Tygři v nájezdech na debutanta Rybára nestačili, z Hradce si odvážejí bod

Liberec - Tygři sehráli ve východních Čech během nedělního dopoledne atraktivní střetnutí s domácím Mountfieldem. Velmi vyrovnané utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž Mikyskovi s Bližňákem nedovolil skórovat slovenský extraligový debutant Patrik Rybár.

9. kolo, neděle 02. října 2016
3:2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Džerinš (Červený, Jarůšek), 37. Bednář (Dej), rozh. náj. Bednář – 14. Jelínek (Svačina, R. Šimek), 26. Ševc (Lakatoš, Jelínek). Rozhodčí: Polák, Pražák – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 8:10 + Lakatoš (LIB) 10 minut nesp. chování. Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:16. Diváci: 4678.

Mountfield HK

Rybár – Pláněk, Vydarený, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp – Jarůšek, Džerinš, Červený – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Köhler, Potulny, Šimánek – Nedvídek, T. Knotek, Pavlík

Will – R. Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta, Havlín – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Lakatoš, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Vantuch, J. Mikyska, D. Špaček – Hrabík

V uplynulém ročníku slavili ve vzájemných soubojích hned třikrát vítězství Tygři. Na tuto statistiku chtěli navázat pod Bílou věží i v devátém kole nového ročníku. První větší šanci si však vytvořili domácí. Nejprve nedokázal ve velké rychlosti dopravit kotouč za Willa Köhler po přihrávce Potulneho. O chvíli později však již Královehradečtí slavili. Andris Džerinš si s pukem šikovně vybruslil mezi kruhy a střelou zápěstím trefil přesně.

Na branku lotyšského útočníka Tygři odpověděli velmi rychle. Početní výhodu 5 na 3 zužitkoval po krásné akci Petr Jelínek. Souhra to byla nádherná, pro svého spoluhráče připravili dobrou střeleckou pozici Šimek se Svačinou. Po přestávce málem vyzrál na libereckého brankáře Dej, který se snažil u levé tyče dostat kotouč za Willa, akce nakonec úspěch nepřinesla.

A tak se otevřel prostor pro Tygry. A branka opět stála za to! Lakatoš zavezl středem kotouč do třetiny, stahovačkou ho poslal přesně na hokejku rozjetého Martina Ševce a ten prvním gólem v sezóně přidělil vedení na stranu šelem. Okolo poloviny střetnutí se musel ohánět Will. Nejprve vychytal v gólové šanci Šimánka společně s úvodním střelcem Východočechů Džerinše.

A poté zneškodnil Knotkovu efektivní otočku Knotka. Jenže o pár chvil později byl vyloučen Ševc a vzápětí i Derner. Domácí dvojnásobnou početní výhodu využili. Dej nalezl přes celou šíři útočného pásma Jaroslava Bednáře. Ten si zkušeně vyčkal na správný moment a pak puk poslal přesně do vzdálenějšího rohu branky.

Do třetí periody tak oba celky vstupovaly za nerozhodného stavu. Ten mohl zvrátit nejprve Bednář, který napálil břevno a poté Radivojevič, jemuž precizně namazal kotouč do velké šance Vydarený. Obě šance zůstaly nevyužity stejně jako Kukumbergův pokus z druhé poloviny závěrečného dějství. Na řadu tedy musel přijít nastavený čas.

V prodloužení mohl rozhodnout při trestu Bližňáka nejprve Jarůšek a poté Köhler, nicméně Will si s oběma střelci, kteří zakončovali z velké blízkosti, poradil a daroval tak našemu celku příležitost rozhodnout při vlastní přesilovce po faulu Deje. Nejprve musel slovenský debutant v extralize - Patrik Rybár řešit bekhendový pokus Jelínka. Poté po obrovském tlaku hned několik pokusů Ševce a Krenželoka. Brankář Mountfieldu neinkasoval a šelmy se potřetí v sezóně dostaly až k samostatným nájezdům.

Ani tentokrát jim zakončení nevyšlo podle představ. Josef Mikyska i Mário Bližňák byli přesné trefě blízko, nicméně neuspěli. Na druhé straně naopak skóroval Jiří Šimánek a poté i Jaroslav Bednář. Tygři si tak z Hradce Králové nakonec odváží bod.

„Nebylo to ani z jedné strany úplně učesané utkání. Chtěli jsme hrát aktivně na kotouči a víc se prosazovat v útočném pásmu. Jenže tam jsme se drželi málo a hra na kotouči se nám nedařila. I když jsme zápas odmakali, tak nejsme efektivní, šikovní a nejsme ani šťastní v zakončení. Myslím, že po tom průběhu si ani víc než bod nezasloužíme. Musíme pracovat na tom, abychom dostávali ještě méně gólů než dva.“

Václav Sýkora
„Musím celé mužstvo pochválit. Byl to možná první zápas, který jsme dokázali odehrát bez většího herního výpadku, a díky tomu jsme velice silného soupeře porazili. Dosud jsme všechna utkání měli těsná, bohužel jsme jich spoustu prohráli, buď v prodloužení, nebo na penalty. Dneska jsme to konečně poprvé přetlačili na svoji stranu a povedlo se nám vyhrát. Znovu bych chtěl zdůraznit, že tým pracoval po celých šedesát pět minut, a myslím, že vítězství jsme si zasloužili.“