Tygři vybojovali bod při dramatické bitvě s karlovarskou Energií

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Další kolo Tipsport extraligy přineslo do liberecké Tipsport areny hráče Karlových Varů. Ačkoli se Západočeši dostali do vedení 0:2, Tygři svou bojovností dokázali zápas vyrovnat a za stavu 3:3 se směřovalo do prodloužení. Poté, co ani v této pětiminutovce nepadl gól, přišly na řadu samostatné nájezdy, na které se do klece hostů postavil specialista Lukáš Sáblík a jeho jmenovec Pech svým nájezdem rozhodl o osudu utkání. Právě Pech s Vakem byli zvoleni hvězdami zápasu.

15. kolo, neděle 24. října 2010
3:4sn
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Vak (Hořava, Podkonický), 47. Trončinský (Vak) - 16. Skladaný (Pech), 27. Pech (Sloboda, Skladaný), 49. Sailer (Nosek, Kumstát), rozhodující nájezd Pech. Rozhodčí: Jeřábek, Mikula – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 5221. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.

Vošvrda - Moravec, Čakajík, Hunkes, Trončinský, Derner, Holub, Výtisk, Rýgl - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Vak, Hořava - Klimenta, Jech, Víšek - Špaček, Bulíř.

HC Energie Karlovy Vary

Mensator (na nájezdy Sáblík) - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Sailer - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Dej, Melenovský - Kuběna, Cyganov, Hřebejk.

V prvním vzájemném souboji sezony, ve druhém kole Tipsport extraligy, Tygři ukradli Energii všechny tři body na jejím ledě, dnes to vypadalo hned od začátku trošku jinak. Už na začátku druhé minuty zahrozil Václav Skuhravý, liberecký gólman Vošvrda ale puk uklidil do lapačky. O chvilku později zahrozil Pech, i jeho střelu ale Vošvrda chytil. První velká liberecká šance přišla o pár minut později, Dušek, který si nabruslil před bránu až z neutrální zóny ale zakončoval pouze do Mensatora.

Hra se začala okolo sedmé minuty přiostřovat, avšak likvidující údery Holuba i Vaka nepřekročili hranici pravidel. Po pár minutkách průměrného hokeje, ve dvanácté minutě trefil Čakajík nejprve tyčku a poté ho skvělým zákrokem vychytal Mensator. V šestnácté minutě, hned na začátku druhé karlovarské přesilovky, se hostům podařilo otevřít skóre. Pechovu střelu dorazil za smolného Vošvrdu František Skladaný - 0:1. Hned poté zahrozil před ležícím Mensatorem Víšek, než ale stačil zakončit, byl podražen jedním z obránců. Ještě před koncem třetiny si vzal slovo Pech, i tentokrát na něj Vošvrda vyzrál. Vzápětí měl velkou šanci Daniel Špaček, nejprve ho Mensator vychytal, pak napálil svůj projektil do skrumáže těl před odkrytou brankou.

Druhé dějství na rozdíl od prvního začalo libereckým tlakem, alespoň do faulu Nedvěda, který dal hostům přesilovku. Energie nezaváhala a Lukáš Pech se po pěkné přihrávce Karla Slobody trefil do odkryté Tygří klece – 0:2. O minutu později měl šanci opět Pech, který ale Vošvrdu pro tentokrát ve skrumáži před brankou nepřekonal. Ve třicáté minutě se Tygrům konečně podařilo skórovat. Ihned po vhazování v ofenzivním pásmu se k puku dostal Tomáš Vak, který předvedl všem přítomným bezchybný backhandový blafák – 1:2.

V šestatřicáté minutě přišla další větší šance, tentokrát opět pro Tygry. Tomáš Klimenta se dostal do brejku, po pěkném sprintu ho ale vychytal dobře chytající Mensator. V osmatřicáté minutě zakombinovali Hořava s Klimentou, prvně jmenovaný zakončoval svou střelu vysoko nad branku hostů. Až v poslední minutě, při přesilovce se Energetici opět dostali blíže ke skórování, volný Skuhravý před odkrytou bránou ale pas netrefil. Oproti první třetině poněkud defenzivnější část, přesto jsme viděli góly hned dva.

První velká šance třetího dějství přišla až po pěti minutách hry, kdy se Dušek uvolnil před Mensatorem a vystřelil do jeho hrudi. Hned poté se dobře sehrál Nedvěd s Trončinským, liberecký bek ale trefil pouze betony karlovarského strážce. Tlak si vykoledoval přesilovku, kterou Tygři bez zaváhání využili už po šesti sekundách, kdy od modré lajny napřáhl Marek Trončinský, jehož střela proplula až do svatyně Energetiků – 2:2.

V devětačtyřicáté minutě se ale Západočeši dostali zpět do vedení, Noskovu střelu dorazil ve skrumáži do branky Petr Sailer - 2:3. Ve třiapadesáté minutě sudí trošku nechtěně nahrál hostům, když přehlédl dva jasné fauly a také brutální úder, který poslal k doktorům obránce Čakajíka. Pak ale udeřili opět Tygři, když od modré čáry napřáhl právě už oklepaný Čakajík a Jan Víšek, přilepený k ledu před bránou tečoval puk právě do klece – 3:3. V poslední minutě se Liberečtí ještě dostali do oslabení, Skuhravého musel skvělým zákrokem vychytat Vošvrda, aby udržel Tygří šance na srovnání.

Velkou šanci měl v prodloužení Hořava, jehož brejk a následnou střelu v oslabení ale vychytal Mensator. O minutku později se ocitl Nedvěd volný před bránou, střelu z první ale poslal vysoko nad. O pár vteřin později ho po krásné přihrávce Podkonického vychytal odolný Mensator. Ačkoli Tygři dělali co mohli, Mensatora v prodloužení nepřekonali a tak byly na řadě nájezdy.

Na ty jako tradičně šel do karlovarské klece Lukáš Sáblík. Zahajovací Jiří Hunkes sice neproměnil, karlovarský Melenovský svůj pokus proměnil. Vskutku krásnou střelou nad lapačku vyrovnal Petr Nedvěd a Vošvrda pak Tygry udržel v remíze proti Skladanému. Lukáš Pech pak ve třetí sérii vyzrál na Vošvrdu a tak bonusový bod putuje do Karlových Varů.