Uragán jménem Bílí Tygři smetl Pardubice

Date of publication Author Lukáš Rejmon

Bílí Tygři smetli ve 45. kole ELH HC Moeller Pardubice. O nejvyšším vítezství domácích v sezóně rozhodla zejm. druhá třetina, ve které vstřelili 5 brankek. Střelcem utkání se stali <b>Andrej Podkonický</b> a Petr Šachl, kteří zaznamenal idvě branky. Neporazitelnost Bílých Tygrů v Tipsport areně tak trvá již 22 utkání.

45. kolo, neděle 29. ledna 2006
7:1
(0:0, 5:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Šachl (J. Moravec, Podkonický), 22. Rataj (S. Procházka, Vampola), 27. Podkonický (Vaic, Jiruš), 37. Šachl (J. Moravec, Podkonický), 40. Holub (Čermák, Krstev), 54. Podkonický (Vaic), 60. J. Moravec (Vaic) - 53. Čaloun (Kántor, Sýkora). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Jiří Hanzlík, Derner - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Rozsíval - Klimenta, S. Procházka, Vampola - Pabiška, Víšek. <b>Trenéři:</b> Paleček, Dvořák a Kapoun.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Linhart, Vágner, Kántor, Starý, od 41. navíc Mudroch - Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Razingar, Blažek, Rolínek - Čaloun, Lubina, Koukal - Kolář, Mrázek, Korhoň. <b>Trenéři:</b> Bezdíček a Hemský.

1. třetina

Hned po půl minutě hry se otevírala vrátka na trestné lavici. Hlavní rozhodčí Homola se rozhodl potrestat hostujícího Petra Sýkoru za nedovolené bránění. Domácí však mohli v přesilovce paradoxně inkasovat. Richter trefil na modré čáře jen Slovince Razingara, který uháněl zcela sám na Hniličku, domácí gólman však vytáhl ze svého rejstříku první výtečný a důležitý zákrok utkání a pardubického útočníka vychytal. Ve 3. minutě se snažil hostujícího brankáře nachytat na švestkách z úhlu Lubomír Vaic, leč marně. Poté se zjevil před Hniličkou úplně sám Michal Mikeska. Liberecký gólman i ve druhé stoprocentní šanci Moelleru svůj tým zachránil od pohromy. V polovině první třetiny vystrašil Lašáka střelou do boční sítě Petr Vampola. Na druhé straně zase neuspěl Petr Sýkora, který beckhendem minul Hniličkovu klec. V závěru třetiny mohli jít do vedení domácí Bílí Tygři. Nejprve si Vaicovo nahození málem srazili pardubičtí obránci do vlastní branky, následně se proháčkoval až před Lašáka Petr Vampola, jeho pokus však lapil pardubický gólman.

2. třetina

Domácí diváci při úvodním buly druhého dějství ještě netušili, kolik radosti a gejzíru nadšení je v této části hry čeká. Hned po 17 vteřinách rozradostnil diváky v Tipsport areně Petr Šachl, který před Lašákem šikovně tečoval Moravcovo nahození od modré čáry. Potrestal tak vyloučení Tomáše Blažka ze závěru první třetiny. Minutu poté přišla další přesilovka domácích a druhý přesný zásah za Lašákova záda. Stanislav Procházka našel na modré volného Igora Rataje, na jehož střelu z prostoru kruhu neměl slovenský brankář nárok. Hosté byli viditelně zaskočeni a otřeseni. Poté zahájil svůj festival s názvem vyloučení hlavní rozhodčí Homola, který posílal na trestnou lavici střídavě jednoho hráče za druhým. Ani jeden tým však skóre v přesilovkách nezměnil. Ve 25. minutě si velký tlak vytvořila druhá útočná formace Tygrů. Čermák ani Rataj ovšem puk za záda Jána Lašáka nepropasírovali. Velký tlak Bílých Tygrů však přeci jen vyústil v třetí branku. Kanonýr Vaic napřáhnul od modré, jeho ránu vyrazil Lašák jen do míst, kde číhal Andrej Podkonický, který se proháčkoval až k pardubickému brankáři a pěknou střelou ho překonal. Zvýšil tak vedení libereckých Bílých Tygrů na 3:0. O minutu déle mohlo být dokonce o čtyři branky, Čermák našel výbornou přihrávkou před brankou Petra Vampolu, jeho rána ale mířila vysoko nad. V polovině zápasu se Milan Hnilička v přesilovce Východočechů vyznamenal zejména při pokusech Mudrocha a dorážce Sýkory. Ve 34. minutě mohl zkorigovat stav na ukazateli skóre veterán Ladislav Lubina. Milan Hnilička jeho střelu vůbec neviděl, ale pomohlo mu štěstí. Ve 36. minutě se diváci hodně moc zlobili na sudího Homolu, že nepotrestal krosček Koukala na Vampolu. Hned na to se ovšem opět radovali. Podkonický nahazoval před branku, puk se dostal až k Petru Šachlovi, který dopravil za velkého jásotu vyprodané Tipsport areny puk do sítě počtvrté. Hosté byli hodně zaskočeni, přesto mohl snížit Čaloun, Hnilička byl ale skvělý. Do další šance se vřítil opět Slovinec Razingar, který tečoval střelu Blažka, opět ale jen do připravených betonů libereckého brankáře. Třetinu snů poté završil obránce Jan Holub, který 4 sekundy před koncem druhé části hry svojí dělovkou málem protrhnul síť. Do kabin vyprovázeli diváci své miláčky skandovaným potleskem.

3. třetina

Grandiozní představení domácích pokračovalo i po druhé přestávce. Po 27 vteřinách hry dostal lahůdkovou přihrávku Andrej Podkonický, který ale přestřelil. K puku se následně dostal Petr Šachl, jeho tvrdou střelu Lašák jen s námahou vyrazil mimo tři tyče. Tygři nadále mačkali Moeller v jeho obranném pásmu, do šancí se postupně dostali Víšek, Procházka a Vaic. Jejich možnosti ale zůstaly nevyužity. Pardubičtí se čestného úspěchu přeci jen dočkali. V 52. minutě Kántorovu střelu v přesilovce od modré, která se odrazila od zadního mantinelu, pohotově vrátil do sítě Jan Čaloun. Úsměv a radost Moelleru na tváři vydržel jen něco málo přes jednu minutu. Andrej Podkonický dostal ve středním pásmu ve vlastním oslabení puk od Lubomíra Vaice. Do cesty k Lašákově svatyni se mu postavil jediný obránce hostů. Ten v důležitém okamžiku uklouznul, čehož liberecký forvard ihned využil. Jeho první ránu ještě stačil pardubický gólman s vypětím všech sil vyrazit, na dorážku stejného hráče již byl ale krátký. Velmi vydařené utkání z domácí strany ještě podtrhnul v závěru svým gólem obránce Jiří Moravec, který k velkému jásotu vyprodaných ochozů vymetl šibenici Lašákovy branky a uzavřel střelecký účet utkání. Mistrovské Pardubice si tak odvezly z Tipsport areny pořádný debakl.