Tygři zakončili turné těsnou porážkou

Date of publication Author Hanka Ježková

V posledním zápase švýcarského turné vyzvali Bílí Tygři tým <b>EHC Basilej</b>. Poslední tým švýcarské ligy byl pro Liberecké zdatným soupeřem a nakonec zvítězil 2:1. Ined po zápase se liberecká výprava vydala na zpáteční cestu do České republiky.

přát., sobota 18. srpna 2007
2:1
(0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 43. Maneluk (Tschannen, Plavsic), 49. Maneluk (Hauer) - 46. Hruška (Rapáč). Rozhodčí: Reiber - Habegger and Arm. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1015.

EHC Basel

Gigon (Schürch); Hauer, Stalder; Plavsic, Horak; Studer, Bundi; Wüthrich; Tschannen, Papineau, Maneluk; Della Rossa, Sarault, Fuchs; Voegele, Camenzind, Collenberg; Schnyder, Tschuor, Walker; Rubin

Fikrt (Hnilička); Jiruš, Rýgl; Hrach, Derner; Hunkes, Kočí; Žabka, Krstev; Hruška, Procházka, Nedorost; Rapáč, Bárta, Kopic; Klimenta, Dušek, Víšek; Novák, Kašpařík, Špaček.

Po gólových hodech, které si švýcarští fanoušci vychutnávali v prvních utkáních s libereckými Tygry, museli být dnes mírně rozčarováni. V souboji loni nejhoršího celku nejvyšší švýcarské soutěže se Severočechy nebylo příliš na co koukat. V první třetině si o krůček lépe vedli hosté. Ve 14. minutě propásl největší šanci k otevření skóre Stanislav Procházka. Sám před Gigonem ale nezvládl situaci a nezakončil.

I druhá třetina nabídla pouze poskrovnu vyložených gólových příležitostí. Tygři zaváhali, když Nedorost při hře 4 na 4 vybídl ke skórování Procházku. Ten ale promarnil i svou druhou velkou šanci. Tentokrát minul. Fikrt se poprvé pořádně zapotil až v závěru druhé třetiny. Ani Daniel Rubin se ale z gólu neradoval.

Ti kdo vydrželi do konce rozhodně neprohloupili. Oba celky si to nejlepší nechávaly na závěr utkání. Ve 43. minutě zakončoval kombinaci v útočném pásmu Mike Maneluk. Tygři se ale z inkasované branky brzy oklepali a z kruhů prostřelil Gigona Ondřej Hruška. Teprve za stavu 1:1 se začaly na ledě dít věci a fanoušci měli na co se dívat. Švýcaři uzamkli svého soupeře v jeho třetině a ostřelovali Fikrtovu branku ze všech možných i nemožných pozic. V přesilové hře si navíc Schnyder z těsné blízkosti brousil zuby na libereckou svatyni. Neuspěl však ani z dorážky. Převaha domácího celku ale nemohla zůstat bez úspěchu v podobě vstřelené branky. Ve 49. minutě znovu zvedl ruce nad hlavu Mike Maneluk, který při hře 4 na 4 poslal Basilej znovu do vedení. Na závěru utkání se podepsala nervozita obou celků. Hosté odehráli závěr prakticky ve čtyřech. Necelou minutu před koncem si Liberečtí trenéři vyžádali oddechový čas a Fikrt již zůstal na střídačce. Ani v power play ale nedokázali jejich svěřenci vyrovnat a ve čtvrtém utkní ve Švýcarsku podlehli Basileji 1:2.