Tygři se dlouho drželi, o naději přišli v závěru

Date of publication Author Martin Zíta

Zlín/Liberec - K zápasu 45. kola extraligy vyrazili Bílí Tygři do Zlína. Tam se hrálo velmi vyrovnané utkání a dlouho tomu odpovídalo i skóre. Avšak třetí třetina definitivně zavála vedení na stranu PSG. Po výsledku 6:3 tak Tygři poprvé v sezoně odešli ze zápasu se Zlínem bez bodu.

45. kolo, pátek 01. února 2013
6:3
(2:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Balaštík (Leška, Veselý), 19. Zámorský (Holík), 22. Zámorský (Holík, Honejsek), 49. Balaštík (Köhler, Linhart), 54. Balaštík (Köhler), 57. Leška (Veselý, Horák) - 1. Nedvěd (Duda), 7. Filippi (Čakajík, Jonák), 39. Pospíšil (Bulík). Rozhodčí: Blecha, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Štich 5 min. a do konce utkání, Duda (oba Liberec) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 673. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3. Nejlepší hráči: Jaroslav Balaštík - Tomáš Pospíšil.

PSG Berani Zlín

Horčička - Řezníček, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Honejsek, Veselý - Kubiš, Holík, Čech - Ondráček, Melenovský.

Schwarz - Čakajík, Derner, Výtisk, Vitásek, Štich, A. Jánošík, Šimek - Duda, Nedvěd, Dušek - Pospíšil, Bulík, Víšek - Vantuch, T. Urban, Galamboš - Bulíř, Filippi, Kica - Jonák.

Na první posun skóre se příliš dlouho nečekalo. Už po třinácti vteřinách se totiž prosadil Petr Nedvěd, ač byla jeho branka uznána až později po konzultaci u videa. A "vražedné" tempo pokračovalo i nadále. O dvě minuty později se totiž trefil Jaroslav Balaštík a bylo vyrovnáno.

Ovšem tento stav netrval dlouho. Čakajíkovo nahození od modré šikovně tečoval Tomáš Filippi a liberecká smečka šla znovu do vedení. Tentokrát si užila o něco déle. Na konci třetina ale přišel nešetrný zákrok Balaštíka a hromadná potyčka, ze které vyšli hůře právě Tygři, jelikož je poslala do tří.

Dvojnásobnou přesilovkou Zlínští nepohrdli a rychle jí využili. Na modré si popojel Petr Zámorský a dělovkou propálil Schwarze. To bylo krátce před koncem prvního dějství. Do toho druhého se tedy šlo za vyrovnaného stavu. Druhá třetina ovšem za první příliš nezaostávala. V pokračující přesilovce napřáhl znovu Petr Zámorský a poslal svůj celek do vedení.

Početní výhody se ale dařili i hostům a Zlín měl na světelné tabuli navrch jen pár minut. Tomáš Pospíšil překvapil střelou zpoza branky všechny včetně Horčičky a právě o jeho záda dostal kotouč do branky. Liberecký forward tak skóroval už ve čtvrtém zápase v řadě, celkem si během nich přišel na šest zásahů.

Třetí třetina už ovšem vyrovnaná v žádném případě nebyla, minimálně po stránce úspěšnosti střelců. Ti se totiž našli jen na straně domácího Zlína. A přestože padly branky tři, střelci byli jen dva. Hned dva zásahy si totiž připsal Jaroslav Balaštík. Ten nejprve poslal PSG do vedení a přibližně o pět minut později se prosadil znovu. Touto brankou tak dodal domácím dvoubrankové vedení a sám dovršil hattrick.

Na konečných 6:3 upravoval v závěru třetí periody Petr Leška, jenž tak definitivně pohřbil naděje Bílých Tygrů. Těm se tak poprvé v sezoně nepodařilo Zlín porazit a nevyužili ani zaváhání Karlových Varů, nejbližšího souseda v tabulce.