Tygři si opět pochutnali na perníku

Date of publication Author Jan Rachota

Souboj dvou oslabených celků byl vidět v pondělním přípravném zápase v Pardubicích. Domácím chybělo deset hráčů základní sestavy, na straně Bílých Tygrů pak pětice Hnilička, Krstev, Vampola, Klimenta a Plodek. Pardubicím se s Libercem dlouhodobě nedaří a prohrály s Bílými Tygry již sedm utkání v řadě. Vítěznou branku Tygrů zaznamenal v 28. minutě <b>Václav Pletka</b>.

přát., pondělí 20. února 2006
1:4
(0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Mrázek (Čaloun, Koukal) - 8. Procházka (Hanzlík), 28. Pletka (Hlavačka), 29. Rataj (Richter), 52. Tomajko (Čermák, Richter). Rozhodčí: Vokurka - Ježek, Tis. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: cca 500.

HC Dynamo Pardubice

Hylák – Snopek, Lesák, Linhart, Kolář II, J. Nakládal, Mudroch – Mrázek, Mikeska, Starý – Razingar, Blažek, Cetkovský – Lubina, Koukal, Čaloun – Kolář, Korhoň.

Falta (náhradník Švajda - brankář dorostu - pozn. redakce) - Jiruš, Moravec, Derner, Richter, Hanzlík, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Víšek, Procházka - Rozsíval.

Oba týmy nastoupily do utkání v prořídlých sestavách. Domácímu Moelleru chyběla plná desítka hráčů zakladní sestavy a Liberečtí na tom nebyli o mnoho lépe. Na marodce Bílých Tygrů je čtveřice ze základního kádru - Krstev, Klimenta, Vampola, Plodek ale také talentované mládí reprezentované Pajičem, Ovčačíkem a Pabiškou. Do zápasu navíc naskočili ne úplně doléčení Víšek s Rozsívalem, každý z nich odehrál polovinu zápasu. Liberci pochopitelně chyběl Hnilička, který si plní své reprezentační povinnosti v Turíně.

1. třetina

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, optickou převahu však měli přeci jen Bílí Tygři. Ti se také nakonec ujali vedení, to když v 8. minutě překonal Hyláka expardubický Stanislav Procházka. Toho přihrávkou dopředu vyslal Hanzlík, liberecký kapitán se k puku dostal dříve než vyjíždějící brankář Hylák a pohodlně do prázdné branky zasunul. Domácí dostali vzápětí šanci vyrovnat při vyloučení Čermáka, ale v největší šanci nedokázal po Blažkově nahození dorazit puk za záda Falty Tomaž Razingar. K vyrovnání nepomohla Moelleru ani čtyřminutová přesilovka v 17. minutě, to pykal na trestné lavici za vysokou hůl Stanislav Procházka. Nutno dodat, že Bílí Tygři skvěle bránili a nepustili domácí do větších příležitostí. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

2. třetina

V úvodu druhé třetiny byla patrná velká snaha Moelleru po vyrovnání, ale nájezdy pardubických útočníků narážely na výbornou libereckou defenzivu v čele se spolehlivým Faltou. Dobrou šanci si vytvořil ve 25. minutě Tomaž Razingar, ale proti libereckému brankáři neuspěl. Udeřilo tak na druhé straně - Hlavačka v osmadvacáté minutě tvrdě vypálil a Václav Pletka si již s dorážkou věděl rady. Hned o minutu později přidal třetí hřebíček do pardubické rakve Igor Rataj, který využil přesilovku při vyloučení Snopka.

Moeller se ani za stavu 0:3 nevzdal a snažil se ještě s výsledkem něco udělat. Bojovnost a nezdolnost přinesla své ovoce v 31. minutě, kdy po přihrávce před bránu od Jana Čalouna vsítil kontaktní gól František Mrázek. Gól povzbudil pardubické útočníky k ještě větší aktivitě, hezkou příležitost měl v šestatřicáté minutě Kolář, který se prodral až před Faltu. Ten ho však vychytal. Do kabin se tak po čtyřiceti minutách šlo za stavu 1:3.

3. třetina

V úvodu třetí třetiny byl Moeller aktivnější, snažil se zápas ještě zdramatizovat. Do dobrých šancí se dostali Mrázek a Čaloun, ale proti výbornému Faltovi v brance Tygrů se neprosadili. Veškeré naděje na remízu sebral domácím gól Jana Tomajka v 52. minutě. Liberec poté utkání spokojeně dohrával, Pardubice se ještě snažily o korekci výsledku, ale bez úspěchu.

Liberec tak díky tomuto úspěchu navlékl na svojí šňůru vítězství nad východočeským rivalem již sedmý korálek v řadě.