Tygři v přímém souboji o postup nestačili na Karpat Oulu

Liberečtí své působení v Lize mistrů uzavřeli prohrou. Na postup jen těsně nedosáhli, na ledě finského celku totiž potřebovali nutně zvítězit. S prohrou 1:3 tedy přišlo i vyřazení. Jedinou branku severočeského celku zaznamenal Petr Jelínek.

CHL6, středa 08. října 2014
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 4. Manninen (Masuhr, Davis), 44. Junttila (Masuhr, Kemppainen), 49. Manninen (Glenn) – 57. Jelínek (Fillipi). Rozhodčí:Brill, Hakkarainen – Kiilunen, Österholm. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0.

Kärpät Oulu

Karhunen – Kukkonen, Masuhr, Eminger, Glenn, Spang, Nutivaara, Vallin, Keränen – Pyörälä, Manninen, Davis – Aho, Haataja, Huml – Junttila, Kemppainen, Donskoi – Suoranta, Alikoski, Komulainen

Schwarz – Kajínek, Škoula, Šimek, Výtisk, Vitásek, Voráček, Plutnar, Kolmann – Urban, Jelínek, Vampola – Bulík, Valský, Bartek – Bulíř, Filippi, Kica – Skalický, Jonák, Dlouhý

Tygři do utkání nevkročili zrovna pravou nohou, již ve třetí minutě poprvé inkasovali. Prosadil se Sakari Manninen, ke kterému se odrazil kotouč po střele Masuhra. Hráči ze severních Čech tak museli od začátku zápasu dotahovat - 0:1.

Na vyrovnání málem dosáhli v polovině duelu, když se ke střele z velmi dobré pozice dostal Petr Jelínek, na Karhunena však nevyzrál a stav se tedy neměnil. O další dvě minuty později brankář Kärpatu vychytal i pokus Adama Dlouhého, který mířil přesně do pravého horního růžku branky.

Liberečtí tak vstupovali do posledního dějství za nepříznivého stavu. A hned ve 44. minutě přišla další studená sprcha, domácí svoje vedení dokázali navýšit zásluhou Juntilly, který se ocitl v podobné situaci jako Manninen ve 4. minutě. Velmi dobrou šanci využil stejně dobře jako jeho spoluhráč a hráči Kärpatu mohli oslavovat dvougólový náskok - 0:2.

Běžela již polovina posledního dějství, když se do obrovské šance propracoval Jakub Valský, napálil však pouze rameno finského gólmana a branky se mu docílit nepovedlo, naopak finští hráči o minutu později přidali svůj třetí úspěšný zásah zásluhou Manninena, který podtrhl svůj dobrý výkon a vsítil svojí druhou brankou v utkání. - 0:3.

V samém závěru přeci jenom Tygři branku vstřelili. Jelínek tečoval Filippiho nahození a zkorigoval výsledek - 1:3. Šelmy se však musejí s Ligou mistrů rozloučit, na vítězství dnes nedosáhly a ve skupině A obsadily celkově až druhé místo.