Report ze zápasu

Tygři ve Zlíně ubránili hubený náskok, poslední výjezd roku 2016 byl tříbodový

28.12.2016Jan Kousal

Tygři ve Zlíně ubránili hubený náskok, poslední výjezd roku 2016 byl tříbodový

Zlín/Liberec – Pěkně urputnou bitvu nabídl zápas Bílých Tygrů se zlínským PSG. Berani sympaticky trápili šelmy celých šedesát minut, Liberec však proměnil o jednu šanci víc a díky trojlístku úspěšných střelců Bartovič-Svačina-Bližňák odvezl z Valašska tři body.

33. kolo v St 28.12.2016 17:30
(0:1, 0:0, 2:2)
Aukro Berani Zlín

Komentář k utkání

V úvodních minutách posledního venkovního utkání v roce 2016 Bílí Tygři nebyli aktivnějším celkem, za což mohli zaplatit. Do samostatného úniku se záhy propracoval Kubiš, Will však nájezdu zlínského útočníka odolal. Stejně tak vyřešil liberecký gólman nebezpečné zakončení Romana Vlacha i pěkně štiplavou dorážku Popelky.

Ačkoliv Severočeši neměli více ze hry, byli efektivnější. Pyrochtovu nenápadnou střelu od modré tečoval Stránský, Kašík sice dokázal zareagovat a kotouč vyrazil, jenže dobře postavený Milan Bartovič z dorážky pohotově poslal puk za záda brankáře PSG. LIB-TŘI TOP

Ve druhé třetině tempo hry trochu opadlo a šancí ubylo. Celek z Valašska mohl vyrovnat. Vlach si roztáhl Willa na brankové čáře, ale finální zakončení mu vůbec nevyšlo. Na druhé straně se velmi drze procpal do šance Branko Radivojevič, proti jeho akci se Kašík zaskvěl.

V závěru prostřední periody začalo přibývat trestů a vrátka zlínské trestné lavice se otevírala často. Tygři ale dlouho nemohli najít recept na kvalitní obranu domácího týmu. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky přece jen ohrozil klec žlutomodrých Bulíř, avšak Kašík předvedl ukázkový semafor. LIB-TŘI TOP

Třetí část začala pořádně zhurta. Nejprve v přesilovce zaváhal při rozehrávce Šimek, kterého obral o puk Ondráček. Ten nezištně přistrčil kotouč Zdeňku Okálovi, který z první propálil Willa. V následné vylepšené přesilovce Bílých Tygrů se ale skóre opět přiklonilo k Liberci. Bulíř svižným pasem napříč útočným pásmem oslovil Vladimíra Svačinu a Kašík zkrátka neměl šanci se přesunout.

Poměrně záhy navíc Severočeši skórovali potřetí. Po Ševcově nahození zblízka nedotlačil puk za čáru Vitásek, jeho zaváhání ale bleskově napravil důrazný Mário Bližňák. Zlín však v přesilové hře vykřesal naději, když kontaktní gól vsítil Pavel Kubiš. Ševci se pak pokusili i vyrovnat, ale Will všem pokusům domácího celku vzdoroval výborně. Tygři především díky němu ubránili svůj hubený náskok.

Filip Pešán

"Pečlivě jsme se připravovali na soupeře, který po výměně trenérů předvádí velmi dobrý, kvalitní a aktivní hokej. To se potvrdilo v prvních osmi minutách, kdy jsme měli plné ruce a nohy práce s aktivitou domácích. To jsme přečkali a trpělivost z prvních deseti minut se nám přenesla do celého zápasu. Kromě několika zbytečných vyloučení v závěru zápasu jsme byli velmi trpěliví a houževnatého domácího soupeře jsme nepustili k tomu, aby srovnal. Zlomovým okamžikem zápasu byla naše rychlá branka po inkasovaném gólu v přesilovce pět na tři. Tam se zápas zlomil."

Martin Hamrlík

PSG Zlín

"Liberec byl jednoznačně nejsilnější soupeř od té doby, co jsme na střídačce. Měli jsme nasledovaná videa a potvrdilo se, že je těžké se proti nim prosazovat. Musím ale pochválit mužstvo, byl to vyrovnaný zápas. Sami jsme se střelili do do noh tím, že jsme udělali stupidní faul. Nevyužili jsme euforie vyrovnání, abychom podrželi stav. Možná by se to pak zlomilo na naši stranu, nebo to šlo uhrát třeba do remízy. Hned v oslabení jsme dostali gól a proti Liberci se to těžko otáčí. Byl to s nimi třetí zápas a dali jsme teprve první gól, takže to bylo strašně těžké."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 41. Okál (J. Ondráček), 48. Kubiš (Popelka, Matějíček) – 16. Bartovič (J. Stránský, Pyrochta), 41. Svačina (Bulíř), 42. Bližňák (Ševc). Rozhodčí: Mrkva, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 445. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Statistiky hráčů
Vlach Jaroslav0000

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner