylo vše. Pouhých sedm vteřin před sirénou se domácí dočkali snížení. To když úspěšně dorážel Jaroslav Kudrna, jenž za Volkeho dopravil Rothův pokus. První třetina tak přinesla hned pět branek, ze kterých mohli mít větší radost fanoušci týmu ve žlutém.

Ani druhá třetina příliš nepolevila v tomto ohledu. O vyrovnání se mohl postarat jubilant Vak, který svůj opakovaný pokus z mezikruží opřel o horní tyč. Srovnání skóre tak přišlo až v polovině zápasu. Holubův pokus od modré hostující gólman nedokázal zkrotit a hodně usnadněnou práci měl na brankovišti operující Lukáš Vantuch, který kotouč zasunul do odkryté klece.

Nerozhodný stav ale netrval dlouho. A do vedení šli znovu Chemici. Martin Frolík v oslabení pálil z pravého kruhu a ač se zdálo, že Pinc kotouč kontroluje, opak byl pravdou. Frolík tak mohl svůj pokus za dezorientovaného gólmana dopravit. Do závěrečných dvaceti minut zápasu se tak šlo znovu za lepšího stavu pro hostující tým.

A Liberec se tento fakt snažil rychle změnit. Překonat litvínovskou defenzivu včetně gólmana se ale nedařilo. Až do jednapadesáté minuty, kdy se do úniku dostal Tomáš Vak, který byl však zahákován a nařízeno bylo trestné střílení. S tím se liberecký forward poradil a rychlou střelou na lapačku ho proměnil.

Šance vyhnout se nastavení se poté hemžily. Nejprve měl příležitost hostující Majdan, jehož vybídl chybující Derner. Na druhé straně mohl být hrdinou Bárta, který jel osamocen na Volkeho. Jeho kličky ale skončili nezdarem, jelikož kotouč mu v rozhodující chvíli sjel z čepele.

Ani jeden z nich však neuspěl a na řadu tak přišlo prodloužení. Ovšem ani pětiminutové nastavení vítěze neodhalilo a následovaly tak samostatné nájezdy. V těch se lépe ukázali hosté, kterým výhru vystřelil František Lukeš, jenž se z branky v nájezdech radoval jako jediný.