Tygři statečně bojovali do poslední chvíle, na vyrovnání už ale nezbyl čas

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Souboje s Piráty bývají vždy velmi vyhecované a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Úspěšnější nakonec byli hosté, kteří vstřelili hned pět branek. Tygři statečně bojovali do posledních okamžiků, nakonec však na Laca další recept nenalezli.

44. kolo, pátek 03. února 2017
(1:1, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 16. Derner (Bartovič, J. Stránský), 35. P. Jelínek (Pyrochta), 52. Radivojevič (Valský), 60. Valský (Bulíř, P. Jelínek) – 10. Vondrka (Rutta), 25. Mrázek (Huml, Rutta), 28. V. Růžička, 47. Račuk, 54. Huml. Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Frodl, Zavřel. Hráči utkání: Branko Radivojevič - Ivan Huml. Diváci: 5 892.

Will – Ševc, R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Jan Bednář – L. Krenželok, P. Jelínek, Svačina – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Bartovič, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Ordoš – J. Mikyska

Piráti Chomutov

J. Laco – Dlapa, Flemming, Kudělka, Rutta, Mrázek, Valach, Skinner – Tomica, Huml, Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Hlava, Kaše, Račuk

Utkání bylo již od začátku nervózní, ale zároveň pro oko diváka velmi atraktivní. Již po necelých dvou minutách se velmi nepříjemnou ranou prezentoval Flemming, Will toho příliš neviděl, ale i tak dokázal zasáhnout. Hned záhy zamířil do brejku 2 na 1 Bartovič, tíhu okamžiku vzal na sebe, ale Dlapa stihl střelu přizvednout mimo nebezpečné území. Po vyloučení Ševce už se ale skóre měnilo. Ruttovu bombu od modré vytěsnil lídr gólmanských statistik pouze k Michalu Vondrkovi, který neotálel a z první nasměroval puk mezi tři tyče.

Poté přišla série trestů na obou stranách, během přesilovky Pirátů se před zařízení dostal Huml, dostal pas od Poletína, nicméně zblízka na gólmana šelem nevyzrál. Naopak na druhé straně kluziště překonal stříleným nahozením Laca Lukáš Derner a bylo vyrovnáno! Do konce periody se již skóre neměnilo, a to i přestože fanoušky vyděsila riskantní rozehrávka Willa. Tygři si situaci nakonec pohlídali.

Do druhé periody svěřenci Filipa Pešána vlétli aktivně, nicméně po vyloučení, která se začala stávat typickým výjevem utkání, za příliš mnoho hráčů na ledě hosté skórovali. Druhou početní výhodu v utkání zužitkoval z předbrankového prostoru Jaroslav Mrázek. Naše mužstvo mohlo odpovědět, nejprve tečoval Lakatošovu ránu do protipohybu Laca Jelínek, kotouč však skončil pouze vedle zařízení.

Poté měl při další z přesilovek Tygrů gól na hokejce Valský, který dostal od obránců až příliš prostoru v pravém kruhu, jeho táhlou dělovku ale chomutovský gólman brilantním zákrokem zlikvidoval a z následného protiútoku navíc Piráti udeřili. Vladimír Růžička obral o kotouč Radivojeviče a rychlý kontr zakončil vyvedenou ranou mimo dosah Willa. A zanedlouho mohlo být pro Tygry ještě hůř, po levé straně unikl Skokan, jenž ostře vypálil, lapačka maskovaného muže byla připravena.

Po přečkání šance protivníka, domácí udeřili. Pyrochta se po přečíslení dostal za branku, odkud vykouzlil neomylnou přihrávku na Petra Jelínka. Ten tvrdou ranou propálil Laca. O pouhou minutu později se mohl prosadit ještě Vlach, jenže v obrovské příležitosti trefil tyč. Ve 46. minutě nabral rychlost Ordoš a slovenský brankář ve službách Chomutova se musel pořádně natahovat, aby střelu zneškodnil.

O pětatřicet vteřin později Piráti udeřili počtvrté, Marek Račuk vjel do útočného pásma a podařilo se mu propálit Romana Willa. Domácí se nevzdávali, hned záhy dostal kotouč Jánošík před odkrytou branku, ale Laco dalším skvělým zásahem příležitost zneškodnil. Zvýšit náskok Chomutova mohl předchozí úspěšný střelec, tentokrát ale svůj únik nevyřešil ideálně. Will zaklapl betony včas.

A jako již tradičně po neproměněné příležitosti přišla gólová odpověď soupeře. Branko Radivojevič si z rohu sjel do levého kruhu pro vhazování a svižnou ranou přiblížil Severočechy na dostřel. Jenže vzápětí potrestal chybu v defenzivě Ivan Huml, jenž si chytře vyčkal, zamířil a kotouč o tyčku poslal za Willa. Šelmy se rvaly o výsledek dál a osmadvacet vteřin před závěrečnou sirénou snížily na 4:5. Jakub Valský doklepl kotouč z blízkosti do zařízení. Na více už ale domácím nezbyl čas.

Ohlasy hráčů:

Filip Pešán
„Alfou a omegou bylo proměňování šancí. Hlavně v druhé polovině zápasu jsme hráli v optickém tlaku, ve třetí třetině soupeř vystřelil třikrát na branku a dal nám dvě branky. Selhali jsme v naprosto vyložených šancích, které musejí končit gólem, jinak na naše snaha padá na neúrodnou půdu. Zápas byl téměř identický s duelem proti Pardubicím a opět jsme nezískali ani bod.“

Jan Šťastný
„Připomněli jsme klukům poslední dvě utkání, které jsme absolvovali s Libercem. Vždy nám chyběla jedna třetina k tomu, abychom se pokusili o bodový zisk. Hráči si to vzali k srdci, od začátku utkání jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem domácích a jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo získat tři body, s nimiž jsme úplně nepočítali. Nesmírně si jich vážíme. Hlavním faktorem bylo, že, i když je Roman Will výborný brankář a Tygry dlouhodobě drží nad vodou, náš gólman podal výtečný výkon. Kluci fárali do úmoru a jsme strašně rádi, že jsme to zvládli. “

44. kolo, pátek 03. února 2017
(1:1, 1:2, 2:2)