V Chomutově Bílí Tygři neinkasovali a posouvají se na vedoucí pozici v baráži

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Antonín Domanický

Chomutov/Liberec - Páté kolo letošní baráže poslalo Bílé Tygry na led Pirátů, kteří před utkáním vedli tabulku skupiny o udržení. To se ale změní, jelikož proti Liberci domácí nedokázali skórovat. Hosté vyhráli poměrem 0:2 díky čistému kontu Tomáše Vošvrdy, velkou zásluhu měli také Tomáš Pospíšil a Petr Nedvěd, kteří nahrávali na obě dvě branky. Znamená to též, že se posouváme na první místo.

BAR5, úterý 02. dubna 2013
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Bulík (Pospíšil, Nedvěd), 34. Duda (Nedvěd, Pospíšil). Rozhodčí: Kalivoda, Šír – Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:11, navíc Hruška, Káňa (oba CHM) 10 minut OT a Stehlík (CHM) DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 801. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:2.

Piráti Chomutov

Hanuljak – Mrázek, Rutta, Palin, Trefný, Stehlík, Rýgl, Bartejs – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Jíra, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Káňa, Kůs, Procházka – Chlouba.

Vošvrda – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Čutta, Derner, Štich – Nedvěd, Duda, Dušek, Víšek, Bulík, Špaček, Pospíšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, Vantuch, Bulíř.

V úvodu třetiny si první větší šanci připsali domácí. Důras obdržel nahrávku od Sikory a poslal puk před bránou, kde na něj nedosáhl Hromas. Následovala přesilovka, ve které slibně vypálil Kraft a skákající puk se za Vošvrdova záda pokoušel dorazit Šagát.

Hosté se dlouho i díky dvěma oslabením nemohli dostat před Hanuljaka. Vážnější šanci si připravili teprve, když Pospíšil obdržel přihrávku přímo před gólmanem a poslal kotouč mimo tři tyče. Na druhé straně se krátce poté prodral do mezikruží Procházka, trefil však jen Vošvrdovu masku. Do té doby největší šanci připravil za své hokejky Čutta, když v početní výhodě pálil od modré a orazítkoval horní brankovou tyč.

Z chomutovské obrany si udělal výlet Rutta, svou střelou však gólu nedosáhl a byl vyloučen za vysokou hůl. V tomto oslabení obdrželi Piráti gól, když se po křídle rozjel do útoku Pospíšil a nahrál před bránu nehlídanému Tomáši Bulíkovi, který neměl problém otevřít skóre – 0:1.

Těsné skóre vydrželo i do konce třetiny a liberečtí vstupovali do druhé části s těsným vedením. Na začátku si však situaci zkomplikovali vyloučením, ve kterém se k neuvěřitelné šanci dostal nejprve Šagát, který tečoval těsně mimo a následně Hromas, jenž trefil záda libereckého gólmana. Obrovský závar byl i na druhé straně poté, co puk propadl Hanuljakovi výstrojí a zůstal na brankové čáře. Nikdo z libereckých však puk dále nedostal. Tygrům se nadále dařilo držet těsné vedení a dobrou obrannou hrou nepouštěli hosty do šancí ke srovnání. Pirátům se sice podařilo v polovině třetiny vstřelit gól po nádherné akci Divíška s Hruškou, dle rozhodčích se však Rutta dopustil nedovoleného bránění a branka uznána nebyla. Liberečtí využili nastalého tlaku a vsítili branku. Pospíšil namazal Radku Dudovi a skóre se měnilo i přesto, že na ledě ležel jeden z libereckých – 0:2.

Následně mohl Duda ještě navýšit, když vystřelil v okamžiku, kdy neměl Hanuljak ponětí kde se puk nachází. Poté se v přesilovce probojoval dopředu Kraft a vybídl ke střele Kubinčáka, jenž trefil boční síť. Tím skončila druhá třetina a Tygři si nadále drželi čisté konto a dvoubrankové vedení.

Poslední část začala lépe pro Piráty. Hromas vlétl do třetiny a přihrávkou marně hledal spoluhráče před bránou. V nastalé početní výhodě se taktéž dostali k několika příležitostem, které však většinou zlikvidovala hostující obrana. Nedlouho poté se pokusil o svůj druhý dnešní gól Bulík, jeho střelu i následnou Pospíšilovu dorážku však vyrážel domácí gólman.

Parádičkou se pokusil skóre pozměnit Důras, ale puk po jeho otočce zamířil do rohu kluziště. Piráti se ani v dvojnásobné přesilovce se neprosadili. Prohru domácích byla stvrzena poté, co byl vyloučen Hanuljak necelé dvě minuty před koncem. Bílí Tygři zvládli udržet dvoubrankové vedení a odvážejí si všechny tři body