Tygři v přípravě poprvé prohráli

Date of publication Author Jan Mráček

Liberečtí hokejisté poprvé v přípravě prohráli. V utkání, které nabídlo jiný styl hokeje, než se hraje v naší extralize, se radovali švýcarští letci z Klotenu. Skóre zápasu bylo dlouho vyrovnané. Bílí Tygři měli víc ze hry, nakonec se ale z výhry radovali hosté, když v 60. minutě vstřelil vítězný gól po krásné kombinaci Rieder. Jediným hráčem Liberce, který se mohl radovat z gólu, byl Igor Rataj.

přát., úterý 24. srpna 2004
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 24. Rataj (Klimenta) - 18. Blindenbacher, 60. Rieder (Rintanen) Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300

Falta - Ovčačík, Jiruš, Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Rataj, Tomajko, Novák - Plodek, Procházka, Vaic - Podkonický, Rozsíval, Klimenta - Vampola, Víšek, Pabiška.

HC Kloten Flyers

Lüdke (Pfister) - Helbling, Blindenbacher, Rieder, Guolla, Riechert, Lindemann, Pittis, Rintanen - Seydoux, Gissweiler, Kostovic - Ehrensperger, Bühler, bachmann - Schulthess, Simek, Brunold - Stancescu, Grailland, Kellnberger.

První třetina nabídla nehezký hokej plný nepřesností a chyb na obou stranách. První šanci domácích měl ve druhé minutě Vaic, střelu však nedokázal usměrnit do branky. Tlak, který si domácí vypracovali v prvních pěti minutách, ukončlila střela Igora Rataje od modré, tu však švýcarský gólman bravurně zlikvidoval. V 8. minutě měli domácí výhodu přesilové hry, kterou však nezahráli vůbec dobře a dokonce na branku soupeře ani jednou nevystřelili. Na konci první půlky první třetiny zazvonila ve Svijanské aréně tyč po střele jednoho z domácích obránců. V další části úvodního dějství se hrál opět pro oko diváka nepříliš pohledný hokej, až ve 14. minutě se po akci Tomajka opět rozezněla tyč švýcarské branky. V 17. minutě se sám před gólmanem Lüdkem objevil osamocený Jan Víšek, nezvládl však zpracovat puk, takže z této akce nic nebylo. Letci se do útoku vrhali jen sporadicky, nicméně v 18. minutě jim stačil jediný útok ke vstřelení prvního gólu utkání. Štastným střelcem byl Blindenbacher. V čase 18:03 si šel sednout na trestnou lavici liberecký Angel Krstev za podražení, a tak domácí dohráli první třetinu v oslabení.

Druhá třetina přinesla asi třem stovkám divákům pohlednější hokej. Na konci 22. minuty musel Falta zasahovat proti těžké dorážce utočníka Klotenu Flyers Kostovice. Domácí se však po tomto varování vrhli do útoku a po tlaku se v čase 23:50 mohli radovat z gólu, který po Klimentově přihrávce vstřelil Igor Rataj z prostoru pravého kruhu. Jakoby Bílým Tygrům gól vlil novou krev do žil, jejich útočné aktivity sílily a další zásah do tyče si připsal Miroslav Duben. Ve 30. minutě se hráči domácích i jejich fanoušci radovali ze vstřeleného gólu, který však pro porušení pravidel v brankovišti nemohl být uznán. Na ledové ploše se začalo přitvrzovat, poznal to na vlastní kůži i Lukáš Pabiška, který po ataku jednoho z hráčů Klotenu zůstal ležet ve středovém kruhu. V 37. minutě se Tygrům naskytla možnost zahrát si proti dvojnásobně oslabenému soupeři. Díky vlastním chybám však během minuty a půl branku Švýcarů neohrozili.

Třetí dějství začalo pro domácí nešťastně. Hned v první minutě pálil od mantinelu Procházka a puk zasáhl do obličeje Jana Plodka, pro kterého v tuto chvíli zápas skončil a musel být ošetřen. Ve 44. minutě předvedl krásné sólo přes celé kluziště Václav Novák, zakončit ale nedokázal, a tak dál na ukazateli skóre svítil stav 1:1. Domácí hokejisté svůj tlak stupňovali, dokázali si vytvářet spoustu šancí, ale jejich výraznou slabinou byla koncovka. V závěru třetí třetiny měli dvakrát za sebou možnost hrát přesilovku, ale ani jednu z nich nevyužili. Potvrdilo se tak známé "nedáš - dostaneš" a v 60. minutě se zapsal do střelecké listiny Rieder, který vstřelil gól po krásné akci, kterou vymyslel Riintanen.