Tygři vysklili zlínská okna

Date of publication Author Ondřej Flanderka, David Šušlík

Bílí Tygři zvítězili už ve pátém domácím zápase v řadě, když si ve velmi pěkném utkání poradili s hosty ze Zlína. Velkou zásluhu na vítězství měl útočník druhé pětky <b>Jan Plodek</b>, který si připsal tři body za dvě branky a asistenci. Nakonec byl po zásluze vyhlášen mužem utkání.

13. kolo, pátek 19. října 2007
5:3
(2:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Procházka (Pabiška), 20. Plodek (Klimenta), 30. Plodek (Hunkes), 51. Jiruš (Nedorost), 54. Víšek (Plodek) - 11. Balaštík (Leška), 38. Záhorovský (Balán), 59. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Bejček. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. Diváci: 6210. Střely na branku: 39:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Hnilička (35. Fikrt) - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček.

PSG Berani Zlín

Murín, (21. Čech J.) - Hamrlík, Zubíček, Ďurák, Nosek, Galvas, Vosátko, Lučka - Čech M., Mokrejš, Okál - Leška, Záhorovský, Balaštík - Kubiš, Balán, Andrašovský - Čech F., Pšurný R., Pšurný M. - Ondráček.

O první střelu zápasu se po čtyřiceti vteřinách postaral nejproduktivnější hráč extraligy Leoš Čermák, jeho pokus ale Murín s přehledem vyrazil. První šanci hostů si vypracoval Petr Mokrejš, který se z ničeho nic ocitl sám před Hniličkou. Liberecký gólman ale svůj tým podržel. Na začátku čtvrté minuty se domácím naskytla možnost hrát přesilovku. Tygři se do vážnější šance nedostali a přesilovku navíc ukončil útočný faul Nedorosta. Následná hra ve čtyřech už ale přinesla první branku zápasu. Stanislav Procházka dostal ideální přihrávku od Pabišky a přesnou střelou k tyči nad Murínův beton, otevřel v páté minutě skóre zápasu. Zlín se ale z inkasované branky rychle oklepal a v přesilovce, kterou hráli hosté v osmé minutě kvůli špatnému střídání domácích, si vytvořili několik dobrých šancí. Především Mokrejš s Okálem zaměstnávali Hniličku. Tlak hostů pokračoval i v době, kdy už domácí byli kompletní, a nakonec přinesl i vyrovnání. Leška našel před brankou Jaroslava Balaštíka a jeho střelu Hnilička před brankovou čarou neudržel. O platnosti gólu se hlavní sudí Bolina poradil raději s videorozhodčím.

Liberec se z inkasované branky oklepal a v druhé polovině první třetiny byl aktivnější. Především řada Šachl, Pabiška, Procházka několikrát zaměstnala obranu hostí. Mírnou převahu dokázali nakonec domácí zúročit a do vedení je poslal pětadvacet vteřin před koncem prvního dějství Jan Plodek. Liberecký útočník nejprve vypálil do Murína, který puk vyrazil ke Klimentovi, jehož dorážka skončila na tyči, Plodek ale nakonec puk k velké radosti domácího publika do sítě dotlačil. Liberečtí tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhého dějství vstoupili hosté bez Igora Murína, kterého v brance nahradil Jakub Čech. První zákrok si zlínský gólman připsal hned po padesáti vteřinách, když se před něj natlačil Klimenta a bekhendovou střelou mířil mezi Čechovy betony. Domácí i v úvodu druhé půle byli aktivnější. Do dobrých šancí se v přesilovce dostali Vantuch se Špačkem, Čech byl ale pozorný. Možná klíčový moment zápasu přišel ve třicáté minutě utkání. Kašpařík se uvolnil na polovině hřiště a ujížděl sám na Čecha, Noskovi nezbývalo nic jiného, než Kašpaříka faulovat. V následné přesilovce pálil Hunkes nejprve do tyče, po chvilce se ale kotouč dostal k nekrytému Janu Plodkovi, který zasunul kotouč do sítě, a svou desátou brankou v sezóně a druhou v zápase zvýšil na 3:1. Inkasovaná branka ale hosty nezlomila, a hned dvě minutě po Plodkově brance se do dobré šance dostal Balaštík, jeho střelu ale vytáhl Hnilička nad branku. Další dobrý zákrok si připsal Hnilička při dalším střídání Lešky s Balaštíkem, když lapačkou vytáhl Leškovu střelu mimo brankoviště. Liberecký gólman ale podobně jako Murín zápas nedochytal. Po střetu s Kubišem totiž zůstal ležet na ledě, a po ošetření přenechal místo v brance Michalu Fikrtovi.

Liberecká dvojka si hned připsala dobrý zákrok, když zlikvidovala šanci aktivního Balaštíka. V osmatřicáté minutě už se ale hosté dočkali, chybu v liberecké rozehrávce potrestal Martin Záhorovský, který rychlou kličkou nedal Fikrtovi šanci. Po kontaktním gólu se na ledě přiostřilo a rozhodčí museli prakticky po každém přerušení oddělovat hráče od sebe. I po čtyřiceti minutách tak drželi domácí vedení o jednu branku.

Třetí část utkání odstartovali velkou šancí domácí. Nedorost byl sám před prázdnou brankou, ale proti jeho svižné střele se vytáhl Čech, který skokem ránu vyrazil. Tygři byli aktivnější a více času se hrálo určitě před brankou Zlína. Hosté se snažili hrozit především z rychlých protiútoků. Velké šance si vytvořili domácí v osmačtyřicáté minutě, když nebezpečně střílel od modré těsně vedle Moravec a následné šance pokryl Čech. Převahu Liberce korunoval v jednapadesáté minutě Valdemar Jiruš, který po pěkné přihrávce Nedorosta prostřelil Čecha, a zvýšil na 4:2. Hosté se pokusili opět rychle odpovědět a ke kontaktnímu gólu neměli daleko. Necelou minutu po Jirušově brance se do dobré příležitosti dostal Petr Mokrejš, jeho střelu z blízkosti ale Fikrt vyrazil.

Definitivní pojistku dal domácím Jan Víšek, který v čase 53:05 z blízka překonal bezmocného Jakuba Čecha. Zlínští ale nesložili zbraně a Roman Pšurný v osmapadesáté minutě prověřil pozornost Fikrta. O minutu později navíc hosté ještě dokázali korigovat skóre. Asi nejlepší hráč Zlína v utkání Jaroslav Balaštík, využil přesilovku, když střelou k tyči překonal Fikrta. Domácí si už ale náskok pohlídali, a v souboji slovenských koučů se tak z vítězství radoval domácí trenér Dušan Greogor.