Tygři si připsali první výhru, porazili Třinec

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Bílí Tygři se dočkali prvního vítězství v sezóně. Ve čtvrtém kole totiž zvítězili na ledě třineckých Ocelářů 2:1, když dokázali výsledek díky Klimentovi a Pletkovi otočit. Velký podíl na vítězství měl i brankář <b>Michal Fikrt</b>, který předvedl několik skvělých zákroků a tým v klíčových fázích utkání podržel. O další tři body se Tygři porvou v pátek, kdy přivítají Mladou Boleslav.

4. kolo, úterý 16. září 2008
1:2
(0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Polanský (Andersons, Květoň) - 32. Klimenta (Jareš, Podkonický), 33. Pletka (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:10, navíc Peterek (TRI) na 10 min. – bez využití. Diváci: 2946. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 1:0,1:2.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Výtisk, Sekeráš, Seman, Andersons, Lojek, Gureň, Rangl, Kania - Tomík, Moravec, Balej - Květoň, Peterek, Martynek - Polák, Polanský, Kováčik - Hampl, Piecha, Pavelek.

FIkrt - Žabka, Jiruš, Zíb, Modrý, Harant, Jareš, Hunkes, Derner - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Podkonický, Pabiška - Dušek, Procházka.

Úvod utkání patřil domácím. Už ve druhé minutě se totiž do dobré šance dostal Peterek, Fikrt, který opět dostal přednost před Hniličkou, byl ovšem pozorný stejně jako při následném pokusu Gureňe. Proti střele Výtiska, kterou tečoval Tomík, byl již bezmocný, naštěstí pro Liberecké ho ale zastoupila tyč. Tygrům v úvodu příliš nešla rozehrávka, a tak se více hrálo na jejich polovině. V deváté minutě se ještě před Fikrta natlačil nebezpečně Balej, pak už se ale začalo hrát více i před Vojtkem.

V desáté minutě se hezky uvolnil nejproduktivnější Tygr v úvodu sezóny Václav Nedorost a jeho šanci zastavil až pozorný třinecký gólman. Pak se na druhé straně zase předvedl Fikrt, když si poradil se střelou Baleje i šancí Tomíka. Čtrnáctá minuta patřila hostům, nejprve nebezpečně zakončoval Podkonický a pak ostře pálil Jiruš, oba ale Vojtek vychytal, stejně jako o chvíli později Blatného. V závěru první části to ještě dvakrát zkusil Třinecký Polák, ani Fikrt ale v první třetině neinkasoval, a po dvaceti minutách byl tak stav bezbrankový.

Na začátku druhé části už se ale diváci gólu dočkali. Navíc k radosti většiny z nich padl do liberecké klece. Andersons vypálil, Fikrt jeho pokus vyrazil a pro nekrytého Jiřího Polanského už nebyl problém skórovat – 1:0. Tygři se pokusili rychle odpovědět, ale střely Klimenty a Kašpaříka si cestu mezi tyče nenašly. Šanci měl pak i Bartovič a nebezpečná byla i dělovka Jiruše, liberecké trápení v zakončení ale pokračovalo. V osmadvacáté minutě mohl třinecký náskok navýšit Kováčik, který si najel před Fikrta, liberecký brankář ale jeho střelu dokázal vyrazit, a udržel tak hosty ve hře.

V polovině zápasu se pěknou akcí předvedl Klimenta, když se proháčkoval až před Vojtka, který jeho pokus dokázal vyrazit. Liberecká „32“, ale svou další šanci již využít dokázala. O chvíli později se Třinečtí nechali unést hrou a zapomněli na konec jejich přesilovky, čehož dokázali Tygři bleskově využít. Právě Tomáš Klimenta ujel obraně a švihem rozvlnil síť za třineckým brankářem. Svěřencům Dušana Gregora gól viditelně pomohl a hned v dalším střídání si vytvořili velký tlak, který vyústil v další gól. Dobrou práci celé první formace Libereckých využil Václav Pletka, který prostřelil Vojtka – 1:2. Závěr prostření části pak rozbilo několik vyloučených na obou stranách, dobrou šanci měl ještě Šachl, střelecká smůla mu ale na hokejce prozatím zůstala. Do kabin i tak ale odcházeli spokojenější hosté.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí. Ve dvaačtyřicáté minutě uháněli Polanský s Polákem na jediného obránce, druhý jmenovaný ale branku z dobré pozice minul. Další šanci měl poté Peterek, proti němu se zase vytáhl Fikrt. Třinecký tlak pokračoval a hostující gólman se měl co ohánět. Poradil si ale jak s pokusem Gureně, tak střelou Peterka a zvládl zlikvidovat i několik pokusů aktivního Polanského. Tygři pak přežili třineckou přesilovku a sami mohli skórovat, Šachl ale ani svou druhou velkou šanci v zápase nevyužil.

Závěrečný tlak domácích se hostům dařilo poměrně bořit, a když už se Stavjaňovi svěřenci dostávali do útočné třetiny, dokázali Tygři odpálit kotouč bez rozpaků přes celé hřiště. Třinečtí si pak vzali time-out a odvolali Vojtka z branky, vyrovnání už se ale nedočkali, a Bílí Tygři si tak připsali první vítězství v nové sezóně.