Tygři porazili Ambri a vyhráli turnaj v Biasce

Date of publication Author Petr Schultz

Ve finále turnaje v Biasce čekala na Bílé Tygry Ambri-Piotta, která je ve středečním zápase porazila 5:4. Liberečtí si vzali z této porážky ponaučení a oplatili to Švýcarům stejnou mincí. Zápas byl přitom šedesát minut zcela vyrovnaný a na vítěznou branku si fanoušci museli počkat až do závěru zápasu. O „zlatý“ gól se postaral Marek Trončinský a vystřelil Tygrům první místo v Biasce.

přát., sobota 21. srpna 2010
4:5
(2:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Lehoux (Kutlák, Meier), 9. Meier (Demuth, Kutlák), 39. Duca (Stirnimann), 55. Kariya (Duca, Lehoux) - 1. Kudrna (Vak), 21. Dušek (Podkonický, Moravec), 34 Vak (Hořava, Kudrna), 46. Bulíř (Bárta, Špačka), 58. Trončinský (Hunkes, Dušek). Rozhodčí: Fabio – Ulrich, Lazzeri. Vyloučení: 3:11. Využití: 4:2. Diváci: 700. Střely na branku: 17:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

HC Ambri Piotta

Bäumle - Casserini, Bundi, Gautschi, Vassanelli, Guerra, Kobach, Kutlák, Marghitola, Stirnimann - Hofmann, Brunner, Bianchi, Demuth, Duca, Meier, Pestoni, Kariya, Lehoux.

Vošvrda - Výtisk, Hunkes, Moravec, Trončinský, Holub, Kolmann, Rýgl - Klimenta, Dušek, Vak, Urban, Bárta, Tomíček, Kudrna, Hořava, Podkonický, Jech, Bulíř, Špaček.

Po výhře Ambri nad Nitrou se Bílí Tygři utkali na turnaji v Biasce právě s prvním jmenovaným. Do branky Liberce se postavil od začátku mezi tři tyče Vošvrda a v první minutě přihlížel vedoucí brance Severočechů. Vak se po třiatřiceti vteřinách vydal za branku Bäumliho, kde vybojoval puk pro Jaroslava Kudrnu. Liberecký útočník se nemýlil a poslal svůj tým do bleskového vedení. Švýcaři po inkasované brance zabrali a vytvořili si obrovský tlak a následně vybojovali dvě přesilové hry pět na tři, které se měly Severočechům stát osudnými. Nejdříve šel dřepět za hákování Hořava a po chvilce mu šel dělat společnost Jech. Domácí tým nabídkou nepohrdnul a po pár vteřinách srovnal stav zápasu. V čase 7:27 dostal Yanick Lehoux přesný pas od českého zadáka Kutláka a prostřelil Vošvrdu. Ihned poté odešel do boxu trestoměřičů Hunkes za krosček a lavička Ambri-Piotta měla opět důvod k radosti. Trevor Meier dostal přesný pas od Demutha a bylo to 2:1. Liberec nesložil zbraně a začal hýřit aktivitou, z čehož vypramenil i první faul domácích. Na trestnou usedl Bundi za hákování a liberecké pětky rozjely obrovský závar před klecí Bäumliho. Švýcarský muž s maskou ale odolal podještědskému náporu, a tak po první třetině svítil na ukazateli stav 1:1. O aktivitě svěřenců trenéra Kalouse mluví i počet střel, který vyzněl pro Liberec (6:12).

I další vstup do třetiny vyšel Tygrům na jedničku. Po osmadvaceti vteřinách od začátku periody se prosadil Antonín Dušek po nahrávce Podkonického – 2:2. V polovině zápasu měli Švýcaři možnost přesilové hry, když na trestnou odešel Klimenta. Tu ale domácí celek nezužitkoval a příležitost v početní výhodě dostali Liberečtí. Při trestu Guerriho se v čase 33:19, tedy vteřinu před vypršením trestu, k puku dostal Tomáš Vak a tvrdou střelou překonal Bäumliho. Ukazatel skóre v Biasce se znovu změnil ke konci třetiny. Při vyloučení Hunkese dostal Paolo Duca přihrávku od Stirnmanna a střelou od modré prostřelil Vošvrdu – 3:3. Liberec odcházel do poslední přestávky dobře naladěn, svého soupeře totiž totálně rozstřílel 20:4.

I do třetí třetiny vstoupily liberecké šelmy aktivně a svým pohybem daly čtvrtou branku. V šestačtyřicáté minutě se prosadil po asistenci Bárty Michal Bulíř a poslal Tygry potřetí v zápase do vedení – 3:4. Srovnáno mohlo být po pár minutách. Na trestnou lavici zamířili hostující Hořava a Dušek, Švýcaři ale branku nevstřelili. Rozhodčí zápasu měli na Severočechy přísnější metr, a tak je opět po pár minutách poslali do tří. Postupně zapluli na trestnou lavici Moravec a Trončinský. Ambri-Piotta si z touto „dvoujnásobnou“ početní výhodou opět poradila a srovnala stav utkání. Autorem přesilové trefy se stal Martiny Kariya. Poté ale fauloval Kobach a i Bílí Tygři si mohli zahrát početní výhodu. Přesně v čase 57:00 napřáhl od modré Marek Trončinský a jeho bomba zaplula do švýcarské klece. Domácí se snažili o obrat, ten už ale liberecké mužstvo nedopustilo a mohlo oslavovat triumf v Biasce. Na druhém místě skončila poražená Ambri-Piotta a třetí „flek“ patří slovenské Nitře.