Tygři přivážejí z Plzně dva body

Date of publication Author Petr Šašek, Martin Číž

Ve vyrovnaném utkání, kde se předvedli především gólmani obou mužstev, se z vítězství nakonec radovali liberečtí hokejisté. Přestože Plzeň až do 58. minuty zápasu vedla, Tygrům se díky trefě <b>Lubomíra Vaice</b>, který byl rovněž vyhlášen nejlepším hráčem Liberce, podařilo srovnat. V následném prodloužení se po akci dva na jednoho povedlo díky gólu Václava Nováka vybojovat Bílým Tygrům vítězství.

12. kolo, neděle 10. října 2004
1:2p
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 7. J. Straka (Cibák, Špaček) - 59. Vaic, 62. V. Novák (S. Procházka). Rozhodčí: Husička - Bádal, Pouzar.. Vyloučení: 6:8. Využití: Bez využití. Diváci: 5415.

HC Škoda Plzeň

Duba - Výtisk, Špaček, Cartelli, Jindřich, Nedoma, Trnka - Cibák, Josef Straka, Andrašovský - F. Mrázek, Kracík, Matějovský - Kraft, Michal Straka, D. Pospíšil. Trenéři: Přerost a J. Kučera.

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Kotalík, Tomajko - V. Novák, S. Procházka, V. Nedorost - Vaic, Vampola, P. Rozsíval - Rataj, od 21. Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Domácí hráli hned v první minutě přesilovku, Tygři je ale před Hniličku příliš nepouštěli. Po střetu se Špačkem ve 3. minutě se z ledu těžce zvedal Rataj, domácí bek dostal dvouminutový trest. V následné početní výhodě ostře pálil Duben, před Dubou na poslední chvíli zachraňoval Cartelli. Liberecká obrana působila neprostupně a domácím značně ztěžovala útočné průniky. V 11. minutě fauloval Výtisk. Největší šanci přesilovky měl Vampola, Duba ale pohotově vykopl svůj beton. Plzeňané se poprvé výrazněji osmělili při vyloučení Čermáka. Dvakrát ostře pálil Matějovský, vzápětí po přihrávce zpoza branky zakončoval Kraft jen do Hniličkovy lapačky. Minutu a půl před první sirénou ještě zahrozil Vaic po Vampolově přihrávce. Jeho příklep ale těsně minul branku.

Druhá třetina začala v rychlém tempu. Hned po úvodním buly krotil Hnilička bombu Mrázka. O několik okamžiků později Vaic naznačil střelu, ale stáhl si puk zpět a až poté střílel. Plzeňského brankáře ale nepřelstil. Ve 26. minutě se Tomáš Duba po střele Dubna už ohlížel za svá záda, gólu ale zázračně stačil zabránit. Domácí přidali na aktivitě a oproti první části hry byli daleko nebezpečnější. V polovině zápasu fauloval Jiruš z trestné lavice vracejícího se Výtiska a Plzeň dostala výhodu minutu dlouhé přesilovky pět na tři. Očekávaný plzeňský kalašnikov ale střílel spíše jako vzduchovka s ohnutou hlavní. Andrašovského přihrávku vypíchl Hnilička, Josefu Strakovi chyběl klid v rozehrávce. Tygrům se podařilo rozebrat obranu Západočechů v početní výhodě ve 32. minutě, gólově se ale neprosadili. Bezbrankové skóre tak prolomil až Josef Straka o pět minut později. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu dostal přesnou přihrávku od Cibáka a zakončil k tyčce - 1:0. Pro Martina Cibáka to byl první kanadský bod v plzeňském dresu. Domácí Strakova branka viditelně povzbudila. Hned vzápětí Hnilička vytahoval se štěstím střelu Milana Krafta. Liberec dal o sobě opět vědět půl minuty před koncem prostřední části hry. Duba si ale se střelou Procházky a dorážkou Nováka v rozkleku poradil.

Ve třetí třetině hra opět trochu zvolnila. Ve 49. minutě byl u tyče sám Hanzlík, kterého našel přesně Vaic. V následném protiútoku sjel Michalu Strakovi v ideální pozici puk z hole. Liberec cítil šanci dohnat jednobrankovou ztrátu, brzdila ho však vyloučení. Třikrát po sobě usedl na trestnou lavici Stanislav Procházka. Hosté se přesto vytouženého vyrovnání dočkali. Když Plzeň dělilo od vítězství devadesát osm sekund, Duba skočil po odraženém puku, na střelu Lubomíra Vaice byl už ale krátký – 1:1. V Plzni se tak letos poprvé prodlužovalo.

Z nastavené pětiminutovky uplynula necelá minuta a půl. Liberečtí ujeli do přečíslení dva na jednoho, Procházka naservíroval puk Novákovi, a přisoudil tak Liberci i druhý bod do extraligové tabulky. Kapitán Tygrů Václav Novák tak první střelou prodloužení rozhodl o výhře hostů 1:2.