Tygři se nenechali omráčit ani dvěma údery a v prodloužení indiány skalpovali

Date of publication Author Adéla Maxianová, Tomáš Pavlíček

Plzeň/Liberec - Bílí Tygři si v posledním souboji před týdenní přestávkou přijeli zalovit do indiánské rezervace, a i když po většinu utkání spíše utíkali před šípy a tomahavky, cennou kořist tvrdě vykoupenou krví libereckého mučedníka Blatného nakonec na sever vezou. V závěrečné fázi celé bitvy totiž protivníka srazili dvěma údery a po nečistém zákroku Vlasáka využili v nastavení nabídnutou výhodu.

22. kolo, neděle 01. listopadu 2009
2:3p
(0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Bomersback (Straka, Vlasák), 24. Vlasák (Straka, Bomersback) – 49. Podkonický (Blatný, Derner), 52. Jareš (Dušek, Blatný), 61. Podkonický (Víšek, Hunkes). Rozhodčí: Husička, Šír - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:6, navíc Vlasák (PLZ) 5 min. + do konce. Využití: 1:2. Diváci: 5414. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC Škoda Plzeň

Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Hanzlík, Jackson, O´Brien, Dresler, Benda - Bomersback, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík - Scofield, Kovář, Stránský - Adamský, Heřman, Dvořák

Pinc - Holub, DeSantis, Derner, Hunkes, Čakajík, Rýgl, Jareš, Spiller - Bartovič, Kašpařík, V. Nedorost - Podkonický, Blatný, Dušek - Víšek, Plodek, Klimenta - Bárta, Packard, Špaček

Hned na začátku utkání měla Plzeň možnost dvou přesilových her v krátkém časovém sledu za sebou. Těsně před koncem té druhé domácí chybovali na modré a na Salfického se řítil Podkonický. Trefil beton plzeňského gólmana. Na druhé straně nemířil přesně Straka. Ve 14.minutě se po střele Bomersbacka rozechvěla síťka, ovšem ke škodě indiánů jen ta venkovní. Závěr třetiny odehrála Plzeň v početní výhodě. Straka s Bomersbackem se postarali o to, že Pinc nevěděl, kde mu hlava stojí. Stejně tak při Benákově střele od modré a rychlých přihrávkách Hvily s Vampolou. Tygrům se podařilo vyhodit až současně se sirénou, která ukončila první třetinu.

Ve 23.minutě hrála Plzeň již čtvrtou přesilovku v utkání. Po 15 vteřinách ji v čase 22:18 střelou z pravého kruhu využil Mark Bomersback – 1:0. V čase 23:39 stejný hráč vybojoval puk, Straka ho předložil Tomáši Vlasákovi, který nechytatelně zavěsil - 2:0. Ve 29.minutě se pokoušel snížit Plodek, Salfický kryl. Liberecký útočník vybojoval pro svůj tým alespoň početní výhodu. Z té byla dokonce na minutu a pět vteřin dvojnásobná. V ní pálil již do téměř odkryté branky Jareš, Salfický se však na poslední chvíli stačil přemístit. Více šancí si hosté nevytvořili a Plzeň se celkem v pohodě ubránila. Liberec se ale pochopitelně snažil i nadále. Šance likvidoval s většími či menšími problémy Salfický nebo končily již u obránců. Velmi nebezepečná byla Nedorostova teč, která vyprášila plzeňskému brankáři betony.

V dalším oslabení ujížděl na Pince Bomersback, ale liberecký gólman měl k puku blíž, dojel ho, chtěl ho přikrýt, ale kotouč mu z pod lapačky vypadl. Ovšem ani jeden z domácích nedokázal toto zaváhání potrestat. Ve 48.minutě pálil Adamský, jeho bomba málem prorazila tvrzené sklo za brankou. V čase 48:58 ovšem domácí vyrobili chybu v obraně a Andrej Podkonický se v samostatném úniku nespletl - 2:1. A v následující přesilovce v čase 51:08 bylo vyrovnáno. Richard Jareš mířil naprosto přesně nad rameno Salfického - 2:2. V 58.minutě promarnil slibnou příležitost opět Bomersback, když prováhal správný okamžik ke střele. V 60.minutě přišla pro Plzeň další nepříjemná chvilka. Vlasák dostal trest ve hře za tvrdé vražení Zdeňka Blatného na mantinel, a indiány čekalo pětiminutové oslabení, které pokračovalo i v nastaveném čase.

Prodloužení, do kterého již Blatný s pochroumaným nosem nezasáhl, se moc dlouho nehrálo. Po 34 vteřinách, v čase 60:34 překonal Salfického již podruhé Andrej Podkonický – 2:3.