Tygři remizovali s Bielem 1:1

Date of publication Author Ondřej Flanderka

B i e l / L i b e r e c - Na úvod turné po Švýcarsku si Tygři v Bielu zahráli s domácím EHC přátelské utkání, které vítěze nemělo. Liberečtí sice vedli po brance <b>Jana Víška</b> z přesilovky, za hosty ale taktéž v početní výhodě vyrovnal Hill a obě mužstva se tak rozešla smírně. Další zápas čeká Tygry zítra, kdy hrají s Eisbärenem Berlin.

přát., úterý 19. srpna 2008
(0:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 29. Hill (Gossweiler, Tschantré) - 23. Víšek (Vantuch). Rozhodčí: Eichmann - Müller, Wirth. Vyloučení: 6:8 - navíc Krstev, Derner, Fikrt všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1143. Průběh utkání: 0:1,1:1.

Eis-Hockey-Club Biel AG

Caminada - Reber, Steinegger, Kamerzin, Gossweiler, Hostettler, Kparghai - Beccarelli, Peter, Bärtschi, Fischer, Brägger, Ehrensperger, Truttmann, Tschannen, Nüssli, Tschantré, Tuomainen, Wetzel, Hill, Himmelfarb.

Fikrt - Hunkes, Jiruš, Derner, Zíb, Jareš, Krstev, Holub, Hrach - Dušek, Pabiška, Šachl - Bartovič, Blatný, Nedorost - Klimenta, Špaček, Víšek - Vantuch, Hruška, Procházka.

Nováček nejvyšší švýcarské hokejové soutěže zatím v přípravě nevyhrál a tuto bilanci chtěl změnit právě proti Bílím Tygrům. Asi tisícovka diváků, která na utkání dorazila se v první třetině i přes několik dobrých šancí na obou stranách branky nedočkala. Poprvé se červené světlo rozsvítilo na začátku druhé třetiny, když Tygři hráli přesilovku a tu dokázal využít Jan Víšek. Hosté z Liberce pak ale museli čelit několika oslabením. Hru ve čtyřech při trestu Duška ještě zvládli, ale následnému přísnému vyloučení Krsteva za hákování už odolat nedokázali. Gossweiler našel na modré Seana Hilla, a obránce se zkušenostmi z NHL se prudkou ranou nemýlil a vyrovnal.

Do třetí třetiny vstoupili o něco lépe Švýcaři. Především díky poměrně častým a někdy poměrně přísným trestům pro liberecké hráče si domácí vytvářeli šance v početních výhodách. Tygři navíc v závěrečné části dostali dvě desítky, a do šancí se tak dostali až v závěru osmačtyřicáté minuty, kdy si zahráli tři přesilovky v řadě. Ani Liberečtí už ale v početních výhodách neskórovali, a oba týmy se tak rozešly smírně 1:1.

(Fotografie z utkání naleznete na www.hockeyfans.ch, v sekci Aktuell - Testspiele, po kliknutí na výsledek zápasu Biel - Lieberec)

přát., úterý 19. srpna 2008
(0:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky