Tygři ve třetí třetině nadělovali a v důležitém utkání porazili Vítkovice

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V předvánočním kole si Bílí Tygři poradili s hosty z Vítkovic, když se po vyrovnaných čtyřiceti minutách o rozhodnutí postaral v úvodu třetí části <b>Andrej Podkonický</b>. Další trefy obstarali Kašpařík a Vantuch. Příští zápas čeká liberecké hokejisty v neděli, kdy hostí Plzeň.

33. kolo, úterý 23. prosince 2008
(1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 2. Šachl (Bartovič, Harant), 43. Podkonický (Nedorost), 48. Kašpařík (Modrý), 50. Vantuch (Kašpařík) – 37. Hruška (Ondřej). Rozhodčí: Hodek – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 7106. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0,1:1,4:1.

Fikrt - Holub, Modrý, Jiruš, Moravec, Harant, Derner, Žabka, Zíb - Nedorost, Pabiška, Podkonický - Pletka, Kašpařík, Vantuch - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Dušek, Kopic.

HC Vítkovice Ridera

Pinc (50. Štěpánek) - Trnka, Barinka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Krstev, Stehlík - Varaďa, Hruška, Ondřej, Štefanka, Krenželok, Šimíček, Petrovický, Klimek, Burger, Kvapil.

Liberečtí vstoupili do utkání s řadou změn. V sestavě z různých důvodů chyběli Hnilička, Nedvěd, Plodek, Víšek a Špaček. Naopak svůj první start v nejvyšší soutěži si připsal mladý útočník Kopic a na post druhého brankáře se posunul z benátecké farmy Jiří Stejskal.

První minuta se prakticky celá odehrála před brankou Fikrta, liberecký gólman si poradil s několika pokusy ze střední vzdálenosti a pak udeřilo na druhé straně. Z první střely na Pincovu branku padl gól, když se bekhendem prosadil Petr Šachl. Náskok Tygrů poté mohl navýšit Podkonický, jeho nahození z úhlu ale zastavila tyč. Slovenský forvard měl pak další tutovku v oslabení, ve kterém ho skvělým pasem za obranou našel Klimenta, blafák domácího útočníka ale Pinc vychytal.

Hosté převzali iniciativu v závěru první části a Fikrt si musel poradit s jedovkou Burgera, tutovkou Ondřej a nebezpečným švihem aktivního Kvapila. Poslední šanci první části měli ale přeci jen domácí, když pokus Šachla jen o centimetry minul tyč hostující klece.

Prostřední dvacetiminutovku načala bomba Vantucha z kruhu nad Pincovu branku. V šestadvacáté minutě vyslal na domácí branku nebezpečnou střelu dobře hrající Varaďa, Fikrt vyrazil kotouč se štěstím nad horní tyč. Domácí brankář si pak připsal sérii ostrých zásahů při vyloučení Šachla, ve kterém si hosté vytvořili velký tlak. Vítkovičtí pak navíc přišli o zraněného Varaďu, který v polovině zápasu ze hry odstoupil. Další šancí na vyrovnání pohrdl Ondřej, který ve třiatřicáté minutě ve vlastním oslabení netrefil po přesném pasu Petrovického libereckou branku.

Mírnou herní převahu sice nedokázali Slezané využít ani v přesilovce po faulu Moravce, když už se ale pokračovalo v pěti, ujel právě Moravcovi s Jirušem Radim Hruška a přesnou střelou pod horní tyč vyrovnal. Po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný 1:1.

V úvodu poslední třetiny byl vyloučen hostující Burger a Tygři v početní výhodě přidali druhý gól. Přesnou střelou nad Pincovu lapačku se o něj postaral Andrej Podkonický. Necelé dvě minuty po brance domácích ale mohlo být vyrovnáno, Bartoviče obral o puk Petrovický a jel sám na Fikrta, liberecký brankář ale předvedl učebnicový semafor a kapitána Vítkovic vychytal. V osmačtyřicáté minutě hráli Tygři další přesilovku a i v ní, se jim podařilo skórovat. Pavel Kašpařík vyhrál vhazování přímo na Modrého, jehož střelu pak sám tečoval mimo dosah Pince – 3:1.

Domácí se dostali do tempa a výsledkem toho byl čtvrtý gól v hostující síti. Kašpařík vybojoval puk za brankou, našel volného Lukáše Vantucha, a ten střelou k tyčce navýšil liberecký náskok. Hosté zareagovali změnou v brankovišti a Pince nahradil Štěpánek. Novic ve vítkovické brance musel hasit nebezpečí po dobře mířeném pokusu Pletky. Slezané se ještě pokusili snížit ale ani v závěru utkání na Fikrta nevyzráli, a po výhře 4:1 se tak ze zisku tří „vánočních“ bodů radovali Liberečtí.

33. kolo, úterý 23. prosince 2008
(1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky

HC Vítkovice Ridera