Tygři v Litvínově neuspěli, vše směřuje k předkolu

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Litvínov/Liberec - Po snadné výhře na Slavii přichází porážka 4:0 na ledě Litvínova, kvůli které se Bílí Tygři prakticky připravili o možnost přímého postupu do play-off. Po bezbrankové první třetině rozhodl o výhře chemiků především závěr střetnutí, ve kterém Litvínovští potrestali liberecká vyloučení. Ani dobrý výkon brankáře Leinonena na body tentokráte nestačil.

50. kolo, neděle 15. února 2009
4:0
(0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Kubinčák, 50. Jenáček (Kroupa), 53. Jánský (Šlégr, Reichel), 57. Reichel (Lukeš, Šlégr). Rozhodčí: Homola, Jeřábek – Guth, Křivský. Vyloučení: 11:15, navíc Šlégr (LIT) a Jareš, Blatný, Leinonen (všichni LIB) na 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5545. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 4:0.

HC VERVA Litvínov

J. Hübl - Šlégr, Skuhrovec, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Kubát - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Trávníček - Jenáček, Rindoš, Bednařík - Heinisch.

Leinonen - Jareš, Modrý, Hunkes, Jiruš, Derner, Žabka, Holub - R. Vrbata, V. Nedorost, Blatný - Vantuch, Kašpařík, Pletka - Pabiška, Víšek, Podkonický - Špaček.

Utkání pátého celku s osmým začalo před velmi dobrou diváckou kulisou poměrně ofenzivně. Hosté se prezentovali akcí Vantucha, který ale následně fauloval a nabídl domácím první přesilovku zápasu. Liberečtí se ale bez potíží ubránili podobně jako při další početní nevýhodě, když se proti pravidlům prohřešil Derner.

Hübla v brance chemiků prověřili Tygři v polovině první části, konkrétně Jiruš a Podkonický. Domácí si tlak vytvořili v další přesilovce, Leinonen byl ale pozorný. Nervózní první část přinesla i bitku Jareše se Šlégrem, která ale jasného vítěze nepřinesla a pouze se po ní pořádně zaplnily trestné lavice. I závěr první dvacetiminutovky přinesl řadu šancí na obou stranách. Leinonen řešil ošemetné situace po střelách Kubinčáka, na druhé straně zase Hübl nejprve špatnou rozehrávkou nabídl gólovou šanci Pabiškovi, následně už se ale vyznamenal po šanci Podkonického.

Nejeden divák si asi během přestávky vzpomněl na první vzájemný zápas těchto dvou soupeřů hraný na Zimním stadionu Ivana Hlinky, který byl taktéž hodně vyrovnaný a který vyhráli hokejisté Liberce těsně 2:1. Další paralela mezi oběma zápasy přišla v sedmadvacáté minutě, to se totiž chemici stejně jako při listopadovém střetnutí dostali do vedení. Postaral se o to Vojtěch Kubinčák, který v oslabení vystihl rozehrávku Liberce a po samostatném úniku a přesné střele pokořil Leinonena. Kubinčák, který v minulosti krátce hrál také za Bílé Tygry, si letos proti Liberci připsal již šestý kanadský bod.

Svěřenci kouče Pešána se snažili rychle odpovědět, Hübl ale pokryl pokusy Špačka a Vantucha a na druhé straně se musel proti dělovce Kroupy vyznamenat finský brankář ve službách Severočechů. Tygrům se pak příliš nevyvedla přesilovka po faulu Waltera ze třiatřicáté minuty, až když se pokračovalo v pěti na obou stranách, otestovali Hübla postupně Kašpařík, Blatný a Nedorost, oba gólmani byli ale výteční a po čtyřiceti minutách byl tak stav stále 1:0.

Úvod třetí třetiny patřil hráčům Liberce, kteří byli aktivnější, a více času se hrálo určitě před branku Hübla. Snaha hostům přinesla i přesilové hry a jednu dokonce pět na tři. Pešánova družina se ale k ničemu nedostala a naopak to byli domácí, kteří udeřili. Martin Jenáček ujel hostující obraně a sám proti Leinonenovi uspěl – 2:0. Už tak hodně ostré utkání ještě přidalo na tvrdosti a především Liberečtí se poté několikrát provinili proti pravidlům. Nejprve šel na trestnou Vantuch, kterého ale záhy následovali Jareš a Žabka. Chemikům se tak naskytla možnost velmi dlouhé přesilovky pět na tři.

Tu domácí využili, když po pěkné kombinaci dával do prázdné branky už na 3:0 Peter Jánský. Aby toho na Tygry nebylo málo, zopakovali si Litvínovští přesilovku dvou mužů na ledě i v sedmapadesáté minutě a další parádní kombinaci zakončoval kapitán Robert Reichel – 4:0. Ze zisku tří bodů se tak radovali domácí, Liberečtí se pod Ještěd vrací s prázdnou. Utkání nedohrál obránce Litvínova Jiří Šlégr, který se krátce před koncem zápasu neatakován skácel k ledu a byl převezen na vyšetření do nemocnice.