Tygři uloupili na ledě GEUS Oken tři body

Date of publication Author Jan Mráček

K l a d n o : Fotbalový výsledek se v neděli zrodil na ledě Středočechů z Kladna. V sedmé minutě posunul puk za záda Orcta po nahrávce Lukáše Zíba <b>Jan Plodek</b> a určil tak i konečný výsledek utkání, protože ani jeden z celků už nedokázal libereckého útočníka napodobit. Pro libereckého gólmana Milana Hniličku to znamená první vychytanou nulu v sezóně.

4. kolo, neděle 23. září 2007
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Plodek (Zíb). Rozhodčí: Minář - Kostka, Lhotský. Vyloučení: 6:9, navíc S. Procházka (LIB) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2808.

Rytíři Kladno

Orct - Ševc, Schnabel, Šmach, M. Štěpánek, Nádašdi, Hájek - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Tenkrát - Rudovský, Kazatel, Diviš.

Hnilička - Zíb, Krstev, Moravec, Jiruš, Derner, Kočí (41. Holub) - V. Novák, Pabiška, S. Procházka - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Dušek, Špaček.

První třetina

V úvodu utkání byla aktivnějším celkem na ledě domácí GEUS Okna, která zahrozila nejprve střelou Šmacha od modré, se kterou ale Hnilička neměl problémy. V šesté minutě, když seděl na trestné hostující Krstev, o sobě dalo vědět duo P+P. Martin Procházka ale ve slibné situaci minul branku hostujícího celku. O minutu později se už skóre měnilo. Při hře ve čtyřech na obou stranách našel zpětnou přihrávkou Zíb mezi kruhy najetého Jana Plodka, který nedal střelou nad lapačku Orctovi šanci. Po vedoucí brance Liberce se hra vyrovnala a hosté podnikali nebezpečné akce. Hezkou samostatnou akcí se prezentoval liberecký Dušek, který se po straně dostal až před Orcta, jeho střela ale minula branku. V osmnácté minutě si Orcta v brance položil Plodek, z úhlu ale už nedokázal puk usměrnit do branky. Na konci první části dostali možnost přesilovky domácí. Svou výhodu sehráli na výbornou a jen díky skvělému Hniličkovi se jim nepovedlo vyrovnat.

Druhá třetina

Ve druhé části ujel v oslabení Tenkrát, ale ani nadvakrát Hniličku nepřekonal. Na druhé straně ostřeloval Orcta Zíb, s jeho pokusy si ale gólman domácích věděl rady. Druhou branku hostí měl na holi Kašpařík, jeho pokus ale Orct neskutečně zlikvidoval na brankové čáře. V další akci hostí neuspěl zblízka Klimenta. Na druhé straně po delší době prověřil Hniličku Rudovský, betony reprezentačního brankáře ale sklaply včas. Od této chvíle se aktivnějším celkem stalo Kladno, Liberec však nápor domácích ustál. Ve čtyřiatřicáté minutě dostalo Kladno výhodu dvojnásobné přesilovky. Po chvilce napálil puk na Hniličku Kalla, jeho projektil skončil na spojnici tyček, a poté ho gólman hostí ukryl v lapačce. Rozhodčí Minář šel zkoumat celou situaci s videorozhodčím. Celých deset minut se nehrálo kvůli onomu rozboru celé situace. Nakonec rozhodčí Minář rozpažil. Celé oslabení Liberec nakonec přečkal bez úhony. Na konci prostřední části si ještě šanci vypracovali v oslabení uniknuvší Horna s Kallou, tomu ale střela vůbec nesedla.

Třetí třetina

Do poslední třetiny nastoupili hosté s cílem ubránit hubené vítězství a nutno podotknout, že disciplinovanou hrou ve středním a obranném pásmu se jim to dařilo. Co prošlo obranou, to zlikvidoval Hnilička. Velkou šanci na skórování měl Čurilla, jeho střela ale skončila v lapačce Hniličky. Poté hezkou přihrávku předvedl obránce Ševc, který zpoza branky našel Bělohlava, i s jejich akcí si ale Hnilička poradil. Na druhé straně byl kousek od branky Zíb, jeho projektil překonal Orcta, do branky ale puk nezamířil. V polovině třetího dějství hráli domácí přesilovku, ani Kalla a ani Bělohlav nedokázali prolomit zakletí liberecké obrany. Ve čtyřiapadesáté minutě trefil domácí Šmach tyčku. Hosté se pak vrátili k důsledné obranné hře a i když dali domácím ještě jednu příležitost přesilové hry, dokázali nakonec dovést zápas k zisku tří bodů a udrželi se tak na prvním místě v tabulce.