Tygři statečně bojovali, nakonec ale domácí tvrz po čtyřech měsících bez prohry padla

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Duel Bílých Tygrů s Pražany jednoznačně splnil očekávání šlágru kola. K vidění bylo mnoho šancí, ostrých soubojů a dokonce i dvě nefalšované bitky. Body nakonec ukořistili Pražané, a to i přestože na svatyni domácích vyslali mnohem méně méně projektilů.

46. kolo, pátek 19. února 2016
(0:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 30. Řepík (Birner, Vampola), 37. Bakoš (Bulíř) – 10. Forman, 24. Cingel (Netík, Hlaváč), 28. Forman (Netík), 37. Buchtele (Přibyl, Čajkovský). 59. Kumstát. Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:14 navíc Stránský, Lakatoš (oba LIB) + Mikuš, Hrbas (SPA) 10 min. hrubost + Hamilton (SPA) 10 min. nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 42:29. Diváci: 7 500 (vyprodáno).

Lašák (28. Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach

HC Sparta Praha

Taylor (41. Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Cingel, Netík

Již před samotným začátkem utkání halou zněl hlasitý potlesk, který si vysloužil Milan Hnička. Jeho dres byl totiž po slavnostním ceremoniálu vyvěšen pod strop Home Credit Arény. Do samotného duelu ale Tygři nevstoupili ideálně. Soupeře sice drtivě přestříleli, nicméně teprve druhá sparťanská rána skončila po osmi minutách za zády Jána Lašáka.

Ve vlastním oslabení obral Ševce o kotouč Miroslav Forman a pohledným blafákem zakončil přesně mezi betony strážce liberecké svatyně - 0:1. I nadále byli Liberečané aktivnější. Do velké šance se propracoval Petr Vampola, který se společně se dvěma spoluhráči řítil proti jedinému obránci. Taylor ale nakonec dokázal ránu zkušeného útočníka eliminovat.

V samotném závěru periody mohl ještě udeřit Hlinka, který se po přesném Přibylově pasu ocitl v dobré palebné pozici, maskovaný muž domácích ale nakonec dokázal famózním zákrokem puk vytěsnit mimo tři tyče. I po přestávce pokračovala aktivní hra. Jako první ale dokázali udeřit opět hosté. Lukáš Cingel při rychlém protiútoku zvolil střelu k bližší tyči a byl úspěšný - 0:2. O pouhých několik okamžiků později to s Tygry vypadalo ještě hůře.

Po Netíkově nenápadné ráně se Ján Lašák zranil a zůstal ležet na hrací ploše, Sparťané, konkrétně Miroslav Forman navíc dokázali kotouč dotlačit až za brankovou čáru a zvýšili svůj náskok - 0:3. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. Překrásnou kombinaci v útočném pásmu zakončil přesně do horních pater Taylorovy brány Michal Řepík - 1:3.

V šestatřicáté minutě ale hosté udeřili znovu. Jan Buchtele zužitkoval početní výhodu, když si počínal velmi důrazně na brankovišti - 1:4. Šelmám ale stačilo na reakci pouze 31 vteřin. Po vyhraném vhazování krásnou střelou po otočce bekhendem nedal gólmanovi pražského celku šanci Martin Bakoš - 2:4.

Na začátku třetího dějství si oba celky vyzkoušely hru v početní výhodě, ale skóre zůstalo neměnné. Těsně před tím, než hodiny odbily polovinu třetí periody, se pohlednou akcí prezentoval Petr Vampola, i přestože byl osekáván obránci, dokázal zakončit. Střídající Pöpperle si ale na jeho bekhendový pokus zareagoval včas.

Na druhé straně mohl udeřit unikající Pech, ale i Schwarz výborným zásahem gólu zamezil. Liberečané v závěru vsadili vše do útočných řad. Těsně po odvolání Marka Schwarze ale ujel obráncům Petr Kumstát a definitivně pojistil výhru hostů. Tygři ale i přesto zůstávají na první pozici extraligové tabulky.

Filip Pešán
„Po celý zápas byla Sparta důraznější v soubojích, výborně navíc držela obranné i střední pásmo. My jsme se naopak nedostali do souvislého tlaku. Kdyby hosté v první třetině ze svých přečíslení vsítili další jeden nebo dva góly, mohlo to pro nás být ještě složitější. Vrátili jsme se do hry gólem ihned po inkasované brance, což nám dalo naději. Musím však uznat, že Sparta byla velmi silný protivník, velmi těžce se dostávalo k jejímu zařízení. Zaslouženě zvítězila.“

Josef Jandač
„Myslím, že jsme utkání zvládli hlavně v oslabení, což pro nás bylo klíčové. Za celou sezónu jsme v něm nedokázali vstřelit branku, ale tentokrát se nám to povedlo hned dvakrát. Následně jsme si vítězství již svou bojovností uhlídali.“

46. kolo, pátek 19. února 2016
(0:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha