Tygři vyválčili proti Pardubicím dva body

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - Nádherná bitva se štastným koncem pro Tygry, i tak se dá charakterizovat souboj Liberce s Pardubicemi. Liberec dokázal otočit takřka ztracený zápas, když několikrát v zápase prohrával, ale vždy dokázal zápas srovnat. Naposledy se mu to povedlo v děvětapadesáté minutě, kdy střelu Leoše Čermáka od modré nechtěně nohou tečoval do branky <b>Pavel Kašpařík</b>. Ten si navíc při vlastním oslabení, již v prodloužení, počkal na koutouč ve středním pásmu, přebruslil hostujícího obránce a zasunul puk do klece bezmocného Lašáka. Hlavně díky němu Liberec tedy získal důležité dva body a v tabulce mu patří třetí příčka. Střelec posledních dvou branek domácích byl po závěrečném hvizdu vyhlášen po zásluze hráčem utkání.

11. kolo, pátek 12. října 2007
6:5p
(1:2, 3:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Čermák (Pabiška), 27. Plodek (Čermák), 37. Nedorost (Hunkes), 39. Pabiška, 59. Kašpařík (Čermák), 61. Kašpařík. - 1. Tvrdík (Sýkora), 11. Zohorna (Klejna), 29. Somík (Pivko), 34. Blažek (Sýkora), 43. Tvrdík (Koukal). Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:5, navíc Žabka (Lib) 10 min. za nesportovní chování, Rákos (Par) 5min + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 7500 - vyprodáno. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5.

Hnilička – Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub – Čermák, Kašpařík, Nedorost – Klimenta, Plodek, Víšek - Vantuch, Pabiška, Procházka - Hruška, Dušek, Špaček.

HC Dynamo Pardubice

Lašák – Richter, Jan Kolář II., Snopek, Havíř, Posmyk, Linhart, Píša – Sýkora, Blažek, Tvrdík - Somík, Pivko, Ondřej – Starý, Koukal, Cetkovský – Klejna, Rákos, Zohorna.

Diváci ani nestačili dosednout a domácí tým již popáté v řadě dostal první branku. O přesný zásah hostujícího Moelleru se postaral Michal Tvrdík, asistenci si připsal Petr Sýkora. 0:1. Ihned po vstřelené brance podrazil Zdeněk Ondřej domácího obránce a Liberec tak měl jako první možnost početní výhody. A tu také dokázal využít. V čase 02:39 dostal přesnou přihrávku mezi kruhy ostrostřelec Leoš Čermák a propasíroval puk do branky mezi Lašákovými betony. 1:1. Ve čtvrté minutě dostali i hosté první příležitost přesilové hry. Po faulu Nedorosta si zahráli dvě minuty v početní výhodě, ale nedokázali je využít k žádnému nebezpečnějšímu pokusu. Po rychlých změnách skóre na obou stranách se hra uklidnila. Oba týmy si začaly dávat větší pozor na zbytečné chyby v obraně, a tak měli útočníci problémy se zakončením a ohrožováním gólmanů. V jedenácté minutě se do samostatného nájezdu dostal hostující Tomáš Zahorna a po překontrolování výroku sudích videorozhodčím se hosté dostávají opět do vedení. Útočník Moelleru využil chyby domácí obrany na modré čáře a zakončil přesnou střelou pod horní tyčku. 1:2. Po druhé inkasované brance byli domácí Tygři aktivnější, ale v pohodě hrající hosté je do vážnějšího ohrožení Lašáka nepouštěli. Naopak sami vyráželi do nebezpečných protiútoků. Aktivní byl hlavně pardubický express Petr Sýkora, který přidělával domácím zadákům velké starosti. Úvodní část hry vyhráli na gólové šance jasně hostující Pardubice, Liberec dokázal využít z minima maximum. Domácí mohli poděkovat opět skvěle chytajícímu Milanu Hniličkovi, který předvedl několik fantastických zákroků.

Druhá třetina začala velmi zostra. Do šance se dostal nejprve domácí Jan Plodek, ale hostující gólman mu v poslední chvíli vypíchl puk. Hned z následného protiútoku nebezpečně střílel Petr Sýkora, ale i Hnilička byl pozorný. Po této akci došlo k potyčce za brankou domácích a sudí Minář vylučoval na obou stranách. Ve hře čtyři na čtyři se do šance dostal Jan Víšek, jeho pokus ještě Lašák pokryl, ale při následné dorážce Duška ho zachránila pravá tyč. V čase 26:57 se již dokázali domácí prosadit. Po křížné přihrávce Leoše Čermáka si u pravé Lašákovy tyče chytře počkal Jan Plodek a přidal již svou osmou branku v této sezóně. 2:2. V osmadvacáté minutě došlo k potyčce za brankou domácího Hniličky. Hostující Daniel Rákos dostal trest pět minut plus do konce utkání za nesportovní chování, když po odpískání píchl domácího útočníka Jana Plodka špičkou hole. Liberecké obraně poté ujel Petr Sýkora a domácím již nezbývalo nic jiného než faulovat. Dvě minuty dostal za hákování domácí kapitán Stanislav Procházka. Hostující Pardubice si tedy zahráli přesilovku čtyř proti třem a dokázali ji zužitkovat. Po přihrávce Libora Pivka se přesně k levé tyči trefil Radovan Somík. 2:3. Po obdržené brance se Liberec nemohl přes dobře bránící hosty dostat do šance a ti tak znovu udeřili. Ve vlastním oslabení ujel Petr Sýkora, po jehož přihrávce zůstala před Tomášem Blažkem úplně prázdná branka, kterou nemohl netrefit. 2:4. Liberec měl velký problém dostat se přes zformovanou obranu hostí k nějakému zakončení. V čase 36:53 se jim to ale podařilo. Po nahození se puk náhodně odrazil přímo před Václava Nedorosta a ten vymetl pavučiny v levém rohu Lašákovy branky. 3:4. Liberec byl při chuti a v čase 38:00 srovnal krok. Po dalším nahození se puk odrazil od hostujícího Tomáše Blažka přímo před Lukáše Pabišku a ten odkrytou klec nemohl minout. 4:4. Liberec sice po faulu obránce Moravce dohrával v oslabení, ale po druhé třetině zůstal stav vyrovnaný.

Na začátku poslední části dohrávali hosté přesilovku, ale domácí Tygři se bez problémů ubránili. Ve dvaačtyřicáté minutě ale opět domácí faulovali. Provinil se Boris Žabka, který dostal dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy. Pardubičtí se dokázali usadit ve svém útočném pásmu a po střele Michala Tvrdíka se počtvrté v utkání dostali do vedení. 4:5. Tygři se poté snažili o rychlou odpověď, ale Pardubice si dobře hlídali svou modrou čáru a tak se domácí často dostávali do ofsajdu. V jedenapadesáté minutě dostali domácí možnost přesilové hry, v ní sice párkrát nebezpečně ohrozili hostujícího gólmana, ale vyrovnání jim to nepřineslo. Hostující Moeller si nekomplikoval situaci a v případě jakéhokoli nebezpečí před Lašákem neváhal s vyhozením přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Na domácích byla vidět obrovská snaha po vyrovnávacím gólu a ten nakonec i přišel. V čase 58:45 nastřelil puk Leoš Čermák a Pavel Kašpařík ho nechtěně tečoval nohou do branky. 5:5. Sudí Minář se jel pro jistotu poradit s videorozhodčím, ale po chvilce rozhodování branku uznal a v Tipsport aréně tak vypukla obrovská radost. Utkání tedy skončilo po základní hrací době nerozhodně a o dělbě bodu navíc se muselo rozhodnout až v prodloužení.

Oba týmy ho začali pochopitelně s rozvahou. Domácí obraně v čase 61:09 ujel hostující útočník a Angel Krstev ho zastavil jen za cenu dvoumitového trestu za hákování. Tygři se dobře bránili a v čase 61:21 si na puk ve středním pásmu počkal Pavel Kašpařík, obelstil hostujícího obránce a zasunul puk přesně k pravé tyči. 6:5. Domácí Tygři tedy dokázali ze tří utkání po sobě na domácím ledě vytěžit 8 bodů a v tabulce extraligy jim patří třetí příčka.