Tygři udolali Boleslav fotbalovým výsledkem

Date of publication Author Jitka Čechová, Tomáš Nejedlo

Mladá Boleslav/Liberec - Po výhře v Karlových Varech vybojovali liberečtí hokejisté tři body také na ledě Mladé Boleslavi. O fotbalové výhře 1:0 rozhodl svou brankou v první třetině Michal Bárta. Tygři se mohli spolehnout na jistého brankáře Pince, na nějž recept Boleslavští za šedesát minut nenašli. Severočeši tak mají na kontě po pěti kolech osm bodů.

9. kolo, úterý 27. září 2011
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 13. Bárta (Urban). Rozhodčí: Hodek, Husička - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:6 + navíc Kudrna (LIB) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2970. Střely na branku: 15:31. Průběh utkání: 0:1. Hráč utkání: Milan Mikulík - Petr Nedvěd.

BK Mladá Boleslav

Hübl - Baldwin, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Žabka, Jindra, Dudáš - Balaštík, Výborný, Tomas - Tománek, Bahenský, Mikulík - Vrbata, Plodek, Hrdel - Jiránek, Lenc, Loskot.

Pinc - Čakajík, Hay, Holub, Kajínek, Derner, Ulrych, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Vantuch, Vak, Špaček - Bárta, T. Urban, Víšek - Kica, Bulíř, Kopic.

Úvod zápasu přibrzdila série zakázaných uvolnění. I v ní se ve světlejší chvilce blýskl liberecký Kudrna, boleslavský brankář Hübl ale dokázal nechat beton na správném místě. Aktivita hostům velmi brzy přinesla přesilovou hru, která se na nějakou dobu dokonce částečně proměnila na dvojnásobnou, protože Vrbata přišel o hokejku. Středočeši se v útočném pásmu předvedli výraznějším způsobem až po pár minutách hry, kdy Lenc vypálil z mezikruží. Puk šel těsně vedle branky. I druhý odpískaný faul šel na účet Boleslavi, nejvýraznější šanci si ale v oněch dvou minutách připsala paradoxně také právě ona. Obranu Mikulíka vzal liberecký Kudrna až příliš od podlahy a sám se po střetu s brankovou tyčkou nedokázal zvednout z ledu, takže mu na střídačku musel pomoci lékař.

Následovala další šance Středočechů, tentokrát se na Pince řítili dva na jednoho Hrdel s Tománkem. První jmenovaný vzal nakonec odpovědnost na sebe, ale neproměnil, liberecký gólman jeho střelu zápěstím na poslední chvíli vyrazil. Staré známé "nedáš - dostaneš" pak dostalo Boleslav opět do kolen, kdy se z otočky postaral o otevření skóre Michal Bárta. Dost možná mohl náskok Liberce zvýšit Bulíř, po vyjetí z branky ale nedokázal zaměřit dostatečně přesně. Bárta sice dostal Liberec do vedení, pak to byl ale také on, kdo se mu postaral o první oslabení.

Úvod druhého dějství se nesl v duchu faulů a to na obou stranách. Ve finále z toho vyšel o něco hůře Liberec, protože nejenže nejprve využil krátkou přesilovku pět na tři, ale zároveň jej další vlastní faul připravil o gól Darrella Haye. Ten se sice trefil parádní střelou od modré, branku ale sudí neuznal pro faul jiného libereckého hráče. Dvojnásobnou přesilovku si vyzkoušela i Mladá Boleslav, nedopadla ale o moc lépe.

Po návratu z trestné lavice si Hübl vychutnal Víška, který to zkusil střelou zápěstím, proti němuž efektně zasáhl lapačkou. Boleslav se i nadále jen marně prokousávala do pásma a nahození od modré proti strategickému rozmístění Libereckých uspělo jen málokdy. Oproti tomu se hosté dostávali až k Hüblovi celkem snadno a boleslavský gólman tak co chvíli hasil nejednu šanci. Proti Nedvědovi ale nezmohl nic, v jeho případě se dokázal jen nevěřícně ohlédnout za pukem jen o pár centimetrů míjející branku. Bruslařům nepomohla ani přesilovka, ačkoliv zvlášť první formace několik příležitostí měla.

Začátek poslední dvacetiminutovky nebyl ze strany Boleslavi špatný, Žabkovi ale chyběl po parádní přihrávce od Lence potřebný důraz a Hrdel zase sice sebral soupeři puk, pak jej ale zase rychle ztratil. Po vyloučení Tomase se dostal ke slovu opět Liberec. Ten si nekomplikoval život žádnými složitostmi a pálil téměř z každé pozice, čímž Hüblovi nejednou pěkně zatopil. Obzvlášť pro Boleslav povážlivě vypadal podél brankové čáry poskakující puk po kontaktu s hokejkou Haye.

V 50. minutě si boleslavský Lenc u mantinelu nedovoleně vyšlápl na Nedvěda, Tygři se ale z přesilové hry radovali pouhé tři vteřiny, protože Urban vzápětí fauloval hned při vhazování. V dobré příležitosti se ocitl Čutta, neuspěl ale stejně jako na druhé straně překvapivě zpoza hráče pálící Trončinský. Další tři tresty (jeden na straně Boleslavi a dva na straně Tygrů) poskytly další příležitosti domácím, liberecká obrana však postupovala důsledně. Stejně tak i v samém závěru utkání, kdy dovolila Hüblovi dostat se z branky na pouhých pár vteřin, které pro Bolelav už nic neřešily.