Tygři ve Växjö stáhli tříbrankovou ztrátu. Na body přesto nakonec nedosáhli

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Växjö/Liberec – Bílí Tygři ve svém čtvrtém zápase v Lize mistrů prohrávali se švédským Växjö o tři branky. Svěřenci trenéra Filipa Pešána ovšem dokázali zásluhou zásahů Martina Bakoše, Petra Jelínka a Kryštofa Hrabíka vyrovnat. Lakers ale získali vedení zpět. V závěru se Liberečtí snažili o vyrovnání, jenže domácí už si tentokrát svůj náskok pohlídali.

4. kolo, sobota 02. září 2017
(1:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 11. Netterberg (Bohm, Andersson), 27. Petersson (Persson, Pesonen), 28. Martinsson (Rosén, Lundberg), 55. Røndbjerg (Wistén), 57. Røndbjerg, 59. Rosén – 36. Bakoš (Bulíř, Pyrochta), 37. Jelínek (Bakoš, Ševc), 43. Hrabík. Rozhodčí: Gordon Schukies (GER), Sören Persson (SWE) – Ludvig Lundgren (SWE), Johan Löfgren (SWE). Vyloučení: 10:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 350. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 6:3.

Växjö Lakers

Fasth – Martinsson, Lundberg A., Persson, Rahimi (A), Högberg, Bohm, Andersson – Pettersson, Pesonen, Kiiskinen (A) – Calof, Rosén, Lundberg M. – Netterberg, Fröberg, Røndbjerg – Wistén, Joseffson (C) (TS), Brodecki Trenér: Sam Hallam

Will (od 28. Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Jánošík, Mojžíš – Krenželok, Jelínek (A), Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš (TS) – Bartovič, Jašek, Stránský – Vlach, Vantuch, Hrabík – Špaček

Utkání začalo v opatrném tempu, obě mužstva nechtěla udělat chybu a inkasovat jako první. Postupně však začali převahu na svou stranu získávat domácí, kteří si ve čtvrté minutě zahráli přesilovou hru. Tu ještě nevyužili, jenže v jedenácté minutě se Pontus Netterberg dostal k odražené střele a z bezprostřední blízkosti překonal Romana Willa. O několik okamžiků později mohl Netterberg skórovat podruhé, tentokrát ovšem neuspěl.

V druhé polovině úvodního dějství Tygři vyrovnali tempo a dostali se i do šancí. Michal Plutnar se proháčkoval do útočného pásma, kde hledal přihrávkou Kryštofa Hrabíka, ten ji ale nedokázal zpracovat. Následně si Liberečtí zahráli početní výhodu, kterou mohl využít Petr Jelínek. Ve skrumáži před bránou Lakers se mu však nepovedlo dotlačit kotouč za Fasthova záda. Do kabiny si tak svěřenci trenéra Filipa Pešána odnesli po první třetině jednobrankové manko.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky Lukáš Derner tvrdě vypálil od modré čáry, Viktor Fasth však předvedl skvělý zákrok a ukryl kotouč do své lapačky. Poté přišel druhý úder Växjö. Elias Pettersson dostal nabito na pravý kruh, odkud nechytatelnou ranou poslal kotouč za záda Romana Willa, jenž se po jeho střele natahoval marně. O dvacet vteřin později se z téměř totožné situace prosadil Eric Martinsson, jenž zvýšil na 3:0 pro Lakers.

To už bylo na Romana Willa moc, a tak přenechal své místo Aleši Stezkovi, který nastoupil do prvního mistrovského zápasu v této sezóně. Hra se následně přiostřila a utkání kouskovala častá vyloučení. V jedné z přesilových her využil Michal Bulíř zmatků v obraně soupeře, přihrál Martinu Bakošovi a ten tváří v tvář Fasthovi vymetl horní roh jeho svatyně. Vzápětí putoval na trestnou lavici Elias Pettersson a Severočeši měli opět výhodu jednoho muže navíc. Ke kotouči se po pasu Martina Ševce dostal Martin Bakoš, který vypálil z levého kruhu a jeho pokus tečoval za Fasthova záda Petr Jelínek

V úvodu závěrečného dějství přišel kuriózní moment. Brankář Växjö, Viktor Fasth, chtěl rozehrát ze svého brankoviště, jenže trefil právě projíždějícího spoluhráče, od něhož se puk odrazil za brankovou čáru. Vyrovnávací gól byl připsán Kryštofu Hrabíkovi, který se z libereckého týmu dotkl kotouče jako poslední.

V padesáté minutě si Aleš Stezka připsal velmi těžký zákrok, když mimo tři tyče vytěsnil jedovatý pokus Erika Josefssona. O několik okamžiků později už ale kapituloval. Jonas Røndbjerg si sjel z modré čáry mezi kruhy a tvrdou ranou z první poslal kotouč do sítě.

Severočeši se poté snažili o vyrovnání, nepomohla ovšem ani zvěrečná powerplay. Do prázdné brány se nejdřívě trefil Jonas Røndbjerg a v pokračující hře Tygrů v šesti dal výsledku konečnou podobu Robert Rosén. Svěřenci trenéra Filipa Pešána sice dokázali stáhnout třígólové vedení soupeře, na další trefu domácích už ale nedokázali zareagovat a z Växjö se vrací bez bodu.

4. kolo, sobota 02. září 2017
(1:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky

Växjö Lakers