Tygři třízápasovou sérii výher neprodloužili, Beranům podlehli 1:2

Zlín/Liberec - Tygři podpořeni třízápasovou sérií výher zavítali na Zimní stadion Luďka Čajky, kde své domácí zápasy odehrává loňský mistr - Zlín. Jejich výlet na východní Moravu nakonec však úspěšný nebyl, Severočeši svému soupeři podlehli 1:2.

30. kolo, neděle 14. prosince 2014
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Marušák, 27. Ondráček (Říčka, Leška) – 7. Vampola (Bartek). Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Gebauer, Lederer. Střely po třetinách: 7:4, 13:8, 9:9.Vyloučení: 7:11 + Kubiš (ZLN) a Radivojevič (LIB) 10. min. nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:21. Diváci: 4 951.

PSG Berani Zlín

Štůrala – Marušák, Stuchlík, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec, Janota – Veselý, Čajánek, J. Svoboda – Říčka, Vlach, Ondráček – Okál, Leška, Köhler – Sedláček, Šťastný, Kubiš.

Lašák – Výtisk, Šimek, Derner, Vitásek, Kájínek, Gřegořek, Voráček – Radivojevič, Vampola, Urban – Bulík, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Jass, Bulíř

Střetnutí posledního kola před reprezentační přestávkou přitom začalo mnohem lépe pro Bílé Tygry, kteří šli již po sedmi minutách do vedení, brankáře Štůralu totiž nachytal na švestkách Petr Vampola, který při dvojnásobné početní výhodě otevřel střelou z poměrně velkého úhlu gólový účet dnešního duelu - 0:1. Poté nastaly pro liberecké šelmy kruté chvíle, do konce první dvacetiminutovky se musely se bránit hned třem početním výhodám domácích, všechny však nakonec skočily návratem hráčů v modrých dresech na led, takže ani jedna z nich nebyla k nelibosti domácích fanoušků využita.

Jelikož se již nic dalšího dechberoucího v úvodní třetině neudálo, ukazovala světelná tabule jednogólové vedení severočeské smečky šelem, to však netrvalo příliš dlouho v prostřední části. Jiří Marušák využil přesilovou hru svého týmu, když docílil gólu, i přestože se mu rána od modré čáry příliš nevyvedla - 1:1.

Misky vah dokonce převážil na stranu Beranů ve 27. minutě Jiří Ondráček, ke kterému se odrazila střela Říčky po Lašákově zákroku - 2:1. Tato branka pouze potvrdila skutečnost, že v dnešním utkání budou rozhodovat přesilové hry, i tato totiž byla vstřelena právě důsledkem nerovného počtu hráčů na hrací ploše.

Aktivnější v průběhu druhé periody byli i nadále domácí, ti však zapomněli na zadní vrátka a Koba Jass dravým průnikem mohl srovnat stav duelu, gólman Štůrala však tentokrát perfektním zákrokem skórování zabránil. Jelikož následně v samotném závěru druhé části nedosáhl na razantní přihrávku Žižky střelec druhého gólu Ondráček, čímž přišel o možnost úniku, odcházeli do kabin šťastnější zlínští střelci.

Hned z kraje třetího dějství mohli své vedení zvýšit domácí, nejprve ale Kubiš situaci 2 na 0 nevyřešil ideálně, když velmi nepřesně nahrál na druhé křídlo Říčkovi a poté Okálova prudká střela orazítkovala pouze břevno Lašákovy svatyně. Tygři v následujících minutách bojovali o vyrovnání, nakonec na něj ale ani přes následnou hru v šesti s opuštěnou brankou nedosáhli a musejí tedy odjíždět z východní Moravy s prázdnou, čímž přerušili třízápasovou sérii výher.