Tygři si vezou z velšského ledu tři body, Bakoš zaznamenal hattrick!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Cardiff - Bílí Tygři nastoupili k odvětě zápasu Ligy mistrů v Cardiffu. Srdnatě bojující domácí se, stejně jako při utkání v Liberci, dostali do dvoubrankového vedení. To ale Liberečtí dokázali rychle smazat a ještě přidat několik branek navrch. Liberecký top scorer Martin Bakoš zaznamenal hattrick!

3. kolo, čtvrtek 31. srpna 2017
3:7
(2:1, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Myers (Paris), 5. Asselin (Haddad, Richardson), 30. Ulmer (Fournier, Paris) – 13. Ordoš (Lakatoš, Pyrochta), 26. Stránský (Ševc), 26. Bakoš (Krenželok), 32. Pyrochta (Jašek), 37. Bakoš, 42. Ordoš (Bartovič), 46. Bakoš (Bulíř, Ševc). Rozhodčí: Kaukokari, Darnell – Motton, Rose. Vyloučení: 7:6. Diváci: 3088. Střely na branku: 23:50. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:7.

Cardiff Devils

Bowns (Murdy) – Richardson (A), Hotham, Paris, Fournier, Reddock, Louis – Pope, Martin (A) (TS), Bentivoglio – Haddad, Ulmer, Asselin – Faryna, Myers, Lord – Morissette (C), Crowder, Batch – Moore

Will (Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Jánošík, Mojžíš – Krenželok, Jelínek (A), Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš (TS) – Ordoš, Vantuch, Bartovič – Hrabík, Vlach, Stránský – Špaček

Na úvodní branku zápasu se nečekalo dlouho. Už ve třetí minutě se prosadili domácí, kteří využili nedorozumění Libereckých za vlastní brankou, vybojovali kotouč, k nemuž se dostal Matthew Myers, který nadvakrát překonal Willa - 1:0. Ďáblové si pro hosty přichystali opravdu ďábelský vstup do zápasu. V páté minutě totiž zvýšil tečí nahozeného puku na 2:0 Patrick Asselin. Domácí byli rázem na koni a dále hýřili aktivitou.

Bílým Tygrům se ale tlak Cardiffu podařilo ustát a krátce po polovině první dvacetiminutovky i snížit skóre! Pyrochta přihrál Lakatošovi, ten z první naservíroval kotouč před branku sjíždějícímu Janu Ordošovi, a ten zakončil kombinaci libereckých mladíků svižnou střelou, která se zastavila až v Bownsově síti - 2:1.

Vstřelená branka Tygry viditelně nabudila a hra začala přesouvat spíše do obranného pásma Welšanů. Závěr první třetiny byl ale poznamenán sérií vyloučení na obou stranách. Bílí Tygři tak museli čelit i dvojnásobnému oslabení, ale i to zvládli.

Lukáš Vantuch v souboji

I ve druhé periodě se diváci brzy dočkali branky. Tentokrát se ovšem, narozdíl od úvodu první třetiny, prosadili Liberečtí. Ševc našel rozjetého Jana Stránského a ten se střelou z pravé strany nemýlil - 2:2. Následoval faul jednoho z domácích a Liberec dostal šanci zahrát si přesilovku. A tu se mu podařilo využít už po půl minutě! Lukáš Krenželok skvěle našel Martina Bakoše a liberecký top scorer poslal Tygry do vedení - 2:3.

Devils se s tímto výsledkem nechtěli smířit a přestřelka tak pokračovala. V čase 29:53 využili domácí signalizovanou výhodu. Fournier našel křižnou přihrávkou Layne Ulmera a ten střelou příklepem překonal Willa - 3:3.

Daniel Špaček zvyšuje na 4:2

Ani tento stav však nevydržel dlouho. O minutu později se puku za brankou Cardiffu chopil Jašek, přihrávkou našel sjíždějícího Filipa Pyrochtu, který střelou z vrcholu levého kruhu překonal Bownse - 3:4. Tygři stále pokračovali v útočné hře a v závěru prostřední třetiny se dočkali páté branky! Podruhé v utkání se prosadil Martin Bakoš, který poslal puk za Bownse z otočky - 3:5.

Vstup do třetí periody dodržel tradici tohoto utkání a zanedlouho po jejím zahájení padl gól. K radosti hloučku libereckých fanoušků, kteří na zápas do Walesu dorazili, se prosadili modrobílí! Bartovič vybídl střílenou přihrávkou ke skórování Jana Ordoše, ten si počínal zkušeně a zasunul puk do branky - 3:6!

Domácí tato branka srazila do kolen, zato Tygři nepřestávali útočit. A dočkali se i sedmé branky. Martin Bakoš využil další přesilovku a tvrdou střelou zkompletoval hattrick! V samém závěru si naši hokejisté ještě vyzkoušeli přesilovku šest na tři. Ta ovšem gólem neskončila, skóre se zastavilo na cifře 3:7! Bílí Tygři si tak připsali důležité tři body do tabulky skupiny E. V dalším utkání se představí na ledě švédského Växjö.