Tygři se na extraligový led vrátili vítězně, Olomouci nasázeli pět branek

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Severočeši neprožívají zrovna dobré období a po reprezentační přestávce chtěli po sérii proher urvat důležité body. To se podařilo hned v prvním zápase s Olomoucí. Tygři Hanáky sestřelili poměrem 5:1, velmi dobrý výkon podpořil také mladý obránce Michal Plutnar, který zaznamenal vůbec první gól v extralize.

45. kolo, středa 11. února 2015
5:1
(3:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Bulíř (Vampola, Radivojevič), 11. Jelínek (Filippi, Gřegořek), 17. Bulík (Gřegořek), 50. Plutnar (Filippi, Vampola), 57. Šimek (Jelínek) – 46. Patera (Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Hradil – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 9:8, navíc Majeský 5 min. a do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3127. Střely na branku: 24:13. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Lašák – Výtisk, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Gřegořek, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Bulíř – Bakoš, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Balaštík – Vlach, Bulík, Hrníčko

HC Olomouc

Vošvrda (21.Trvaj) – Jaroměřský, Houdek, Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Buc, Patera, Marosz – Laš, Herman, Rachůnek – Cibák, Knotek, Jergl – Dlouhý, Zuzin, Rác

Na Bílých Tygrech bylo od úvodního buly vidět odhodlání a Mora se téměř nedostala k puku. Už v 7. minutě poslal domácí do vedení Michal Bulíř, který si najel na Vampolovu přihrávku a tvrdou ranou z vrcholu kruhu nedal Vošvrdovi šanci.

V polovině první periody dostali Liberečtí možnost přesilové hry a před olomouckým gólmanem bylo pořádně horko. Nejprve se z bezprostřední blízkosti neprosadil kapitán Výtisk, poté už ale Home Credit aréna jásala, když rychlým švihem uspěl Petr Jelínek.

Ani to však nebylo v první části od Tygrů vše. Gřegořkova bomba prosvištěla jen těsně vedle tyče, po odrazu na od zadního hrazení se ale puk dostal znovu před hostující klec, kde byl ve správný čas Tomáš Bulík a gólově uzavřel jednu z nejpovedenějších libereckých třetin v probíhajícím ročníku.

Do druhého dějství vstoupili hosté s Jiřím Trvajem v brance, který vystřídal exlibereckého brankáře Tomáše Vošvrdu. Na rozdíl od úvodní třetiny ale domácí hokejisté na olomouckou klec příliš mnoho střel nevyslali.

Teprve v závěru druhé části poprvé zakokrhali Kohouti. Při vyloučení Vlacha a Hrníčka měli možnost dvojnásobné početní výhody, v níž doslova čaroval Ján Lašák. Slovenský matador v tygřím brankovišti lapil všechny šance hostů a po čtyřiceti minutách držel čisté konto.

Ve třetí třetině se přitvrdilo, což asi nejlépe poznal David Kajínek. Liberecký zadák byl ve vlastním obranném pásmu tvrdě atakován Ivanem Majeským, ten dostal za surový zásah do oblasti hlavy a krku trest do konce zápasu.

Na trestné lavici Bílých Tygrů však bylo také plno a Olomouc toho dokázala využít. Série několika menších trestů dala hostům dobrou šanci, kterou přetavil v gól naděje nejzkušenější hráč Mory Pavel Patera.

Severočechy inkasovaná branka nezlomila, ba naopak. Další z řady přesilovek využil dělovkou od modré čáry Michal Plutnar, pro kterého to byl zároveň první gól v extralize. Poslední hřebíček do olomoucké rakve pak ještě zatloukl další povedenou ranou Radim Šimek. Domácí tak poprvé skolili Kohouty a výběr kouče Pešána si po dlouhé době připsala vítězství.

Filip Pešán
„Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám podařilo. Celé utkání jsme se snažili tlačit Olomouc do obranného pásma. Potvrdilo se to, že Olomoučtí jsou silní v útočném pásmu. S tím jsme sem tam měli velké problémy. Šli jsme ale naproti tomu, abychom vstřelili více branek – měli jsme vysokou četnost střel. Jsem rád, že se nám podařilo vstřelit více než jeden gól.“

Jiří Dopita
„Do utkání jsme nevstoupili ideálně, první tři góly, které jsme dostali, byly laciné. Soupeř tam měl jiné šance, ze kterých mohl skórovat. Ve druhé třetině jsme měli dvouminutovou přesilovku, tam jsme možná ještě mohli přijít do kontaktu. To se nám ale nepodařilo a Liberec si to v závěru už pohlídal.“