Úspěšný vstup Tygrů do nového roku

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři rozstříleli ve svém prvním zápase v novém roce kladenský Rabat 6:1 a upevnili si vedení v tabulce. Kanonádu Tygrů odstartoval <b>Lubomír Vaic</b>.

37. kolo, úterý 02. ledna 2007
6:1
(2:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Vaic (Novák), 11. S. Procházka (Pabiška), 29. Jiruš (Moravec), 35. Čermák (Šachl), 37. Dušek (Víšek), 46. Zíb (Žabka) - 53. Ševc (Kalla). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:14, navíc Štěpánek (Kladno) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 4836. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - L. Čermák, Šachl, Pletka - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka - Dušek, Víšek.

Rytíři Kladno

Orct (41. Lev) - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, od 42. navíc D. Růžička - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Horna, Kuchler, Bělohlav - Diviš, Čurilla, Jaroš.

1. třetina

V prvních pěti minutách se hrál oboustranně pěkný hokej a nechyběly ani útočné nápady. V páté minutě se pak poprvé vylučovalo a potrestaným byl domácí bek Zíb, který podrazil útočníka hostí. Hosté dobře kombinovali, ale byli to paradoxně domácí, kteří mohli otevřít skóre utkání. Krstev vyslal na steč Podkonického, jeho blafák ale Orct skvěle vytěsnil, a tak se i nadále hrálo bez branek. Na druhé straně mohl po zmatku před Hniličkou skóroval Kuchler, puk mu ale přeskočil hůl a celou situaci pak uklidnil Šachl. Před první úpravou ledu se snažil kapitán domácích Stanislav Procházka překvapit Orcta zezadu, to se mu ale díky rychlému přesunu brankáře Rabatu nepovedlo.

V čase 9.09 se tak trochu symbolicky trefil domácí hráč s číslem 9 Lubomír Vaic, který zamířil přesně mezi betony Orcta po krásně načasované přihrávce Václava Nováka - 1:0. O pár chvil později se radovali domácí fandové opět. To když Lukáš Pabiška našel před brankou Orcta zcela samotného Stanislava Procházku, který bekhendem pod „víko“ dal druhou branku utkání - 2:0. Pak přišla první přesilovka pro domácí, v ní hezky kombinovala první řada Liberce, chyběla ale přesnost při zakončení. Trojice Pletka, Šachl a Čermák nadělala obraně hostí taky pěkné vrásky, vše ale nakonec vyřešil gólman Orct, a tak i Kladno své první oslabení přežilo bez úhony.

Bílí Tygři si v těchto chvílích utkání v pohodě hlídali útočné nápady hostí. V sedmnácté minutě se Pabiška tak dlouho prodíral obranou hostí až se Hájek rozhodl ho faulovat. Přesilovka domácích ale trvala jen pár chvil, Moravec totiž v obraném pásmu hákoval útočníka hostí. Hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách. Krásnou ránu, bohužel pro domácí nepřesnou, předvedl Zíb, který si sjel od modré mezi kruhy na přihrávku Pletky. Dobrou šanci na zkorigování skóre měl pár vteřin před koncem hostující Martin Procházka, který sám před Hniličkou netrefil branku.

2. třetina

Hezkou kombinaci předvedli hosté na konci dvaadvacáté minuty přihrával Hluchý a zakončoval Gardoň, ke smůle hostí ale pálil nad branku Hniličky. O minutu později se na trestnou lavici posadil za hákování Mrázek. Rabat si ale své oslabení pohlídal a díky výborné obraně Orct takřka nemusel zasahovat. Na začátku páté minuty si pobyt na trestné vysloužil díky nedovolenému bránění domácí Stanislav Procházka. Kladno svou přesilovku nedohrálo, Pavel Patera ve středním pásmu hákoval Čermáka, což neuniklo pozornosti sudího Mikuly. A to nebylo vše.

Když už Tygři hráli přesilovku a do konce trestu Patery chybělo 57 vteřin, šel na trestnou Mrázek. A dvojnásobnou výhodu se domácím podařilo využít. Od modré propálil vše dělovkou Valdemar Jiruš – 3:0. Zbylé oslabení už Rabat dokázal ubránit. V polovině třicáté minuty byl před Orctem obrovský závar, ani Vaicovi, ale ani Šachlovi se nepodařilo puk dostrkat do branky. Vaic se nakonec při tomto střídání do statistik zápasu zapsal, za nedovolené bránění šel na trestnou lavici. Po střele Pavlase od modré, kterou Hnilička betonem vyrazil ještě dorážel Hluchý i s tímto pokusem si ale gólman domácích poradil. To ale bylo z přesilovky Kladna vše.

Liberec měl více ze hry a svým pohybem dělal Kladnu potíže. Z toho pak pramenily fauly stejný jako ten z pětatřicáté minuty v podání Hluchého. Domácím se přesilovku podařilo využít bleskurychle. Ihned po buly se na modré k puku dostal Šachl a tvrdě vypálil, odražený puk se dostal ke zcela volnému Leošovi Čermákovi kterému stačilo trefit odkrytou branku - 4:0. Ani ne za dvě minuty Orct musel opět vyndávat puk ze své branky. To když Jan Víšek skvěle uvolnil Antonína Duška který po kličce nedal gólmanovi hostí nejmenší šanci - 5:0. Pak se na trestnou za hákování odebral Andrej Podkonický, Kladno tak mělo další možnost přesilové hry. Rabat ale Tygry nenapodobil a jediný kdo během přesilovky na Hniličku vystřelil byl od modré Kalla, jeho rána ovšem nebyla příliš nebezpečná. Půl minuty před koncem třetiny šli na trestnou společně Diviš za vysokou hůl a Čermák za hrubost.

3. třetina

Do třetí třetiny nastoupil místo Orcta Jakub Lev. V úvodu se hrálo ve čtyřech na obou stranách tato herní situace však nebyla výhodou pro žádný z týmů. Pár názorů si pak vyměnili ručně u střídačky domácích Trončinský a Pabiška, oba si vysloužili tresty ve výši dvě plus dvě. Pak ale fauloval před Lvem Víška Ševc – Bílí Tygři tedy hráli ve čtyřech proti třem. A bylo ještě hůř pro Rabat. Štěpánek nedovoleně bránil Vaice a též putoval na trestnou. Přesilovku proti třem se Tygrům nepodařilo využít, když už bylo Kladno ve čtyřech nabil na modré Žabka Lukášovi Zíbovi, který trefil přesně k tyči - 6:0.

Na trestnou lavici se poté posadil Andrej Podkonický, který nedovoleně bránil. Další velkou šanci při přesilovce měl Hluchý, který se probil mezi beky, ale na přesnější zakončení mu už nezbyly síly. I tuto přesilovku se tak domácím podařilo ubránit. Hezkou akci na jeden dotek předvedlo duo P+P k úspěchu v podobě gólu chyběla jen větší přesnost. Dalším vyloučeným byl Tygr Lukáš Zíb za podražení. Svou devátou přesilovku už Kladno dokázalo využít. Od modré spíše nahazoval na branku Hniličky Martin Ševc a puk skončil až za zády gólmana Liberce - 6:1.

Další hezkou šanci měl hostující Jaroš, jehož střelu z mezikruží vytěsnil Hnilička ramenem, jako by si byli domácí svým vítězstvím až moc jisti a přestali tak dokonale bránit. Za držení protihráče byl posléze vyloučen hostující Aleš Pavlas. Hosté toto oslabení v pohodě ubránili ale vzápětí byl vyloučen kladenský Martin Štěpánek na deset minut za nesportovní chování. Poté se v dobré šanci ocitl Pletka, který jel sám na Lva, i přes faul Růžičky zakončil, jeho pokus byl ale nepřesný. Další faul hostí přišel po minutě. Hákováním se provinil Vítězslav Bílek. Proti třem se Bílí Tygři neprosadili, i když první formace si vytvořila dobré příležitosti.