Tygři vstoupili do nového roku tou správnou tlapou, Gregor versus Růžička 2:0

Date of publication Author Jiří Veverka, Jan Rachota

I přesto, že byli v první třetině Tygři lepším týmem, z vedení se radovali domácí. Ve druhé třetině se karta obrátila, Slavia byla vůdčím týmem a od pohromy několikrát Liberecké zachránil až Pinc. Ve třetí třetině však Slavia zcela vyklidila střední pásmo, uchýlila se k bránění své modré a bylo až příliš patrné, jak se obává "Gregorovy finty", která rozhodla minulý zápas. Jenže právě volnější prostor ve středním pásmu rozhodl o obratu - a po brankách Blatného a dvou <b> Šachla</b> Tygři zvítězili 3:2. Trenér Růžička tak dostal od libereckého kouče nejlepší odpověď na příval nadávek, které vyřkl po minulém zápase v Sazka Aréně.

36. kolo, středa 02. ledna 2008
2:3
(1:0, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 7. Červenka (Hlavačka), 48. Jaroslav Bednář (Marek Tomica) - 43. Blatný (Jiruš), 47. Petr Šachl (Stanislav Procházka), 55. Petr Šachl (Boris Žabka). Rozhodčí: Husička - Lederer, Tošenovjan . Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 4812. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha

A. Svoboda - Hlavačka, Kolařík, Sloboda, Kadlec, Žižka, Němeček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Klepiš - Vondrka, Holec, Doležal.

Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Rýgl, Žabka, Krstev - Bartovič, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Pabiška, Víšek - Blatný, Šachl, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček.

Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří po 26 sekundách dostali výhodu přesilové hry po faulu Hlavačky. V přesilovce se Liberci podařilo Slávii zamknout, avšak ke střelbě se modrobílí hráči moc neměli a takřka všechny akce překombinovali. Do jediné šance se dostal Blatný. Ve skrumáži před brankou však nedokázal puk propasírovat za Svobodova záda. Na domácí straně se snažil kontrovat Hruška, ale pálil vysoko nad. Obě mužstva si od začátku nedarovala ani píď ledu, hrál se bojovný hokej plný osobních soubojů. V čase 6:57 skóroval Roman Červenka, který na půlce převzal pas od Hlavačky, ujel liberecké obraně a překonal ukázkovým bekhendovým blafákem Pince – 1:0! Liberec mohl záhy odpovědět, ale Kašpařík nedokázal rovněž při sólovém úniku najít skulinku mezi Svobodovými betony. Červenobílé gól povzbudil do útočení, ale Pinc všechny střely zlikvidoval. V polovině první třetiny mohli červenobílí svoje vedení zvýšit, ale přesilovkové kombinace trestuhodně nevyužili a dvakrát netrefili prázdnou branku. A když v 18. minutě poslal Šachl svoji střelu těsně nad Svobodovu branku, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Po přestávce Liberec zlepšil pohyb a hrál aktivněji než soupeř, šancí měli ovšem více i díky přesilovým hrám domácí. V 28. minutě při hře 4 na 4 mohlo přijít vyrovnání. Krstev s Víškem překonali přihrávkami posledního slávistického beka a prvně jmenovaný nebezpečně vystřelil. Svoboda bravurně zasáhl vyrážečkou. Navýšení skóre nezařídil ani mladík Holec, který se po individuální akci proháčkoval z rohu kluziště až k brance a trefil tyč. Z protiútoku zahrozil Blatný, jeho střelu z pravého kruhu vykopl Svoboda na posledních chvíli betonem. V 34. minutě zvonila opět tyč, tentokrát u slávistické branky. Svoboda vyrazil tečovanou střelu před sebe k volnému Pabiškovi, ten ale z odkryté branky trefil pouze konstrukci. Smůlu libereckých hráčů korunoval hned za dvě minuty Dušek, jehož střela se otřela o skrumáž těl před brankou a skončila rovněž na tyči. Do kabin se tak šlo stále za stavu 1:0.

Ve třetí třetině však Slavia zcela vyklidila střední pásmo, uchýlila se k bránění své modré a bylo až příliš patrné, jak se obává "Gregorovy finty", která rozhodla minulý zápas. Jenže právě volnější prostor ve středním pásmu rozhodl o obratu... Nejprve po Slobodově vyloučení musel na trestnou lavici i Bednář, který v oslabení zahrál vysokou holí. Tygři dostali příležitost vyrovnat při přesilovce pět na tři, což také s chutí využili. Po Jirušově nahrávce vypálil neomylně z mezikruží Zdeněk Blatný – 1:1! Slávisté se začali hrnout více do útoku, ale v čase 46:02 opět inkasovali. Obránce Moravec střílel od pravého mantinelu, Svoboda vyrazil do skrumáže těl před sebe a po Procházkově přiťuknutí zavěsil pod horní tyčku Petr Šachl. Pražené se rychle otřepali a utkání rozhodně nechtěli ztratit. Ve 49. minutě agilní Bednář prokličkoval celým obraným pásmem až před Pince, branku ale netrefil. K puku se u mantinelu dostal Tomica, který přihrál opět na Jaroslava Bednáře a ten svoji druhou šanci už využil – 2:2! Aktivita domácích se zvyšovala každou vteřinou. Nicméně Sazka Arenu zmrazil v 55. minutě opět Petr Šachl, jenž pohotově dorazil puk za Svobodova záda po střele Bartoviče - 2:3! Slavia měla velkou šanci na vyrovnání tři minuty před koncem, kdy hrála přesilovku pět na tři. Bednář třikrát nebezpečně pálil, leč bez úspěchu. Závěr utkání hosté v klidu odehráli na slávistické polovině a neumožnili Svobodovi vyjetí z branky. Liberec si tedy i přes problémy v sestavě odvezl z Prahy zaslouženě tři body.