Tygři ztratili duel s chemiky necelé dvě minuty před koncem a na první místo nedosáhnou

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Ani třetí venkovní zápas v řadě Bílí Tygři nezvládli a s prvním místem se mohou rozloučit. Zápas s chemiky nenačala liberecká smečka vůbec dobře a už ve třetí minutě prohrávala 1:0. Kalousova družina se ale nevdala a zápas otočila na 2:3. V závěru byli ale modrobílí nedisciplinovaní a Litvínovu nabídli přesilovou hru 5 na 3, kterou také domácí využili a vyhráli těsně 4:3.

51. kolo, pátek 18. února 2011
4:3
(2:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Majdan, 15. Kubinčák (Černošek, Jenáček), 45. Jareš (Hübl, Lukeš), 59. Jareš (Lukeš, Jenáček) - 4. Dušek (Nedvěd, Kudrna), 22. Holub (Vak), 42. Víšek (Klimenta, Vak) Rozhodčí: Hradil, Blecha - Barvíř, Poruba. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:0. Diváci: 5234. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

HC VERVA Litvínov

Volke - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Jenáček - Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Bojer, Gerhát.

Vošvrda - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Pavlů - Kudrna, P.Nedvěd, Dušek - Bartovič, Podkonický, Špaček - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Vantuch, Urban.

Od úvodu zápasu dostal v brance Bílých Tygrů přednost před Pincem Vošvrda a byl to právě on, kdo hrál hlavní roli při první brance. V čase 2:01 totiž špatně rozehrál, puku se ujal Juraj Majda a prostrčil ho blafákem skrz betony libereckého brankáře – 1:0. Chemici si jednobrankový náskok neužili příliš dlouho. Po minutě totiž v přečíslení 4 na 2 přihrál Nedvěd Antonínu Duškovi, který z ostrého úhlu propálil Volkeho – 1:1.

Po polovině první třetiny zamířil k trestoměřičům Trončinský za hákování a společnost jim dělal něco málo přes minutu. Rychlý přesilovkový obrazec zakončil Vojtěch Kubinčák za záda gólmana Vošvrdy a vrátil domácím vedení – 2:1. Bílí Tygři si jako už v prvním případě připravili rychlou odpověď, bohužel ale nebyla gólová. Nejdříve se proháčkoval útočným pásmem Dušek, ale Volke jeho krasojízdu zlikvidoval parádním zákrokem. Po pár vteřinách byli Liberečtí opět blízko brance a už se i radovali, jenže překonaného Volkeho zastoupila defenzíva žlutočerných, která poslala puk do bezpečí. Po první třetině se tak šlo do kabin na Zimním stadionu Ivana Hlinky za stavu 2:1.

Podještědští načali druhou periodu na výbornou. V čase 21:49 napřáhl na levém kruhu Jan Holub a bombou pod víko dal svou první branku v sezóně – 2:2. Hra se poté trochu přiostřila a trestné lavice nezůstali skoro ani na chvilku prázdné. Během deseti minut se vystřídalo v boxu hanby pět hokejistů.

Litvínovští si v další fázi třetiny vytvořili souvislý tlak díky početním převahám, ale Vošvrda odolával jejich atakům a svou klec uhájil od žlutočerné radosti. V závěru třetiny Liberečtí udeřili a už se radovali z branky. Radost ale rychle zchladili čároví rozhodčí, kteří načapali Tygry v šesti, a tak místo vedení následoval dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Bílí Tygři se po osmnáctiminutové přestávce zdravě naštvali a výsledkem toho byla první vedoucí branka v zápase. Ve dvaačtyřicáté minutě vypálil Klimenta na Volkeho, ten jeho pokus vyrazil na hůl Jana Víška, který bekhendem zavěsil puk pod horní tyčku – 2:3. Litvínovští ale záhy nalili do svých nádrží pohonné hmoty s vyšším oktanovým číslem a před Vošvrdou bylo krušno. Liberecký brankář sice pochytal pokusy Kubáta a Vopata, ale na další akci už byl krátký. V. Hübl našel v přesilovce mezi kruhy Richarda Jareše, jehož bomba přelétla Vošvrdův beton a rozsvítila červené světlo za brankou – 3:3. Žlutočerným se obranná třetina modrobílých zalíbila a dál dotírali na Vošvrdu. Ten musel být ve střehu proti šancím Trávníčka a Guly.

V další fázi zápasu ale hrály obrany prim a příliš mnoho šancí k vidění nebylo. Závěr utkání ale patřil Benzině. Necelé tři minuty před koncem byli vyloučeni Trončinský a Hunkes a Liberečtí šli do tří. Litvínov „dvojnásobnou“ přesilovou hru využil dokonale, když se prosadil podruhé v utkání Richard Jareš a rozhodl o třech bodech pro svůj mančaft. Nedvěd a spol. tak poprvé v sezóně nestačil na chemiky a podlehl jim těsně 4:3.