Tygři v Brně dotahovali, nakonec se ale vracejí bez bodu

Brno - Na první body v novém kalendářním roce si náš tým bude muset minimálně do pátku počkat. V duelu na ledě Brna šli sice Tygři do vedení, Kometa ale otočila vývoj na 3:1 a i přes závěrečný tlak už si tři body pohlídala.

36.kolo, středa 03. ledna 2018
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. M. Erat (Hruška, J. Krejčík), 15. Dočekal (L. Čermák), 28. Štencel (Dočekal, Mallet) – 7. L. Krenželok (Bakoš), 47. M. Kvapil (Lakatoš). Rozhodčí: Lacina, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 075. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC Kometa Brno

Čiliak (Jekel) – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, L. Vágner – Zaťovič, V. Němec, Haščák – M. Erat (A), Hruška, R. Zohorna – T. Havránek, H. Zohorna (A), Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Gajarský.

Will (Janus) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek (A), Lakatoš – L. Krenželok, J. Mikyska, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Ordoš – Vantuch, Jeník, Redenbach.

Domácí Kometa vstoupila do utkání velmi aktivně. Po třech minutách se před Willa dostal osamocený Erat, mladý gólman si však s jeho pokusem poradil. Následovala studená sprcha pro Kometu. V přesilové hře si Lukáš Krenželok sjel řed branku, v tísni se snažil zakončit a obránce Vojtěch Němec tečoval puk za záda Marka Čiliaka.

Brno však ještě v první třetině během krátké chvíle otočilo. Po přesné přihrávce zpoza branky doputoval puk na hokejku Martina Erata, který se z mezikruží nemýlil. A o minutu později Kometa vedla, když z podobné pozice Martin Dočekal po šťastné přihrávce podruhé propálil Willa. Ten ještě v závěru prvního dějství několikrát uchránil Tygry před inkasováním.

Také po změně stran měli domácí herní převahu. Třetí gól mohl přidat Ondřej Němec, jehož dělovku ještě vykopl Will betonem. Vzápětí už ale DRFG Aréna explodovala radostí, neboť Jan Štencel bekhendovým blafákem a přesnou ranou zakončil protiútok po liberecké ztrátě puku.

Stejný hráč mohl dokonce zvýšit, ale Roman Will byl proti. O chvíli později ujížděl Martin Erat v oslabení sám na brankáře, ani tentokrát však Will nehodlal inkasovat a parádně zkušeného forvarda vychytal. Snížit mohl v závěru druhé dvacetiminutovky Kvapil, ale těsně přestřelil brněnskou branku.

Martin Bakoš se tlačí před bránu

Přesto se nakonec ve třetí třetině exbrněnský útočník zapsal mezi střelce. Po parádní přihrávce od Dominika Lakatoše dostal Marek Kvapil kotouč na hraně brankoviště a pohotově propálil bezmocného Čiliaka. Vstřelená branka Bílé Tygry nakopla a náš tým se rázem začal snažit o vyrovnání.

Tým trenéra Karla Mlejnka sice obléhal pásmo Jihomoravanů, překonat slovenského gólmana se však nikomu nedařilo. Na druhé straně z brejku zahrozil Havránek, ale minul Willovu klec. Ani závěrečná hra bez brankáře už Bílým Tygrům k vážnější šanci na srovnání nepomohla, z Brna se tak i podruhé v tomto ročníku vrací náš tým bez bodu.

Kamil Pokorný
„První třetina byla z naší strany exceletní, asi jedna z nejlepší v sezóně. I když nás stále trápí produktita, hráli jsme kvalitní hokej a vedli po dvou třetinách zaslouženě 3:1. Ve třetí části hrál soupeř vabank, začal dobře napadat, prohrávali jsme osobní souboje. Chtěli jste hrát na brejky, některé náznaky jsme měli, ale hrálo se nadoraz až do konce. Ocenil bych výkon celého týmu a brankáře Čiliaka. Díky tomu jsme udrželi těsné vítězství.“

Karel Mlejnek
„Přijeli jsme do Brna s respektem k soupeři. Věděli jsme, že je Kometa silná a výsledkově se zvedá. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, soupeř ale po našich chybách převzal iniciativu a jasně dominoval. Díky Willovi byl výsledek pouze o gól. Hra se v polovině utkání srovnala a troufám si říct, že v poslední třetině jsme byli lepší, ale kýžený bod jsme bohužel nezískali.“