Tygři z Prahy vezou pouze bod, přestože se v první třetině prosadili hned třikrát

Date of publication Author Lucie Štěrbová, Kryštof Rossmann

Praha/Liberec - Ještě na konci druhé třetiny celek ze severočeské metropole vedl, ani to však na zisk minimálně dvou bodů nestačilo. Pražané v posledním dějství vyrovnali a v prodloužení zásluhou Juraje Mikuše využili přesilovou hru, čímž si zajistili větší bodový zisk. Tygři tak nedokázali navázat na vítězství v zápasech se Slavií a Pardubicemi, další prověrka je ale čeká již v pátek, do Home Credit Arény zavítá plzeňská Škoda.

35. kolo, úterý 06. ledna 2015
4:3p
(2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Hlinka (Klimek, Švrček), 20. Pech (Piskáček, Kumstát), 46. Dragoun (Ďaloga, Mikuš), 63. Mikuš (Ďaloga) – 3. Bulík (Bakoš), 12. Vampola (Radivojevič, Kajínek), 15. Urban (TS). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Frodl, Charvát. Střely po třetinách: 9:13, 7:5, 7:4, 2:0. Vyloučení: 3:5 + Ďaloga (SPA) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:22. Diváci: 3248.

Novotný – Polášek, Eminger, Mikuš, Ďaloga, Barinka, Švrček, Piskáček – Forman, Hlinka (A), Buchtele – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Sabolič, Bahenský, Klimek – Procházka, Dragoun, Dvořáček – Volek

Lašák – Výtisk (C), Šimek, Voráček, Kajínek, Kolmann, Gřegořek (A), Plutnar – Balaštík, Vampola, Radivojevič – Bakoš, Filippi, Bulík – Jass, Jelínek, Krenželok – Bulíř, Urban, Vlach – Kica

Severočeši vstoupili do utkání mnohem lépe, již po dvou minutách hry dotlačil puk za záda Novotného liberecký Martin Bakoš. Regulérnost branky sice zkoumal hlavní rozhodčí s kolegou u videa, po chvíli ale gól uznal. Na druhé straně se do liberecké klece trefil v osmé minutě Ďaloga – nicméně až po odpískání ofsajdu, a tak namísto gratulací od spoluhráčů dostal desetiminutový osobní trest od rozhodčích.

Ještě hůř to s Pražany vypadalo ve 12. minuty, když Novotného z dálky prostřelil Petr Vampola. Na rozdíl jediného gólu ale už po dalších padesáti vteřinách snížil Jaroslav Hlinka, když Švrček vydloubl puk z klubka hráčů před brankou a Klimek ho Hlinkovi naservíroval tak, aby mohl skórovat. Za dalších 22 vteřin ale fauloval Polášek a liberecký Tomáš Urban proměnil trestné střílení – 1:3. Gólový účet první dvacetiminutovky uzavřel Lukáš Pech – který šikovně tečoval Piskáčkovu střelu.

Druhou třetinu odstartovala drobná potyčka mezi libereckým Voráčkem a Rolinkem. To ale bylo na dlouhou dobu jediné zajímavé, co diváci viděli. Liberci a následně ani dvakrát Spartě se nepodařilo využít přesilových her, hrálo se bez velkých a pohledných akcí. Po polovině zápasu se do přečíslení dostali Kumstát s Buchtelem, ale gólman a následně obránci si s jejich šancí poradili. Na druhé straně v podobné situaci střelecky selhali Radivojevič s Vampolou.

Ve 37. minutě byl v další přesilové hře jen kousek od gólu Petr Kumstát, Lašáka v brance Liberce pravděpodobně zachránila tyčka. Sparta v závěru druhé části přidala na důrazu a vytvořila si mírnější tlak – o ten nicméně přišla po faulu Dragouna, který za krosček dostal menší trest.

Svůj prohřešek Michal Dragoun napravil ve 46. minutě zápasu, když dorazil za záda Lašáka pokus Ďalogy, čímž srovnal stav zápasu na 3:3. Po Dragounově vyrovnání Sparta ještě víc přitlačila na pilu a v 50. minutě se do velké šance dostal Polášek, který ale pálil těsně mimo. Hned po něm netrefil v další tutovce Forman puk, který poskakoval v libereckém brankovišti.

A protože další branka ve třetí části nepadla, v Holešovicích se potřetí v sezoně prodlužovalo. V 63. minutě zamířil na trestnou lavici liberecký Jelínek, Sparta si vyžádala oddechový čas a druhý bod pro domácí nakonec vystřelil v čase 62:44 Juraj Mikuš.